kako zvisat pritisk vode

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
Torej:
-hisa ima tri etaze(K,P,M),v vseh treh etazah so stanovanja,v mansardi dva.Problem je v zgornjih(M) stanovanjih,kar se tice pritiska vode,je zelo majhen pritisk.Ne mores se normalno tusirati(mora biti voda povsod izklopljena,potem gre za silo).Sem vprasal lokalnega vodovodarja(pijancka
grims-1.gif
,ce je mozno kako povisati pritisk preko kake dodatne crpalke,pa pravi, da to ni mozno,s cimer pa se jaz nikakor ne strinjam.
Prosim vas znalce za kaksno pomoc.
PS kar se tice ogrevanja v zgornjih prostorih je tudi bol bogo.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Za sanitarno vodo boš rabil hidrofor, za centralno pa črpalko [ampak to najbrž že imate].
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Daj najprej pokliči komunalo (ali pa drugega ki skrbi za vodovod) ker so oni dolžni da imaš normalen pritisk - mel sem isti problem so lepo prišli pomerili in ugotovili da pušča cev pred vodomerom čez 1 dan zopet prišli in zamenjali 100m cevi v zemlji;-)) - lahko pa imaš samo "zapacano" mrežico pred vodomerom najprej poglej to (zapri ventila na obeh straneh in odvij "števc" in spucaj ). Naredi pa še en test - zapri vse pipe in poglej če se "števec " obrača če se ti ne uide iskanje luknje v napeljavi po bajti. Če pa imaš lasten vodovod pa bo potreben hidrofor.
lp
r
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Moj glas gre hidropaku ,ker bo itak stal v pripravljenosti če bo sam sistem imel dovolj tlaka, če pa bo tlak padel bo pa v hiši vzdrževal primern tlak.
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
rajko bom preveril glede vsega napisanega.a mi lahko kdo razlozi razliko med hodroforom in hidropakom,baje je hidrofor zelo glasen ob zagonu,kar pa je malo motece glede nato,da je stanovanje tudi v kleti,torej kaj priporocate v mojem primeru?
hvala za odgovore.
lp.
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Hidrofor in hidropak sta v bistu enaki napravi (služiti za prečrpavanje vode iz nižje ležečih v višje ležeče) s tem da ima hidrofor rezervar v katrega priteče vodo in potem pritisk zraka-ki ga kompresor zbija - potiska vodo v cevi (dela tudi ko ni elektrike-amapk samo dolker se rezervar ne izprazni), hidropak pa je v bistvu pretočna črpalka in vode nimaš v trenutku ko ni elektrike. Sedaj se dobijo tudi hidroforji ki so praktično tiho. Opis je zelo laičen napisan da ga razume vsak če pa kdo želi več pa pišite pa vam se bo odprlo ;-)
lp
r
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Sam imam hidropak v leseni brunarici in če se otroci ne zbudijo pri popoldanskem počitku ko omenjeni zalavfa potem veš koliko glasen je.
Je pa res da so pa pumpe za hidroforje od Elektrokovineprav nagravžno tulile z visoko frekvenco (skoraj na meji komarjevega piskanja), tega pa pri sodobnih pumpah ni več. Če boš kupil hidropak v rangu 100€ ne boš nič falil, moj ima še celo plastično pumpo a dela odlično. Če boš kupoval ne pozabi kupit protipovratni ventil katerega boš montiral na sesalni vod pred pumpo ker ti bo drugače tlak uhajal nazaj v sistem.