Kam in kako z avtom po totalki?

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
v familiji smo danes imeli kar nekaj sreče v nesreči - prometna brez poškodb za človeka, vendar pa za plehovje ni bila tako ugodna.

na hitro sem si pogledal avto - kolesa in osovine so fuč, sprednje luči so fuč, motor in menjalnik zgledata okej, stekla so vsa cela, zadnji konec nedotaknjen - gre za Clio Storia, 1.2 motor - malo iščemo načine, kam zadevo dati oz. jo prodati, koliko realno pričakovati - bolj kot ne me to zanima za pogajalska izhodišča. vsak nasvet bo prišel prav ...
 

B81

22. jul 2007
34.268
8.816
113
Najprej daj na bolho s ceno po dogovoru...bos videl, koliko so pripravljeni dat, potem pa daj ceno +50%
smile-1.gif
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Če maš voljo in znanje ter čas in prostor lahko avto razstaviš in prodaš posamezne dele. Dobiš skoraj toliko kot za cel avto(ampak ne naenkrat). Če tega ni prodaj celoto za drobiž.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Glede na to, da si profesionalno povedal najbolj pomemben podatek, to je letnik, od 2005-2012, je o ceni malo utopično govoriti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
jah mešetarji ti ponudijo dvesto evrov, če boš imel voljo in čas se ukvarjat s klici bi mogoče dobil za sito razbitino tudi jurja ( v kosu ne po delih). Samo pravega kupca moraš najti.
Ker tisti ki ga bo kupil za 200 , bo še enega za dvesto kupil ( z obratnimi poškodbami) nekaj dni šravfal da bo iz dveh naredil enega in prodal za 2 ali pa 3 jurje. Pa še nekaj delov mu bo zagotovo ostalo
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Čim bolje poslikaj avto in poškodbe in daj na avto.net.
Dodatne fotke lahko daš tudi na npr. dropbox in spodaj v opombe povezavo do fotk.
Tako znaš dobiti nekega hobi mehankarja, ki bi avto kupil zase in ga poštimal. Tak ti zna ponudit vsaj približno solidno ceno, saj je njemu primarno, da je avto sicer v dobrem stanju.
Oglas oddaj, ko boš imel čas, ker boš dobil ogromno klicev preprodajalcev, ki kupujejo te zadeve, jih za silo poštimajo in prodajo naprej. Njih ne briga, če je bil avto že pred nesrečo ''totalka''
grin1.gif
.
In kot je Alkoholik napisal: avto imaš prodan, ko boš imel keš v roki in odjavo iz tebe narejeno (glej, da v pogodbo zapišeš, da je avto karamboliran). Do takrat ne rezerviraj, itd. Ker se ti bo zgodilo, da boš rezerviral enemu, potem bo pa prišel in ti ponudil 200 EUR.
grims-1.gif

Pa kakšno fotko naloži, da vidimo v kakšnem stanju je. Ker če je podvozje spredaj vse uničeno, to ne bo samo par 100 EUR popravila.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik mtl pravi:

Oglas oddaj, ko boš imel čas, ker boš dobil ogromno klicev preprodajalcev, ki kupujejo te zadeve, jih za silo poštimajo in prodajo naprej. Njih ne briga, če je bil avto že pred nesrečo ''totalka''
grin1.gif
.

