Kam na enodnevno čofotanje v Hrv. Istri?

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Kam v Hrvaško Istro se splača zapeljat na enodnevni izlet na morje, pa da imajo normalne javne plaže do kamor lahko prideš tudi, če nisi ravno gost kampa?
Velik plus je to, da ima ta plaža tudi dostop do tušev in WC.

Ne poznam teh njihovih plaž... zato vprašam, če kdo ima dobro izkušnjo.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Medulin (plaza v campu je gradska plaza tko da gres mirno mem recepcije), Kamenjak, Premantura, Zlatne stijene, verudela, kar kol v liznjanu, plaze naprej od kazele. Tega je kokr cs.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Kam v Hrvaško Istro se splača zapeljat na enodnevni izlet na morje, pa da imajo normalne javne plaže do kamor lahko prideš tudi, če nisi ravno gost kampa?
Velik plus je to, da ima ta plaža tudi dostop do tušev in WC.

Ne poznam teh njihovih plaž... zato vprašam, če kdo ima dobro izkušnjo.
Crikvenica
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Crikvenica je v hrvaski istri? Bravo
Do Crikvenice je iz Kočevja 90 minut vožnje, torej iz Ljubljane še eno uro dlje. Čeprav je kak kilometer izven Istre, je za enodnevni izlet veliko bolj primerna kot Pula, posebno v tem času. Tam je tudi velika javna plaža z vso infrastrukturo, kar OP išče.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Kakšno prednost ima recimo Crikvenica pred Pulo oz. zakaj je za enodnevni izlet "veliko bolj primerna?"
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
A ni dve uri in pol dolga vožnja v eno smer (torej 5 vsega skupaj) malce preveč za enodnevni izlet?

#sammalnaglasrazmišljam
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Kakšno prednost ima recimo Crikvenica pred Pulo oz. zakaj je za enodnevni izlet "veliko bolj primerna?"
Ker se ti zna zgoditi, da boš v času viška turistične sezone samo na meji čakal dve uri, da o kolonah na avtocesti niti ne pišem. Čez Kočevje pa ni na prehodu v Petrinji nikoli prometa.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
A ni dve uri in pol dolga vožnja v eno smer (torej 5 vsega skupaj) malce preveč za enodnevni izlet?

#sammalnaglasrazmišljam
Kakor za koga. Ko sem stanoval v Ljubljani, sem se maja in junija vsako soboto vozil na morje dve in pol ure daleč. (sicer ne v Crikvenico, ker sem zaprisežen nudist). Lahko se pa zapelješ pet minut daleč do prve mlake. :fredi:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Kakor za koga, se strinjam. Sam recimo se velikokrat odpravim na obalo (cca.dobra 1 ura vožnje v eno smer) za zgolj par uric in mi je top, enim se pa to zdi kot da se vozijo pol dneva. Ampak v točno tem primeru pa menim (ugibam), da je avtor topica določil destinacijo kot jo je ravno zaradi omejenega časa in je posledično tvoja predlagana destinacija malce predaleč.
Lahko pa da se seveda motim in bo z veseljem bil na poti 5 ur.

edit: typo
 
Nazadnje urejeno:

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Blazn problem. Lj pula je od kar je ipsilon dokoncan okol dve uri, kar je manj k do crikve. Tko da tok o tem. Hodm konstantno dol, in vec k 10 min na meji se nism caku
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
OK punce ne se kregat. Evo sem že v Fažani, gledam na Brione, vozil sem se 2,5h z enim dooolgim postankom, na meji čakal 5min.

Vse ok, hvala za predloge, tukaj okoli Pulja je res kar dosti izbire.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Peroj, Fažana sta blizu in ok. Jaz bi ti to predlagal če bi prej videl.
Kje si šel čez mejo?

drgac pa 5 ur vožnje v enem dnevu ni tako hudo. Jaz bi si vzel 6 če je lepa pot.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Kje si šel čez mejo?

drgac pa 5 ur vožnje v enem dnevu ni tako hudo. Jaz bi si vzel 6 če je lepa pot.

Sočerga, nobene gužve, čakal 5 min za izstop. Nazaj grede na Dragonji pa sem čakal ene 10min. Istrski Ypsilon praktično prazen, ves čas 140-150

Ma 2,5h ni nič za eno smer če si normalen desc, jaz ne vem a ste res tako zelo vsi razvajeni, da vam je hudo sedet ves ta čas zraven svojih bližnjih? Če se pogovarjaš, ta čas 1-2-3 mine.
A se noben ne spominja tistih časov, ko smo z Golfi 2, Volvo 340GL al pa s Peugeot 405 ipd. hodili na morje po tastarih cestah, ker ni bilo avtoceste, že sama vožnja je bila eno samo doživetje, ko smo kot mulci vedli da gremo na morje...in smo vsi čakali na tisti trenutek, ko bomo zagledali morje tam na Črnem Kalu in smo vsi otroci navdušeno zakričali "Moorjeeee vidm, lej morjeee..." :D:cool: