Kam prijavit spam po SMSu?

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.195
113
V zadnjem času dobivam dvakrat tedensko spam po SMSu.
Kam to prijavit, da bodo dobili pozdrave?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.195
113
Sem ze poslal, da naj me “pozabijo”. To je bil korak 1. Ker ne razumejo, bi jim rad poslal pozdrave z lepo kaznijo. Verjetno bodo potem razumeli.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Po moje na AKOS.
Verjetno ne bodo naredili nič, če bodo pa celo zagnali svoj birokratski mlin, ki bo izpljunil nek ukrep, ga bo kršitelj elegantno zaobšel - ampak, hej, oni (AKOS) bodo svoje naredili.
Tako to je (imam izkušnje s TIRS) v naši preregulirani državi z milijon in enim pravilom, nad katerimi bedi dva milijona in ena inšpekcija, agencija, urad...
Mali človek pri nas nima nekih učinkovitih vzvodov zaščite.
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Tako ja. Prijaviš na AKOS.

Sam sem enkrat tako prijavil, naknadno so me še prosili za neke dokaze oz. datume kršitve in to je bilo to. Od njih nisem več slišal.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Zdaj pa imam eno vprašanje tudi jaz...

S številke neke sem dobila sms, kjer oglasujejo neke internetne storitve oziroma predlagajo najcenejšega ponudnika, nekaj takega. Ne vem več tocno, mi je očitno telefon sam vrgel v spam, nimam več smsja. Kar je zanimivo, je pa, da ko jo odtipkam (sem copy pastala in se nisem zmotila) v Google mi ven vrže tega gospoda:

Kaj je zdaj to za ena fora? Ima gospod popoldanski s.p. ali so v bistvu malce zlorabili tudi njegovo številko? Ce bi odgovorila in vsak naslednji z odjava:stop, se še njega zaspama?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Zdaj pa imam eno vprašanje tudi jaz...

S številke neke sem dobila sms, kjer oglasujejo neke internetne storitve oziroma predlagajo najcenejšega ponudnika, nekaj takega. Ne vem več tocno, mi je očitno telefon sam vrgel v spam, nimam več smsja. Kar je zanimivo, je pa, da ko jo odtipkam (sem copy pastala in se nisem zmotila) v Google mi ven vrže tega gospoda:

Kaj je zdaj to za ena fora? Ima gospod popoldanski s.p. ali so v bistvu malce zlorabili tudi njegovo številko? Ce bi odgovorila in vsak naslednji z odjava:stop, se še njega zaspama?

Verjetno optimalno.si … tudi jaz dobivam obvasno te njihove spam SMSe… na telefonsko, od koder prihaja sporocilo, se nihce ne oglasi… Sem ze prijavil na AKOS, pa nisem dobil niti avtomatskega odgovora, kaj sele, da bi se kaj spremenilo… Posiljajo iz razlicnih stevilk, tako da tudi blikiranje stevilke ne pomaga nic…

 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
Zdaj pa imam eno vprašanje tudi jaz...

Kaj je zdaj to za ena fora? Ima gospod popoldanski s.p. ali so v bistvu malce zlorabili tudi njegovo številko? Ce bi odgovorila in vsak naslednji z odjava:stop, se še njega zaspama?
Prav zadnje SMSje in klice (v slovenščini z ruskim naglasom, da so našli neke moje bitcoine iz 2013) so bili prikazani kot da so iz slovenskih številk na katerih niso nič vedeli tem da bi kdo klical oz smsjal iz njihovih številk. Sem preveril. Ena je bila od mobitela direktorja neke firme. Me kliče neka Rusinja/Ukrajinka, odložim, pogledam online... aha neka legitimna slovenska IT firma... si rečem da bom poklical nazaj da jim povem da to ni kul da spemajo , pa se mi na številki s katere me je prej klicala ženska neslovenskega rodu in mi ponujala ureditev mojega 10-let starega bitcoina oglasi zrel gospod Marjan na poti na Dunaj. ne rečem da ni mogoče da bi me nategoval tudi on, ampak.. kva...