Kam in kako z avtom po totalki?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Pohvalno za tak način "reciklaže". Tega bi lahko bilo več. Seveda bi se potem prodalo manj novih nadomestnih delov. Kar pa ni všeč trgovcem s temi deli.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Citat:
Uporabnik Rambo013 pravi:
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
Kaj pa avtoodpadi? zadaj za Qulandijo v Novi Gorici je en tak, ki te zadeve odkupuje in prodaja nove&rabljene rezervne dele. Tudi iz tega naslovas. MIslim da se je poleti oglaševal na Radio1, mogoče se še. Žal ne vem kako se kliče, ampak lahk pobrskaš, pa preveriš. Vem pa da odkupujejo tud take zadeve kt je tale tvoj

Jung

Jung je rekel, da da 50€ ...
wink-1.gif
kolikor sem razumel (nisem sam govoril z njim, na žalost), je bil hudo vzvišen in navrgel še celo, da smo lahko veseli, da nam toliko ponuja, da nam ne računa odvoza, ker bi bilo še manj ...

aja, bolj za šalo kot za hec, smo rekli v soboto, da vidimo, če vžge - ključ not, obrnem in takoj vžgal, kot da ne bi bilo nič narobe.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
težava rabljenih rezervnih delov je da so povečini isti obrabljeni kot tisti ki se iščejo... v veliko primerih (recimo noben ne bo tlaču rabljenih končnikov gor... ). motor pa ajde. ampak spet če je "zanimiv". če je nezanimiv stoji...

ne prodaja se to kot suho zlato. lahko vsak proba pa bo videl kako se bo "razprodal"...

sploh k bodo hodil po npr en šaltr za 2€
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Citat:
Uporabnik luciano pravi:
Če ni kriv, se mu škoda prizna iz povzročiteljeve police. Zavarovalnica je ocenila, da je škoda večja kot je vrednost, zato mu je priznala totalko.
Samo če se strinja. Npr če se je hotel avta tako ali tako znebiti.
Sicer lahko, če je tehnično mogoče, zahteva popravilo pa naj zavarovalnica piha kolikor hoče.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Dvomim da boš uspel s tem zahtevkom za popravilo.
Lahko se pogajas o višini totalne, da pa bi izsilil popravilo jurja vrednega avta, na katerem je 20 jurjev škode pa dvomim da ti ga bodo popravili.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Če je škode za 20 jurjev, je vseeno, če gre na 1 ali na 50 podlage.

Zavarovalnica večini lastnikov starih vozil naredi uslugo, ko jim ponudi totalko. Pri tem ne mislim na objektivno dejstvo, ampak na to, da so lastniki navdušeni, da se bodo končno "za pošteno ceno" znebili tistih starih jajc, ki se nikakor niso hotela sama pokvarit, da pa bi jih prodali pa tudi ni šlo, ker bi se naslednje tri mesece spoznali s pol Slovenije, in to s pripadniki tiste sekte, ki bi jih ob najbolj nemogočih urah klicala po telefonu, naslavljala z "dečko" z najširšim možnim e in zbijala ceno iz 499 na 497 €. Sedaj bodo od zavarovalnice dobili vsaj toliko in dodali še 20K ter kupili folksvagen, končno.

Ampak to še ne pomeni, da je to edini možen izhod. Če zahtevaš, da popravliv avto popravijo, ga bodo pač popravili in dvomim, da bo kaj dosti komplikacij. Boš pa na koncu še vedno (in spet) imel jurja vreden avto. Če ga ne prodajaš, je to itak vseeno.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Uslugo praviš?
Pa se ti zavedaš koliko je nekomu tak na trgu ničvreden avto vreden, če deluje in nima denarja za drugega? Pa po možnosti ga je še ravno poservisiral.
Še marsikdo je bil pošteno jezen/žalosten nad totalko, ne pa po tvoje navdušen, ker je za tisti denar lahko kupil le nepreverjeno podrtijo...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Sem prepričan da lahko na prste ene roke preštejes totalne, kjer je zavarovalnica placala popravilo namesto totalko. Pa še to so vsi preko VIP dosegli popravilo.
A si predstavljaš da ,a premium avto ki je bil nov vreden 100 jurjev, danes je vreden 2 jurja (jih mečejo za teboj na avtonetu) zavarovalnica plača popravilo recimo 50 jurjev.
Ponudila ti bo jurja, če boš hotel dobiti kaj več, boš moral....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Mislim da je foter dobil 60 evrov za 20 let staro R5, pregnito po dolgem in počez, nekaj delov je celo pred predajo odsravfal....tako da tale jug ni od muh.
Upam da imas poln rezervoar goriva. Potem jaz ponudim 55 evrov.
evil.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
hanzi, cena odpadnega željeza je krepko krepko padla. včasih si za školjko komot dobil 50€ danes težko...

zato pa je takrat dobil 60€. danes bi pa 30...
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
Citat:
Uporabnik Rambo013 pravi:
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
Kaj pa avtoodpadi? zadaj za Qulandijo v Novi Gorici je en tak, ki te zadeve odkupuje in prodaja nove&rabljene rezervne dele. Tudi iz tega naslovas. MIslim da se je poleti oglaševal na Radio1, mogoče se še. Žal ne vem kako se kliče, ampak lahk pobrskaš, pa preveriš. Vem pa da odkupujejo tud take zadeve kt je tale tvoj

