Kako se naročiti na pregled?

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Če npr. se ti sredi dopoldneva začne dvigovati vročina, tvoj zdravnik ima pa v ordinacijskem času vklopljeno telefonsko tajnico?

Primer - ZD Šentvid.

Telefone dvigujejo samo:
- če delajo dopoldne (7h do 13h) dvigujejo telefon samo med 7h in 9h,
- če delajo popoldne (13 do 19h) dvigujejo telefone samo med 14h in 16,

Če nujno, kliči na 112.

Torej - moram najprej poklicati 112, da mi povedo, ali sem nujni primer? Ali je morebiti pametno uleteti v čakalnico, da ti to tam povedo? Kaj pa če delam na takem delovnem mestu, da v teh urah ne morem poklicati? Ja, ko me je***, ne?

ORGANIZACIJA DELA NA VRHUNCU!
bonk.gif


A ne bi raje zaposlili eno osebo, ki bi človeku po telefonu povedala ali je nujen ali ne? Preden ga napotijo delati gužvo na 112? Ker veliko folka tega res ne ve (posebej onih z malimi otroci). Ampak očitno je naše zdravstvo tako naštelano, da je veliko težje priti do poceni zdravstvene oskrbe (pocarji v ZD), kot pa do drage (urgenca). Potem se pa čudimo, kam gredo stroški.

To svet ni videl!
bonk.gif


PS: Potem se pa tu par pametnjakovičev razpisuje, da jim narod kar tako uletava na urgenco. Ja, seveda - ČE PA IMA TAKA NAVODILA!

Se opravičujem, ker sem besna - ampak že drugi dan zapovrstjo nisem uspela priti mimo slavnega stroja, ker imam pač to prekleto smolo, da hodim v službo, iz katere ne morem ravno klicati na ure, ki se jih nekdo poljubno namisli.
 
Nazadnje urejeno:

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
kliči v ZD na informacije, pa reči da bi rada svojega zdravnika ker se ti dviguje vročina in da ga sama ne moreš dobit ker imajo tajnico naštimano. ali pa pokliči v sosednjo ordinacijo..
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Če imaš čas pisati tako neumne poste, potem boš ja našla kakšno minutko v določenem terminu delovanja, kajne? Kaj nisi ti tista ki je jockala kako se lahko pri njih zafušava in da je to normalno? A zdaj ti šef ne dovoli, da pokličeš ZD?

Pa ne bodi tako sitna, kdo pa misliš, da si ti da ti bodo vsi na voljo kadar se ti bo sprdnilo in boš že delala paniko, ker imaš malo vročine. Bejž domov ležat, naslednji dan pa se odpravi v ZD. Sem mislu, da si bolj brihtna, glede na to da si starejša, a se očitno motim.

evil.gif


P.S. Za take kot si ti ponavadi poskrbi g. Darwin. Lahko, da te že kliče, kaj veš!
roza.gif
 
Nazadnje urejeno:

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Se mi zdi, da je odgovor simpl....pač se ne naročiš, ampak samo prideš tja....

Sicer pa...če si bolana greš na bolniško...in imaš potem več kot dovolj časa, da pokličeš dohtarja...

EDIT: se pa močno strinajm, da je organizacija v slo. zdravstvu na podnu...sem ravnokar imel priložnost to spet videti v živo...
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.511
8.957
113
Ti bi šla k zdravniku, ker se ti sredi dneva dviguje vročina?
3 lekadole pojej, pa bo mir.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Če npr. se ti sredi dopoldneva začne dvigovati vročina, tvoj zdravnik ima pa v ordinacijskem času vklopljeno telefonsko tajnico?

Primer - ZD Šentvid.

Telefone dvigujejo samo:
- če delajo dopoldne (7h do 13h) dvigujejo telefon samo med 7h in 9h,
- če delajo popoldne (13 do 19h) dvigujejo telefone samo med 14h in 16,

Če nujno, kliči na 112.

Torej - moram najprej poklicati 112, da mi povedo, ali sem nujni primer? Ali je morebiti pametno uleteti v čakalnico, da ti to tam povedo? Kaj pa če delam na takem delovnem mestu, da v teh urah ne morem poklicati? Ja, ko me je***, ne?

