kako ugotoviti naslov smtp serverja

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Živjo folk. Rabil bi eno hitro rešitev problema, če se da. Sem na wirelessu v hotelu v Ameriki. W je čisto odprt, brez kakih prijav in podobno. Edin problem je, ker ne morem pošiljati maila preko siolovega smtp strežnika. Ima kdo idejo, kako bi ugotovil smtp naslov preko katerega bi lahko pošiljal maila iz outlook expressa? Ali se to sploh da? Saj sicer lahko pošiljam preko weba, a to ni tako elegantno, nimam vseh stikov in da ne naštevam naprej.

Držte se.
 

martin

Pripravnik
9. avg 2007
132
0
16
lahko poskusiš iz svojega ip-ja ugotovit kdo je isp, poiskat, ce ima kje javen smtp in upat, da bo delal.
ali pa uporabit kaksen smtp z avtentikacijo. recimo gmail...

lp m
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
Edin problem je, ker ne morem pošiljati maila preko siolovega smtp strežnika.
Kak ne moreš ? Če je odprto ?

Se avtentificiraš SMTP serverju (ime, geslo; enako kot za pop3) ?
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Tole mi napiše, ko kliknem pošlji.

The message could not be sent because one of the recipients was rejected by the server. The rejected e-mail address was 'xxx@siol.net'. Subject 'test', Account: 'yyyy', Server: 'mail.siol.net', Protocol: SMTP, Server Response: '521 nvlv-scm.mpowercom.com does not accept mail', Port: 25, Secure(SSL): No, Server Error: 521, Error Number: 0x800CCC79
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Jaz v takih primerih kar preko webmaila pošljem če nisem na matičnem ponudniku... Ponavadi deluje...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
Tole mi napiše, ko kliknem pošlji.

The message could not be sent because one of the recipients was rejected by the server. The rejected e-mail address was 'xxx@siol.net'. Subject 'test', Account: 'yyyy', Server: 'mail.siol.net', Protocol: SMTP, Server Response: '521 nvlv-scm.mpowercom.com does not accept mail', Port: 25, Secure(SSL): No, Server Error: 521, Error Number: 0x800CCC79
Kaki je tvoj email ? (torej "pošiljatelj")
Komu pošiljaš ?
(ne rabiš tu celi naslov napisat, pomemben je del za @)

Si probal z avtentifikacijo ? Zakaj ne ?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.255
269
83
38
Ljubljana
# SMTP Server: Use the vipmail server address provided, i.e. vipmail.telepacific.net, vipmail2.telepacific.net, vipmail3.telepacific.net, or vipmail4.telepacific.net
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
Tole mi napiše, ko kliknem pošlji.

The message could not be sent because one of the recipients was rejected by the server. The rejected e-mail address was 'xxx@siol.net'. Subject 'test', Account: 'yyyy', Server: 'mail.siol.net', Protocol: SMTP, Server Response: '521 nvlv-scm.mpowercom.com does not accept mail', Port: 25, Secure(SSL): No, Server Error: 521, Error Number: 0x800CCC79
Kaki je tvoj email ? (torej "pošiljatelj")
Komu pošiljaš ?
(ne rabiš tu celi naslov napisat, pomemben je del za @)

Si probal z avtentifikacijo ? Zakaj ne ?

Pošiljam iz @siol.net na @siol.net

Kaj je to avtentifikacija?

Sicer pa nobeden od zgoraj navedenih naslovov ne deluje. Ni se treba več truditi bom pač uporabljal webmail. Vseeno hvala.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
Kaj je to avtentifikacija?
Tam ko nastaviš kateri smtp server uporabiš je zraven opcija za avtentifikacijo, s polji za username in password.