kako velike zidake

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.204
2.440
113
v lokalni ostariji
zdravo

postavljam eno garazo... sedaj me pa zanima katere zidake, cegle... naj uporabim... visina objekta bo 3m gor bo plata, na plato se bo od casa do casa tudi kaj obesilo (gor bo tekalni macek pa dvigalo... seveda oprto v tla ob steni)...


torej? katere naj vzamem... in kje mislite da bojo zidaki najcenejsi... kaj pa glede vogalov? se jih splaca betonirati ali je bolje kupiti vogalnike?
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Za temelje in nekaj začetnih vrst, uporabi votle betonske zidfake, za višje pa rdeče votle zidake.
Škoda, da nisi v bližini MS ,jaz imam popolnoma nove zidake, ki jih bom morala dati odpeljati na odpad.
Rade volje ti jih podarim, samo iskati si jih pridi.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Meni so ravno sedaj naredili klet za montažno hišo, in so jo naredili z 30 cm betonskimi zidaki..
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
kaj pride ceneje?

Ti pa si slika.

Poklič v najbližjo trgovino z gradbenim materialom da dobiš predstavo.

Za ormoški modularc ti pa lahko jaz povem da ga moraš dobit izpod 0,5€ skupaj z dostavo.

Vendar bi jaz garažo raje zidal z betonskimi zidaki, sploh če je ne misliš kmalu ometat.

Pa še bolj bo držalo če boš šraufal na stene kake police ali kaj podobnega.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.204
2.440
113
v lokalni ostariji
seveda sem slika:)


ves kako je... raje malo povprasam prej... morda pa kdo ve vse:)

drugace pa tudi sam se nagibam k zidakom... pa mislim da so tudi cenejsi...
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
aja, siporex je za babe
evil.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.204
2.440
113
v lokalni ostariji
tocno tako... deci delamo s betonskimi zidaki ali uni malo pozensceni s opekami:)

no resno... siporex-u enostavno ne zaupam... se mi zdi tak krhek... pa se drag je... vem pa da se prispara na izolaciji...
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Žal sem prepozno videla
frown-1.gif
sporočilo in betonske zidake in tudi takšne, ki so z vzorčkom za cokel so odpeljali pred pol ure.
Midva s partnerjem podirava objekt, ki je stal 10 let, zidan je z rdečo opeko, votlaki.
Ta objekt še stoji do prve plošče, če bi ga kdo hotel podreti, si lahko vso opeko odpelje brezplačno seveda.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik patriot pravi:



Vendar bi jaz garažo raje zidal z betonskimi zidaki, sploh če je ne misliš kmalu ometat.


Ce zidas lepe fuge tako ,da na malto polagas rebrasto zelezo 10,ki ga kasneje odstranis ti ni treba ometavati,le fuge lepo zapolnis in prebarvas.Je videti prav "molto bello"

Ce pa ze zidas vrez vogalnikov je dobro na zunanji strani vogala izrezati kombi plosco zaradi toplotnega mostu in posledicne vlage-beri plesni in grdih besed
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Še eden ki pretirava.

25cm zadošča za zidano bajto, kaj šele montažno.

Verjetno res, samo glede na to da je klet direktno pod hribom, ki verjetno malo pritiska na klet, se je projektant pač odločil za 30 cm...
 

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
Citat:
Uporabnik gas pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Še eden ki pretirava.

25cm zadošča za zidano bajto, kaj šele montažno.

Verjetno res, samo glede na to da je klet direktno pod hribom, ki verjetno malo pritiska na klet, se je projektant pač odločil za 30 cm...

Armiran beton 40 cm in je še bunker, če bo slučajno vojna
hysterical-1.gif