Kako zapolniti luknjo v fasadi?

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Na fasadi pred vrati smo imeli vgradni domofon, ki smo ga sedaj premaknili na drugo stran in sedaj imam v fasadi pravokotno luknjo 10 x 15cm.
Kakšna ideja s čim to zapolniti?
Verjetno se fasadna malta prodaja samo v velikih količinah, barva prav tako?

Hvala vnaprej za kakšno idejo..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Nevidno narediti bo težko.
Kos stiroporja po meri luknje (če je stiropor luknja, lahko tudi kak purpen naspricas), mrežica, lepilo 2x (mm ali dva nižje od sedanjega sloja, če boš delal original zaključni sloj čez) sicer pa samo barvo daš zmesat nekam. Samo koliko stane tisti kozarec zaključnega sloja ne vem....(Ali pa naprintas pa plastificiras ;) )

Lahko pa samo hišno številko čez daš. Ali kak drug pokrov (kake elektro doze, katerega prej pobarvss če ti ni do belega.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Na fasadi pred vrati smo imeli vgradni domofon, ki smo ga sedaj premaknili na drugo stran in sedaj imam v fasadi pravokotno luknjo 10 x 15cm.
Kakšna ideja s čim to zapolniti?
Verjetno se fasadna malta prodaja samo v velikih količinah, barva prav tako?

Hvala vnaprej za kakšno idejo..
Kako ste rešili?
jest študiram da bi dal rostfrei ploščo čez lukno, pa potem na to montiral nov domofon (ki je veliko manjši kot prejšni)
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Kako ste rešili?
jest študiram da bi dal rostfrei ploščo čez lukno, pa potem na to montiral nov domofon (ki je veliko manjši kot prejšni)

Na koncu sem kupil kar fasadno malto in barvo ter naredil tako, kot je treba. V luknjo pa seveda stiripor.
Ta fasadna malta mi je seveda sedaj večinoma ostala :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas