Kako se lahko pomešata olje in hladilna tekočina?

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Na avtu je že nekaj časa pomalem zmanjkovala hladilna tekočina, vendar smo to reševali z dolivanjem. Avto se ni nikoli pregrel. Zdaj pa je počila ena cev in je šibala ven para in voda. Čez nekaj minut, pa je ven vrglo še olje. Umazanija pod havbo za popizdit.
No, mehanik je sedaj razdrl motor, v hladilnem sistemu je pomešano olje, ampak pravi, da je tesnilo na glavi brezhibno. Kako je potem možno, da je olje prišlo v hladilni sistem? Je možno še kje drugje?
 

redTDI

Pripravnik
25. apr 2008
126
0
16
seveda je možno..
na toplotnem izmenjevalcu.. t.i. hladilniku olja lahko tudi prebije...
kašen avto sploh imaš?
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Rover 214, letnik 1999.
Mehanik pravi, da je motor zanič, da ne "dihta" ne glava, ne blok. Kaj naj bi to pomenilo?

Ker je to drugi avto pri bajti, ki ima komaj 100.000 prevoženih, znano zgodovino in je zelo dobro ohranjen, ne grem zdaj spet nekaj tisoč EUR metat vstran za druga stara jajčka, za katera ne vem, če ne bodo v enem tednu ravno tako zanič.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
sam pol ti je moglo pregret, če glava več ne dihta?
confused-1.gif
Meni se je isto nareidlo na roverju 75 sam se je še pravi čas ugotovilo, tak da vem kak je občutek. Sicer pa nisem mehanik, da bi lahko sodil in solil pamet, sdam kaj je pri meni bilo sem napisal. Kupit nov avto al ne je pa popolnoma tvoja odločitev, odvisnozakaj ga rabiš in za koliko km dnevno.
 

lager

Pripravnik
3. dec 2008
383
1
16
Če ti je počila cev ti je lahko voda začela špricat po bloku in glavi, posledično se lahko zvije glava, ne dihta več.. lahko se ti je to že kdaj prej zgodilo, pa je ostalo, drugače se lahko pomešata če je glava neravna in ne dihta..
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Zanima me, ali se da to rešit z brušenjem glave ali je zdaj res celoten motor zanič?Pa pravi, da tudi blok ne dihta, ampak to se mi zdi čudno.
 

lager

Pripravnik
3. dec 2008
383
1
16
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Zanima me, ali se da to rešit z brušenjem glave ali je zdaj res celoten motor zanič?Pa pravi, da tudi blok ne dihta, ampak to se mi zdi čudno.

Če je glava skrivljena se da vidt, kak majstor k ma mašinco bo tudi vidu koliko more odrezkat da poravna glavo..
Da blok ne bi dihtu prvič slišm.. mora bit sam oreng spucan..
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Rover 214, letnik 1999.
Mehanik pravi, da je motor zanič, da ne "dihta" ne glava, ne blok. Kaj naj bi to pomenilo?

Ker je to drugi avto pri bajti, ki ima komaj 100.000 prevoženih, znano zgodovino in je zelo dobro ohranjen, ne grem zdaj spet nekaj tisoč EUR metat vstran za druga stara jajčka, za katera ne vem, če ne bodo v enem tednu ravno tako zanič.


Rajši zamenjaj mehanika, ker govori traparije. Zadeva je zelo enostavna, prebilo ti je tesnilo in nič drugega, saj je to zelo pogost pojav pri K seriji bencinskih motorjev. Zamenjaj tesnilo glave z najnovejšim(cca 80€) + vijaki(30€) + obvezno brušenje glave(malenkost).
Če te še kaj zanima, kar vpraši:
wink-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
Tesnilo lahko ne tesni, pa se tega ne vidi enostavno na njem. Če ne tesni glava, to pomeni razpoko v glavi sami, ampak ker gre za Over
evil.gif
, je napaka tipična zanj in to je tesnilo glave.

Pelji avto k mehaniku, ki te škatle pozna, mislim, da je novo tesnilo sedaj takšno, da ima kovinsko jedro ali nekaj takega.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
A se razpoka na glavi vidi s prostim očesom? Tudi jaz se vse bolj nagibam k temu, da je šlo tesnilo.
Ampak ne vem, s kakšno zadevo je to sprobal, da kao glava ne tesni? A je že kdo od vas videl kako to zgleda? Nekakšna plošča, ki se prišraufa na glavo, notes se vpiha zrak in pritisk ne sme pasti.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
Ja, to se da narediti. Glavo se lahko slika tudi z rentgenom (dela LPP). Če je res stestiral tesnost samo glave (in ne celega motorja, kompresije, ki je z zanič tesnilom tudi zanič), potem je res fuč (tudi) glava. Žal.

P.S.: Možno je, da je najprej prebilo tesnilo, potem pa, ker se je avto dolgo časa tako vozil, še glavo. Pri nekaterih področjih življenja, in avtomehanika je ena od tistih, kjer skopuhi pridejo skozi najdražje. Sorry.
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno: