Kako sporočiti na TomTom napako glede omejitev?

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Ker opažam, da je ogromno napak na najnovejšem TomTom zemljevidu za Slovenijo (glede omejitev hitrosti), sem jim hotel to sporočiti.
Na njihovi spletni strani imajo lepo narejeno karto, kjer naj bi označil napake.
tukaj so navodila
Vendar meni nikakor ne uspe. Nikjer ni gumba "prijavi napako", prav tako ni zelene bucike, s katero bi na karti označil točno lokacijo.
Ali je že kdo od vas poskušal TomTom obveščati o napakah?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Please note that changes to speed limits and Points of Interest (POI) cannot currently using Map Share Reporter.

A rabi kdo Gugltranslejt?
wink-1.gif


Predvsem pa se moraš prijavit v TT acount.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Sem prijavljen v TT acount. To je bilo pol minute dela.
Med rubrikami, ki so ponujene, res ni omejitve hitrosti, je pa rubrika "razno", kjer imaš prav tako na voljo 500 znakov, da opišeš problem. Mislim, da tudi to preberejo pa kaj spremenijo, če imajo več prijav. Vsak, ki mu je do tega, da so mape čim bolj ažurne, bi se moral prijaviti v TT acount, pa posredovati napako. Jasno, da nič ne spremenijo na kartah, če jih na napake nihče ne opozarja.

Zeleno buciko, za označevanje lokacije, pa lahko zapičiš na zemljevid, če mapo dovolj povečaš (skoraj do maksimuma). Jaz sem včeraj prijavil dve napaki, pa bom malo spremljal, če se bo kaj spremenilo.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Mogoče kot zanimivost. Lani sem na Monolit poslal kar nekaj popravkov za karto (omejitve hitrosti, manjkajoče ulice itd...).
Sedaj sem si naložil zadnjo verzijo karte in so vsi popravki upoštevani.
Res zelo pohvalno.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Please note that changes to speed limits and Points of Interest (POI) cannot currently using Map Share Reporter.

A rabi kdo Gugltranslejt?
wink-1.gif


Predvsem pa se moraš prijavit v TT acount.

Evo, pa moram pohvaliti še Tom Tom. Sem šel prečekirat, kaj je z mojimi prijavami napak in lej ga zlomka, status je spremenjen v "accepted" in zraven zelena kljukica.
Torej zadeva deluje, komot lahko sporočate napake na kartah in napake v omejitvah.
Bomo pa videli, kako hitro bodo to vkomponirali v nove izdaje kart.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Kljub temu, da so moje spremembe v statusu "accepted", jih na zadnjih kartah 2012/12 še ni. Morda kdo ve, kdaj točno so izšle te karte?
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Torej lahko zaključim, da je Tom Tom malo bolj počasen s temi spremembami. Jaz sem napako prijavil enkrat januarja. No, upajmo,da bodo v naslednji izdaji kaj spremenili.