Kaminska peč

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
To razumem, če je dimnik direktno iz kurišča (brez nekega "cevja") a nekako sklepam,d a to kaminski vložek že ima (recimo čeki BEF twin V8 ali trend V7 c(V8 c) z zračnim ogravanjem, da to toploto ujame in da potem iz vložka gredo že plini taki kot pač gredo v dimnik (ni važno kak)

sch-trend-v-8-c.gif
 
Nazadnje urejeno:

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Vzel oz dobil smo eno drugo pečko ...

zanima me koliko proč od zida se postavi tako pečko?
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
sigurno si zraven dobil navodila v katerih ti pišejo vse podrobnoti!
drugač pa min cca 20cm...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
v živo sem taka kurišča videl samo v planinskih kočah v AT, smučarskih. zgleda dobro, ampka tam je vvež, pijača, dim itd. Kako bi to doma zgledalo pa imam rahlo pomisleke. Zgleda pa dobro ja, ampak verjetno v RL zelo neuporabno..
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Sosed je imel podoben sistem, ko je pred 30. leti zgradil hišo, se pravi odprt kamin sredi dnevne sobe. Vendar je kmalu porušil, ker je imel vse zakajeno.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
to je brezveze na sliki ali odprti kamin, lepo za videt, ampak neuporabno v stanovanju.
 

posavec

Pripravnik
23. feb 2010
60
0
6
poznam tehnične podrobnosti peči Kokra, samo mene zanima , če kdo kuri z njo in kako je zadovoljen ... lp
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Imam jo. Kokra 3s. Ena boljših stvari v hiši. Zvečer smo vsi štirje na kavču lepo na 24, 25°C od malo suhe šare. Oče ima pa eno drugo Lokaterm peč na vikendu v vsakodnevni uporabi od leta '95. Zaradi tega drugih kaminskih peči sploh nisem gledal. Še en hud plus za Lokaterm so rezervni deli. Če ponesreči poči steklo, lepo stopiš tja in ga kupiš. Kosi šamota, tesnilne vrvice, dodatna oprema vse imajo. Priporočam.
 

posavec

Pripravnik
23. feb 2010
60
0
6
hvala Valhalla ,imam naročeno :) .. kolk kvadratov pa ogrevate s kokrico, se steklo hitro zapaca in kako je s pepelom...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
hvala Valhalla ,imam naročeno :) .. kolk kvadratov pa ogrevate s kokrico, se steklo hitro zapaca in kako je s pepelom...


Jaz sem bil z lokatermom super zadovljen, imel 2 komada, potem pa sem eno zamenjal za colorjevo in takrat me je navdušenje nad lokatermom minilo (lahko primerjam, ker je tudi nova peč priklopljena na isto luknjo in kurjena v istem prostoru, se pravi vsi pogoji so popolnoma enaki). Moti me da moram ročaj prijemat z rokavico in da se (dokler ni res na ful segreta) vsakič pokadi v prostor ko jo odpreš. Pa jo vedno odprem za kakšen centimeter, počakam sekundo ali dve in potem odprem za nalaganje. Vglavnem, da se preživet, je pa na trgu veliko boljšega, ampak žal ne za tako ceno.

Pacanje stekla je odvisno od kuriva.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Pacanje stekla je odvisno od suhosti. Tudi smrekove sušice žgem in mi najbolj očisti steklo. Zdajle je bilo za bukev pretoplo in nam je bilo vroče, pa sem suho šaro žgal. Mi ne pokadi. Odprem dimnik, sosednje okno na kip ali na mikro, počasi odprem in na žerjavico ali majhen ogenj položim novo rundo. Če na polno gorenje odpiram se pa kajenju ne izognem, ker ima S prekat do dimnika. Ogrevamo ene 80 m2, ker mi še na gornji hodnik vročina uide. Marsikateri večer gledam v Kokrico in otroka, preskočim TV, čez teden čaj in kakav, za vikend pač ne :nazdravje:
 

posavec

Pripravnik
23. feb 2010
60
0
6
Pacanje stekla je odvisno od suhosti. Tudi smrekove sušice žgem in mi najbolj očisti steklo. Zdajle je bilo za bukev pretoplo in nam je bilo vroče, pa sem suho šaro žgal. Mi ne pokadi. Odprem dimnik, sosednje okno na kip ali na mikro, počasi odprem in na žerjavico ali majhen ogenj položim novo rundo. Če na polno gorenje odpiram se pa kajenju ne izognem, ker ima S prekat do dimnika. Ogrevamo ene 80 m2, ker mi še na gornji hodnik vročina uide. Marsikateri večer gledam v Kokrico in otroka, preskočim TV, čez teden čaj in kakav, za vikend pač ne :nazdravje:

dovod zraka verjetno imaš? jaz imam fi 125 ... Imam pa ogromno suheha drevja jablan, sliv hrušk za požagat..., se lahko s tem kuri, seveda suho.. ?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Zlahka. Sploh od vejic bo lep ogenj in ne močan. Dovod imam 110, priklop je le 100. Pepel po vsakem kurjenju v vedro in 1x na 14 dni peljem na namenski odpad, lahko bi tudi po vrtu potresel.
 

posavec

Pripravnik
23. feb 2010
60
0
6
Zlahka. Sploh od vejic bo lep ogenj in ne močan. Dovod imam 110, priklop je le 100. Pepel po vsakem kurjenju v vedro in 1x na 14 dni peljem na namenski odpad, lahko bi tudi po vrtu potresel.
super, zdej samo še počakam na petkovo montažo:).., mogoče še kakšna finta , izkušnja..pri Kokrici, za lepši ogenj, steklo ... lp
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Steklo se najlažje očisti s časopisnim papirjem, vodo in pepelom. Pa še zastonj je.