Kakšnoo navigacijo za začetnika...?

Amilo

Zelenc'
10. avg 2007
21
0
1
Pozdravljeni
nabaviti mislim navigacijo, občasno potujem v Italijo, Avstrijo na kak ranč in ker se tako lovim si mislim nabaviti nekaj za navigacijo. Kaj mi priporočate? Ali naj obstoječi prenosnik nadgradim z GPS sprejemnikom in ? kartami, naj nabavim dlančnik z vgrajenim GPS, avtonavigacijo Garmin ali kaj podobnega. Prenosnik se mi zdi malce štorast je pa zaslon največji, kako je pa s programi? Če bi se odločil za dlančnik, bi bilo fajn če bi imel še GSM.
Torej kaj nabaviti po vaših izkušnjah, da ne bo predrago, bo pa zadeva delovala in mi ne bo treba stalno kaj resetirat in an novo nalagat?
Lp
Amilo
confused-1.gif
 

Amilo

Zelenc'
10. avg 2007
21
0
1
Malce drago pride tole, če moram še navigacijo posebej plačat? Nimam pa izkušnje z velikostjo tak gsm po žepih vlačit, bi moral stvar kje sprobat....
No ali ima še kdo kak predlog, oziroma izkušnjo?
Lp
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ce rabis predvsem za tujino (zahodna evropa) potem nabavi kaksen TomTom Go ... ce pa ravis tudi za SLO, CRO,... potem pa kaksnga Garmin Nuvija ...

Upam, da sem dovolj objektivno napisal, da me n bo kdo spet oznacil za prodajalca Garminov
rolleyes-1.gif
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Eh, jajca. Kakšnega osnovnega Garmina si nabavi...

Pa sem spet naredil napako, ker se nisem držal nasvetov. Kupil sem jajca, namesto ...
A imaš kakšen utemeljen razlog, da praviš temu PDAju jajca. Po dveh tednih uporabe, še nisem ugotovil nobenih pomanjkljivosti, ki jih tudi drugi podobni dlančniki nebi imeli. Seveda obstajajo boljši, samo so tudi krepko dražji.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Dlancnik + karkoli skrekanga nevem, ce je glih za zacetnika
rolleyes-1.gif

je, je....
sam sem popolni noob v tem, pa mi je to ratalo zrihtat v enem dnevu (pač sem se mal zajebavu kje dobiti mape itd...)
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Pa kaj ti klobasaš nekaj? A veš kaj pomeni za začetnika? To, da prižge in se pelje, ne pa da mora prižgat še bluetooth, sparit zadeve (joj prejoj, kaj če se povezava zakomplicira), da ne govorimo o nalaganju softvarea na dlančnik. To lahko delaš ti, moj fotr npr. pa ne. On prižge in če ne dela tako kot je treba vrže stran. Zdej pa nehej komplicirat s tvojimi dlančniki in ne vem kaj še zraven in se sprijazni s tem, da Garmin ni tako slab, kot se tebi zdi.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Pa kaj ti klobasaš nekaj? A veš kaj pomeni za začetnika? To, da prižge in se pelje, ne pa da mora prižgat še bluetooth, sparit zadeve (joj prejoj, kaj če se povezava zakomplicira), da ne govorimo o nalaganju softvarea na dlančnik. To lahko delaš ti, moj fotr npr. pa ne. On prižge in če ne dela tako kot je treba vrže stran. Zdej pa nehej komplicirat s tvojimi dlančniki in ne vem kaj še zraven in se sprijazni s tem, da Garmin ni tako slab, kot se tebi zdi.
Ja pi*da kaj televizijo tudi kupiš tak da je že nastavljena, če ne jo pa vrže ali kaj? Saj je samo enkrat treba nastavit. IGO se pa inštalira tak da samo SD kartico not daš, pa klikneš YES. Full težko a?

pa pri garminih si tudi moraš prvič nastaviti jezike pa to, ravno tak kak te tudi igo pa tomtom vprašata keri jezik bi mel.
ČISTO ISTI SHIT JE.

Če pa mu TI nastavljaš SLO jezik na garminu, pa mu lahko tudi na IGO klikneš "SLOVENŠČINA" namesto njega.
stupid-1.gif
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Citat:
Uporabnik Apachi pravi:
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Pa kaj ti klobasaš nekaj? A veš kaj pomeni za začetnika? To, da prižge in se pelje, ne pa da mora prižgat še bluetooth, sparit zadeve (joj prejoj, kaj če se povezava zakomplicira), da ne govorimo o nalaganju softvarea na dlančnik. To lahko delaš ti, moj fotr npr. pa ne. On prižge in če ne dela tako kot je treba vrže stran. Zdej pa nehej komplicirat s tvojimi dlančniki in ne vem kaj še zraven in se sprijazni s tem, da Garmin ni tako slab, kot se tebi zdi.
Ja pi*da kaj televizijo tudi kupiš tak da je že nastavljena, če ne jo pa vrže ali kaj? Saj je samo enkrat treba nastavit. IGO se pa inštalira tak da samo SD kartico not daš, pa klikneš YES. Full težko a?

pa pri garminih si tudi moraš prvič nastaviti jezike pa to, ravno tak kak te tudi igo pa tomtom vprašata keri jezik bi mel.
ČISTO ISTI SHIT JE.

Če pa mu TI nastavljaš SLO jezik na garminu, pa mu lahko tudi na IGO klikneš "SLOVENŠČINA" namesto njega.
stupid-1.gif
Strinjam se z njim.Imel sem Bluemedia BM-6255 ki sem ga prodal mojemu sodelavcu(še žarnice ne ve sam menjat) pa sem mu 1x pokazal kako instalira MIOMAP (enostavno vtakneš kartico v SDslot klikneš yes ter izbereš jezik) pa je takoj skapiral.MIOMAP ima vse menije in vodenje v slovenščini.
cbb če njegov foter tega ne skapiral, pol tudi za v avto ni saj bi se v prvem neznanem križišču izgubil.
bonk.gif
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
no si bom še jest sposodil malo temo.
kupil bi gps modul za na prenosnik. sedaj me pa zanima. kaj potrebujem da me bo zadeva prišla čimceneje.
vem da je modul cca 80€. predvsem me zanima glede programske opreme če se dobi "skrekano". rabil bi predvsem za evropske države.
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Če potrebuješ čim ceneje, si lahko omisliš tudi USB GPS modul, ki ga je mogoče dobiti krepko ceneje kot za 80€ - je pa res da ni tako udoben
smile-1.gif

Potem pa gor naložiš karte od Garmina (City navigator, AdriaRoute), pa nRoute - PC program za navigacijo od Garmina, pa GPSGate (da ti bo Garminova roba delovala), pa imaš celo Evropo na razpolago...