Jung

Jung je rekel, da da 50€ ...
wink-1.gif
kolikor sem razumel (nisem sam govoril z njim, na žalost), je bil hudo vzvišen in navrgel še celo, da smo lahko veseli, da nam toliko ponuja, da nam ne računa odvoza, ker bi bilo še manj ...

aja, bolj za šalo kot za hec, smo rekli v soboto, da vidimo, če vžge - ključ not, obrnem in takoj vžgal, kot da ne bi bilo nič narobe.
grin1.gif
Za tak denar je tako ali tako brezveze ga njim dat. Sem jim pred leti zapeljal vozen avto za odjavo in sem vprašal če mi kaj ponudijo. Odgovor je bil 0 in sem potem samo vprašal kam jim ga zapeljem ker ga bodo potem zgolj z viličarjem premaknil, ker ga bom obral kolikor ga bom lahko in kar se mi izplača (metlice, varovalke, žarnice,ipd)...
Itak me je gledal kot da bi padel z Marsa, ampak sem mu dejal da je avto moj in da lahko z njim naredim kar hočem, dokler ga ne odjavim pri njih. Pač ničvreden je lahko v takem ali drugačnem stanju. edino žal mi je da nisem imel še kakšne kantice s sabo, da bi gorivo ven iztočil, za bcs-ko bi bilo še vedno dobro
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Pokliči ga, pa reci da rabiš zadnji odbijač pa luči za cliota, pa boš videl koliko je to vredno.
Mehanizem za dvig stekel za renoja je poštena 3 mestna cifra v evrih. glede na slike, je na obeh straneh celo.
Pa sumim da je še komu crknil, ne samo na našem renoju po nekaj 10kkm.

se pa strinjam da ti ki švercajo z zbitimi avtomobili prav tekmujejo kdo bo dal MANJ in ne več za avto.
Ali pa samo trg z rabljenimi deli preslabo funkcionira(po prenavitih cenah, luč za moj avto je en tak hendlar hotel prodati za 20% ceneje od nove (precej dražje od Jungove cene za clia) . Zavarovalnica plača nove dele, ko pa je enkrat avto star, je pa takoj totalka.

 
Nazadnje urejeno:

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
Dobro vem po koliko so cene, za 10€ sem si moral sam najti stikalo, ista cena denimo v njegovi trgovini, lahko bi spustil kak € denimo...
smile-1.gif

Tistih 50€ bi on verjetno kar hitro dobil noter...

recimo
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Kolegica je leta nazaj razsula staro ksaro dizel in so avto odpeljali na Jungov odpad, k sem omenil, da bi mogoce lahko kaj dobila za razbitino, se je stvar iztekla s stotakom.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sem prepričan da lahko na prste ene roke preštejes totalne, kjer je zavarovalnica placala popravilo namesto totalko. Pa še to so vsi preko VIP dosegli popravilo.
A si predstavljaš da ,a premium avto ki je bil nov vreden 100 jurjev, danes je vreden 2 jurja (jih mečejo za teboj na avtonetu) zavarovalnica plača popravilo recimo 50 jurjev.
Ponudila ti bo jurja, če boš hotel dobiti kaj več, boš moral....

Še 1x - vseeno je, koliko je avto vreden (nič, ker ni bil na trgu). Če je škode za 50 jurjev, je škode za 50 jurjev. Ali je racionalno s stališča človeštva popravljat tak avto, je filozofsko vprašanje. Zavarovalnica je predstavnik povzročitelja škode - nastopa v njegovem/njenem imenu - in če jo zanima racionalnost, naj se ne zaletava, pa bo prihranka sploh.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Uslugo praviš?
Pa se ti zavedaš koliko je nekomu tak na trgu ničvreden avto vreden, če deluje in nima denarja za drugega? Pa po možnosti ga je še ravno poservisiral.
Še marsikdo je bil pošteno jezen/žalosten nad totalko, ne pa po tvoje navdušen, ker je za tisti denar lahko kupil le nepreverjeno podrtijo...
Vem za ljudi, ki so upali na totalko. Če ti pa ni do tega, pač zahtevaš popravilo. Totalka ni zakonsko opredeljen pojem in ekonomska upravičenost popravila prav tako ne; vračanje v prvotno stanje pač.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Vem za ljudi, ki so upali na totalko. Če ti pa ni do tega, pač zahtevaš popravilo. Totalka ni zakonsko opredeljen pojem in ekonomska upravičenost popravila prav tako ne; vračanje v prvotno stanje pač.

Se bom navezal na tole. Danes mi je nekdo priletel pred avto, sam mislim da bo totalka. Če malo ugibam, taki avti kot je moj se na avto.net prodajajo za recimo 14k€. Eurotax bo ocenjen 10k, dobil bom 5k€ in razbitino. Je kaka možnost, da mi avto popravijo tudi, če bi bilo popravilo recimo 5k€?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
V družini smo imeli totalko 2 leti nazaj in je zavarovalnica odkupila razbitino. Brez ugovora smo dobili solidno tržno ceno, krepko nad eurotaxom. Na pooblaščencu so rekli, da toliko zanj pred nesrečo ne bi dobili. :D
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ce hoces razbitino prodajati po delih, ga odjavis, podpises, da se nahaja na domacem naslovu in ga pocasi prodas po delih...cez par let ga ni vec, vendar na papirju se vedno pise, da se nahaja pri tebi doma. Kaki so postopki v takem primeru?