ORGANIZACIJA DELA NA VRHUNCU!
bonk.gif


A ne bi raje zaposlili eno osebo, ki bi človeku po telefonu povedala ali je nujen ali ne? Preden ga napotijo delati gužvo na 112? Ker veliko folka tega res ne ve (posebej onih z malimi otroci). Ampak očitno je naše zdravstvo tako naštelano, da je veliko težje priti do poceni zdravstvene oskrbe (pocarji v ZD), kot pa do drage (urgenca). Potem se pa čudimo, kam gredo stroški.

To svet ni videl!
bonk.gif


PS: Potem se pa tu par pametnjakovičev razpisuje, da jim narod kar tako uletava na urgenco. Ja, seveda - ČE PA IMA TAKA NAVODILA!

Se opravičujem, ker sem besna - ampak že drugi dan zapovrstjo nisem uspela priti mimo slavnega stroja, ker imam pač to prekleto smolo, da hodim v službo, iz katere ne morem ravno klicati na ure, ki se jih nekdo poljubno namisli.

Draga pacientka,

za nujne primere se ni potrebno naročiti. Ce te nevzdržno kuha vročina pojdi direktno v ambulanto. Do takrat pa Lekadol.

PS: vse kar je do 37.5 C ni ravno alarmantno. Vbistvu je "dobrodošlo" za obrambo.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Ma ne obremenjujte zdravnike in delajte vrste po nepotrebnem.

Včeraj sem imel cel dan 39, 5, danes se počutim kot prerojen z 38.
aplauz.gif



Jem lekadole, veliko pijem, jem pomaranče, obkladki na glavi in nogah ter veliko počivanja. Nevem kaj bi tukaj zdravnik spremenil.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Pediater, ampak res..... Podobno kot ti sem imel pred slabim mesecem vočino, klical med. sestro da mi odpre bolniško, vprašal, če se moram osebno zglasit, pravi, da ni potrebe (imel samo visoko vorčino), da ko se bom bolje počutil, naj se pridem pokazat...to je to.....frendi, punca in ostala companija pa, a si zmešan, zakaj ne greš h dohatrju po antibiotike
bonk.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Kake antibiotike, če je pa virusna okužba.
Pokličeš zdravnika, da ti začne tečt bolniška, ko si že skor zdrav se pa zglasiš pri njem.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Če ga (ali njegovo sestro) seveda lahko dobiš na telefon....
smirk-1.gif

Ker je - ne pozabi - prav nedosegljivost pocarjev na najnižji ravni na telefon (Zdravstveni domovi - splošna ambulanta) bistvo te teme.

@ostale pametnjakoviče - zelo zabavno, kako ste mi iz "npr začne dvigovati vročina" postavili diagnozo.
hysterical-1.gif

In ja - seveda bomo uletavali v ambulanto in delali gnečo.
Saj to očitno hočejo.
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Rikolus pravi:
Pediater, ampak res..... Podobno kot ti sem imel pred slabim mesecem vočino, klical med. sestro da mi odpre bolniško, vprašal, če se moram osebno zglasit, pravi, da ni potrebe (imel samo visoko vorčino), da ko se bom bolje počutil, naj se pridem pokazat...to je to.....frendi, punca in ostala companija pa, a si zmešan, zakaj ne greš h dohatrju po antibiotike
bonk.gif

Ko sem šel pred časom k mojemu splošnemu zdravniku po napotnico je bilo v ordinaciji en kup pacientov... sem že mislil, da je kakšna huda okužba vn usekala. Potem pa med debato zvem, da jih je polovica tam zato, ker jih je zjutraj začelo praskat po grlu ali pa jih je zvečer nekaj sumljivo glava bolela
bonk.gif
In pol se tak folk gužva pred resno bolnim folkom, ki tam komaj sedi... take občutlivčke bi v rit nabrcal...

Sam niti enkrat še nisem šel zaradi vročine k dohtarju, pa sm še zmer kle... Če se dvigne vročina nad 39 požreš mal tablet pa dva dni ležiš pa se pocajtaš, ne pa da bom šou za te splošno znane zadeve k dohtarju pa še tam "ogrožal" drug folk s svojimi bacili...