V primeru ogromno klicev preprosto narediš neke vrste avkcijo - kdo da več?
Ne prodaš prvemu,ki pride z denarjem,ampak zbiraš naprimer ponudbe 1 teden,pa na koncu prodaš tistemu,ki je največ ponudil. Tako smo mi naredili pred leti,ko je je v Clia od mame zadaj zeletel drug avto,se spomnim da smo na koncu dobili odlično ceno (+ nekaj odškodnine od zavarovalnice in skupaj smo dobili več,kot bi za nepoškodovan avto,očitno je kupec imel doma že vse dele za zamenjavo)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.137
113
Tak način prodaje razbitine sem jaz pred časom (cca.2 leti nazaj) uporabil za prodajo totalkirane toyote verso 2.0d 2008 letnik (avto takrat vreden okoli 9k€, škode je bilo pa za 10k+€). Sicer mi niso vsi verjeli, da jim po pravici govorim, da so v igri tudi drugi kupci in da so višine konkurenčnih ponudb resnične, ampak briga to mene. Eden mi je še prav vztrajno težil s tremi jurji, čeprav sem mu lepo povedal, da imam še 3 druge resne kupce v igri in da je najvišja ponudba 3.500€ in točno toliko sem na koncu tudi potegnil ven.
Tako da ja, po moje se kar splača taka opcija prodaje
zmaga.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.090
2.192
113
v lokalni ostariji
ja, na koncu pa lahko ostaneš brez teh 3.500 in prodaš za 2500... je kar rizično...

prvi kupec zlati kupec (seveda resen za pravo ceno...) raje spusti 100€ kot da boš potem odgnal resne...

avto bo kupil ali odpadar ali pa kšeftar. vsakemu je nekako interes dati čimmanj. po delih se proda: motor, vrata,odbijači kakšna luč... ostalo pa potem stoji. to vedo vsi, ki so kadarkoli prodajal po delih... strehe itd se prodajo že težje... ali pa notranjosti...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.137
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
ja, na koncu pa lahko ostaneš brez teh 3.500 in prodaš za 2500... je kar rizično...

Po kakšnem scenariju že? Če vsem lepo poveš kako in kaj, določiš rok, v katerem se boš odločil komu boš prodal in se v tistem času z vsemi dogovoriš glede cene in kasneje izbereš najvišjo ni pogojev da se zgodi kaj takšnega. Edini način, da se cepiš je to, da so vsi kandidati za nakup v bistvu prijatelji, ki sodelujejo med sabo, to je edina opcija. Pa še takrat lahko rečeš "oprosti, za tak denar pa ne prodam" v kolikor se ne strinjaš s tebi prenizko ceno.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.719
2.011
113
za šankom
Matej eno vprašanje,kako pa je recimo s tem ko ti zavarovalnica oceni razbitino na 2500€,je opcija da ti jo zavarovalnica odkupi?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.137
113
Na splošno ne odkupujejo razen pri Tilii, ki je imela pri kaskih tudi opcijo doplačila za odkup rešenih delov, kar je dejansko to po čemur sprašuješ. Ob sklenitvi doplačaš cca.5€ pa je to to. Upam, da se bo ta opcija sedaj prenesla na novo zavarovalnico Savo (ZM+Tilia).

Menim pa, da ne zgubiš ničesar, v kolikor cenilca vseeno povprašaš po interesu odkupa tako da sam vprašat. Kdor jezika špara, kruha strada
grims-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.090
2.192
113
v lokalni ostariji
matey poznam dost primerov k so se igral pr prodaji pa na koncu fejst pod ceno dal... pa so imel dobre ponudbe ampak ne, jst pa za tolk ne bom prodaju...

je odvisno od primera do primera... se ti pa komot zgodi, da bo "najboljši" poklical pa rekel a-a samo še 2900 dam, pa tako ostali 3...

ampak vsak ima svoje veselje...

včasih se loto izzide včasih ne...

sploh kšeftarji pozanjo 100 zvijač...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.137
113
Glej - eno je, da prodajaš in vsak dan dobiš novega potencialnega kupca, ki ti sporoči ceno ti pa čakaš višjo in višjo (to je ta loto na katerega ciljaš ti). Nekaj povsem drugega je pa da se istočasno dogovarjaš z recimo 4imi kupci in nato prodaš najboljšemu ponudniku od teh štirih. To ta drugo sem naredil jaz in od začetka prodaje vozila do dejanske prodaje in prepisa razbitine je minil en dan in pol, dva dni od nesreče. Če bi pa čakal pa seveda, da bi lahko izgubil najboljšega kupca...