Kamen v šipo

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
Ja, kot že naslov pove, sem na AC fasal kamen z SCT-jevega kamiona. Šipa je sesuta. Zanima me, na koga se obrniti glede teh zadev. Ali je res, da zavarovanje krije tak primer (ne mislim kasko, ampak npr DARS ali kaj vem kdo).

Hvala za odgovore!
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Včasih je bila neka fora, da je moral padet s kesona in ne da ga je vrglo izpod koles.

Registrske si nisi zapomnil verjetno...
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
Sem. Imam dokaz da sem bil na ac (potni nalog in prehod cestnine z abc kartico), uro, kraj in registrsko prikolice sem si pa zapisal/zapomnil. Btw - SCT jev kamion z materialom za nasutje je bil in luknji je par kamnov vrglo čez stranico.
 
Nazadnje urejeno:

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
Sem. Imam dokaz da sem bil na ac (potni nalog in prehod cestnine z abc kartico), uro, kraj in registrsko prikolice sem si pa zapisal/zapomnil. Btw - SCT jev kamion z materialom za nasutje je bil in luknji je par kamnov vrglo čez stranico.

Potem pa napiš mail ali pa pokliči na SCT-tukajle samo izgubljaš čas.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
Ne, ker v štartu ni bilo videti da je kaj hujšega. Registrsko sem si bolj preventivno zapisal. Pa se je začela razpoka širit (kamen je priletel direkt v vogal, kjer je zatemnjena šipa in ni bilo nič videti)
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.923
2.402
113
Kar na SCT klici.
Na nasem koncu, so govorice take da ljudja, ce majo razbito sipo se zapeljejo za Primorjevim kamionom zapisejo stevilko itd. Poudarjam govorice. Pa sporoci kaj bo.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
pozabi na sipo, pojdi na kak NOVOMAT imas sipo za kakih 100EUR, v bodoce pa si daj sipe zavarovat.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Če si prijavil na AC in so napisali zapisnik, potem vloži zahtevek na zavarovalnico Triglav, kjer imajo Darsovci zavarovano takšno odgovornost.


Imel enak problem.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
Že cel dan skušam koga dobiti na darsu, a brez uspeha.
Na SCT-ju se delajo neumne. Kljub registrski nočejo nič slišat - rekli mi je celo Povejte ime in priimek šoferja!
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Osnovna težava lahko nastane, ker nisi (če nisi) prijavil na licu mesta.

Kamionar ali registrska nima veze, dejstvo da je priletel kamen iz cestišča v tvojo šipo je dovolj, saj imajo to zavarovano.

Napiši, da ne ugibam kaj si vse storil po dogodku.


Pa temo premikam k meni, v zavarovalniški forum.
 

halo007

Pripravnik
15. avg 2007
176
0
16
Pojdi osebno na DARS na Brdo. Tam najdi gospoda Pogačnika, ki pomaga pri takih zadevah. Zelo prijazen tip, vse boste urihtal. Je pa zavarovano pr triglavu, kot je rekel cifra.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Tip je že lahko prijazen, a zavarovalnica bo hotela dokazila, da se je to res tam dogodilo in ne na kakšni vaški cesti.
To pa rešuje prijava ob dogodku.

Druga stvar je, ki je zelo pomembna je pa tudi podatke, kdaj je bil narejen zadnji ogled cestišča in ali je v bližini gradbišče katerega kamioni vozijo po AC material.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Tukaj ne izgublja časa, samo v pravem forumu ni bil.
wink-1.gif



Sem šel čez vse poste in sem si ustvaril sliko. Ne vidim kakšnih težav.
ABC je zabeležil vstop in izstop, ima registrsko številko kamiona, ki je bil na gradbišču ...

Odškodnino bo plačala zavarovalnica iz naslova zavarovanja odgovornosti upravljalca cest.


Da pa še razložim pojme, ker vidim, da nekateri malce mešajo meglo.

Če pade kamen iz kamiona, ki vozi pesek, gre iz njegovega obveznega zavarovanja.

Če kolo nekega vozila pobere kamen na cestišču (ga ne vozi) in ga vrže v drugo vozilo gre iz naslova odgovornosti upravljalca razen, če le ta lahko dokaže, (zakon baje zahteva 2 ali 3 oglede dnevno), da je bil ogled izvršen kratek čas pred tem in tam razsutega tovora ali kamenja na cesti ni bilo tedaj je kriv tisti, ki je na cestišče izstresel kamenje oziroma neznani voznik.

Torej še klasičen primer.

Ob 9 zjutraj AC prepelje obhodnik in ugotovi da je stanje brez posebnosti in to tudi zapiše v dnevnik ogledov.
Ob 10 uri javi voznik, da je na delu AC razsut pesek.
AC je dolžna TAKOJ opozarjati voznike in fizično zapreti ta del AC dokler ne bo očiščen.

Če tega ne stori, je odgovorna.

Če se je pa dogodilo razsutje ob 9.10 in razbitje ob 9.15 potem pa skoraj ne. Saj je svoje obveznosti izpolnjevala v skladu z zakonom.