Kamen v šipo

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Kar na SCT klici.
Na nasem koncu, so govorice take da ljudja, ce majo razbito sipo se zapeljejo za Primorjevim kamionom zapisejo stevilko itd. Poudarjam govorice. Pa sporoci kaj bo.

Fotrov kolega, voznik kamiona je imel en tak primer.

Tip se je peljal za njim, ga prehitel, ustavil in trdil, da je iz kesona padel kamen in mu razbil šipo. Kamionar mu je trdil da to ni mogoče oni pa je kar tupil. Poklical je policijo, ki je ugotovila, da je na kesonu žaganje.
hysterical-1.gif
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
"In your face sucker!" si je mislu kamionar.
grin1.gif


Cifra vidim, da si kar ekspert pri teh zadevah. Povej torej kakšen je pravilen postopek, da je vse po reglcih v takšnem primeru, da bomo vedli za v bodoče, če se komu to zgodi.
zmaga.gif
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.136
54
48
Osrednja Slovenija
Bil sem na Triglavu, kamor me je napotil uslužbenec z darsa. povedal sem mu kako in kaj, zgodilo se je cca 3 km pred gradbiščem AC križa pred mariborom. Navedel sem čas, lokacijo, kot dokazilo je potni nalog in prehod cestnine z abc kartico. Napisal sem registrko prikolice - po besedah uslužbenca darsa bodo oni potipali sct kot izvajalca.
p.s. - kamen je priletel s kesona, ne izpod koles.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Zanimivo,


s napisanim, da je priletel kamen iz kamiona, si rešil Dars pred odgovornostjo. Brez registrske številke prikolice bi se obrisal pod nosom.

Sedaj ni več dilema, prijava Darsa itd. ampak kje ima prikoličar zavarovano avtomobilsko odgovornost. In na njegovi zavarovalnici moraš podati zahtevek za izplačilo odškodnine. Kot dokaz pa priložiti enake dokaze kot na Triglavu, če ni istočasno tudi Triglav domicilna zavarovalnica SCT-ja.


@ kavboj - četrt stoletja izkušenj tudi nekaj pove. Bom napisal "opomnik" ko pridem do kakšnega pametnega časa.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.136
54
48
Osrednja Slovenija
Hm, kar je je. Zanimivo je , da so mi to svetovali na Darsu. Mogoče pa imajo namen res oni kriti, ker kamion je peljal na njihovo gradbišče (cestni križ pred Mariborom). Bom lepo počakal in videl kaj se bo izcimilo.
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
Če boš dokazal, da je padlo z njihovega kamiona, potem ni panike, dobil boš povrnjeno škodo.

Dokazi pa so: da si bil res na AC, da je to res padlo s kamiona SCT (reg. št. in se ugotovi kaj je vozil), in po možnosti kakšna priča (čeprav ob prvih dveh predpostavkah ni bistveno). In seveda poškodovano steklo.

Ti kar vloži zahtevek na ZT in mislim, da ne bo problema.

LP