Kako se znebiti miši

darwin

Majstr
17. avg 2007
552
313
63
Zdravo!

Situacija sledeča: Naša hiša stoji ob manjšem potoku, v katerem je vode bolj ali ne le za vzorec. Zadnji nalivi so ga precej napolnili in ugotovili smo, da v potoku živijo miši.
frown-1.gif

Dež jih je pregnal ven in ena je našla zatočišče v naši garaži (bila je bila odprta) nato pa je iz nje ušla v en prostor, kjer imamo spravljeno nesezonsko kramo.
Torej problem: V nesezonski shrambi imamo miš in ne vemo, kako jo spraviti ven.
Glede na to, da se ne spomnim, kdaj smo tak problem reševali nazadnje, imam bolj malo idej, kaj storiti.

Ima kdo kakšen učinkovit nasvet, kako se te golazni čimprej znebiti.

Zvezdice letijo
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
552
313
63
Postavil sem eno mišolovko, ampak ne vem, katera hrana jim najbolj 'diši'.
Zdaj je notri košček jošta, ker vse otroške izštevenke pravijo, da mišim diši sir.
redface-1.gif
Kaj je pa tisto, kar jih bo najhitreje privabilo?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.199
2.434
113
v lokalni ostariji
s sirom bos svoh kej ulovil

jaz jih s domacim spehom... ali pa s salamo... pa takimi zadevami...

aja drugace pa dobis tudi posebne strupe (za deratizacijo...)

najboljsi nacin pa je da notr zapres enega pridnega macka... pa seveda ga ne smes prej futrat s wiskasom...
 

Isaac

Pripravnik
24. jul 2007
118
0
16
42
Kupi lepilo za miši in nalimaj na nekaj deščic in postavi na nekaj mest v sobi pa se bo ziher ujela gor.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
552
313
63
Ne, mislim da ni podgana, ker je premajhna (sva se včeraj zvečer videla iz oči v oči, pa ne vem, kdo se je bolj posral
rolleyes-1.gif
).

Aha, na sir torej ne palijo preveč. Sem kupil dve tubi lepila, narezal kose slanine in razpostavil po sobi. Tko da zdej čakam.



Mačke smo že meli, ampak je problem, ker živimo preblizu glavne ceste in jo hitro kdo povozi, tiste, ki se pa avtom izogibajo, pa sosed utopi in nam jih zmeče na prag.
jezen.gif
No ja, mogoče



Aja, hvala vsem za pomoč, zvezdice sem potalal!
 
Nazadnje urejeno:

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
polhe smo lovili ne boš verjel na nič drugega kot na čokolado...
mogoče pri miših tudi "pali"?
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Tud pri nas smo miši lovili na čokolado. Mater sem jo težko dal. So pa tako mahnjene nanjo, da še ko je bla ujeta, da jo je žrla
grin1.gif


Hvala bogu jih nimamo več. So bile na podstrešju in ker sem imel sobo v mansardi so mi ropotale tik nad glavo. In ker na vrhu nismo imeli betonske plate je ropotala da je bilo joj.
Začasna rešitev je bila bejzbol kij pri postelji in ko je zečelo ropotat sem samo vžgal po stropu in je bilo vsaj za 5 minut tiho. V tistem času sem pa že spal, ko so zopet začele. Smo pa rabil kar kakšen mesec, da smo se jih rešili.

lp
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Pri meni (isto v mansardi) je pa našla pot pod knaufom našraufanim na neometan zid, vmes je pa stiropor. Kako to škripa, ko plazi noter.
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
V raznih semearnah, trgovinah z orodji ipd. se dobijo plastične pasti, v njej je nek hormon, ki privablja miši.
V 15 minutah se bo ujela 100%.
Pri sosedovih imajo svinje, v naši uti za orodje smo nastavili pasti in ujeli čez celo leto ogromno miši.,
Postavi jo v vogal tako, da okroglina gleda proti steni.
Te vabe s hormoni se menjavajo vsake toliko časa, mišolovka pa je uporabna več let.