Če pa res kakšna sila pride (ponoči recimo), pa pokličemo dežurnega zdravnika, ki je nekje v radiju 20km...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
:sarkazem mode on:

Ja, saj res.
A ni fajn, da živim v t.i. socialni državi, kjer sploh imam dopust, da ga človek lahko koristi, ko je bolan?
cheer.gif


:sarkazem mode off:
 
Nazadnje urejeno:

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Če seveda nima vklopljene elektronske tajnice...
smirk-1.gif

Pa veš zakaj jo ima? ker folk za vsak drek kliče. Sestre so se zbunile da v takem ni mogoče delati, v končni fazi niso telefonistke, telefoni zvonijo nonstop sicer. In dosegle to da so se pred kratkim uvedle avtomatske tajnice, imajo čas v katerem lahko pokličeš (seveda takrat navalijo in vsi ne dobijo zveze niti), ko pa tega časa ni pa imajo že tako dovolj dela brez telefona. Če je nujno (kar pa ni ker tu pišeš) pa hop na urgenco.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Če seveda nima vklopljene elektronske tajnice...
smirk-1.gif

Dežurni zdravnik je noben nima in se je do zdaj (ko smo ga mi klicali) še vedno zelo hitro odzval... verjamem pa da splošni zdravnik nima cel delavni čas namenjen samo temu, da bi sprejemal klice in postavljal diagnozo po telefonu
smirk-1.gif
Veš kolk folka ima povišano temperaturo?
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
A je tebi sploh približno jasno, kaj uvedba takih mašin naredi?
Posebej v kombinaciji z grožnjami, da se je treba na pregled naročit?

Očitno ne.
smirk-1.gif


Pa naj ti narišem:

a) jaz rabim zdravila in urejeno dokumentacijo za nadaljevanje preiskave (urejeno zato, ker pravilno izpolnjevanje papirjev v prvem poizkusu ni ravno nekaj, kar zmore osebek s končano medicinsko fakulteto in potem to urejamo še enkrat
bonk.gif
). Ker nisem na smrt bolna, ne morem iti na urgenco. Ker nisem na bolniški, ne morem delodajalca poslati v PM, da bom v teh slavnih uradnih urah čepela na telefonu in vrtela cifro ko nora, da bom ja zadela. Torej sem prisiljena iti tja in delati gužvo ob najbolj neprimernem času. Če tega ne bom storila, bo gospoda zdravniška izjavila, da sem itak sama kriva, kaj sem pa s tem tako dolgo čakala. Torej - čakalnice so polne takih, kot sem jaz, ki sploh nismo nujni, ampak je.bi ga, drugače sploh ne moremo priti do zdravnika, saj ne moremo klicati glih v tistem času. In seveda - praviloma uletimo v najbolj neprimernem času. A kaj, ko nas nihče ne usmeri.

b) veliko folka, ki je sicer dokaj bolnih, se pacari na šihtih, ker jim delodajalec grozi z odpovedjo. Taki praviloma niti nimajo korajže, da bi se spičkarili še s sestro, zakaj so se nenapovedani pojavili v čakalnici, torej se pacarijo v nedogled doma, dokler se jim reč ne zakomplicira do nezavesti, kjer pa narastejo tudi stroški zdravljenja. In to zakaj? Zato, ker se eni sestri ne da dvigniti telefona izven tistih 5 minut, da bi takega človeka naročila v roku par dni oz. mu dala osnovne napotke (naj počaka, naj se naroči, naj gre na urgenco,...).

Rezultat tega blazno "intelektualnega" sistema so polne čakalnice ljudi, ki tam nimajo kaj delati. In odrivanje ljudi, ki bi tam morali biti. Ker selekcija ni narejena po nekem pametnem sistemu, pač pa po sistemu "kdor je zadel pogovor z mano, me lahko ima, drugi pa odjebite", posledično nastanejo nori stroški zdravljenja.

Blazno dober sistem, ni kaj. Zdaj pa končno imamo nekaj, kar bomo lahko izvažali tudi v tujino.
smirk-1.gif


@pa še na amaterske zdravnike - nenadno zviševanje temperature ima lahko milijon razlogov. Vsi niso ravno nedolžni. Samo v vednost, ko boste te recepte prodajali naokoli in se potem čudili, zakaj se je tako zakompliciralo. Mogoče prav na vas.
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Če seveda nima vklopljene elektronske tajnice...
smirk-1.gif

Dežurni zdravnik je noben nima in se je do zdaj (ko smo ga mi klicali) še vedno zelo hitro odzval... verjamem pa da splošni zdravnik nima cel delavni čas namenjen samo temu, da bi sprejemal klice in postavljal diagnozo po telefonu
smirk-1.gif
Veš kolk folka ima povišano temperaturo?

a) DO zdaj!
smirk-1.gif
DO zdaj je bilo tudi v tem ZD tako, da so živi osebki dvigovali telefon.

b) Jest hočem samo sestro. Dovolj mi je ona.