Kako priklopiti TV na ojačevalec

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Pozdravljeni

Imam LG42LE8500 in želim ga priklopiti na ojačevalec, da bi lahko poslušal preko zunanjih zvočnikov. Imam navaden 2.1 ojačevalec. Probal sem že vse mogoče, pa mi nikakor ne uspe spraviti zvoka iz ojačevalca.
Na TV sem probal priklopiti na (glej sliko). Kaj delam narobe? Prosim za pomoč
Avdio.jpg
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ti moreš priklopit na OUT. Iz slike (ki je precej slaba) pa je razvidno, da imaš le optični audio OUT. Povsod drugod piše IN, razen pri SCART ni nič navedeno (mogoče bi tu šlo?).
Še vedno pa ti ostane priključek za slušalke, ki pa je verjetno kje na sprednji strani.

Če pa ima ojačevalec optični vhod, potem pa si itak zmagal
tongue-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Dragi Jodlarček. Kaj ne vidiš, da si priklopil kabel na input v televizor ? Torej, če želiš spravit zvok IZ televizorja V zunanji avdio sistem, moraš priklopit v televizorju v OUT izhod, na audio sistemu pa v IN vhod.
V tvojem primeru imaš samo dva izhoda; optični ( digitalni ) in scart ( analogni ).
Ker pa imaš "navaden" 2.1 ojačevalec, boš dobil zvok IZ televizorja samo preko scarta.
Potrebuješ adapter, ki ga daš v scart, kateri ima audio OUT, torej stereo chinch priklop.
Kupiš chinch-chinch kabel in voila !
hvala
lp
s
smile-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Ja n TV je povsod samo IN
confused-1.gif
.
Kako si mislil da priklopim na slušalke?

Ponavadi imajo vse televizije en standardni 3.5mm jack izhod, v katerega priklopiš navadne slušalke.
Poglej malo okrog po televiziji, moral bi biti na dosegu roke brez da televizijo premikaš (na sprednjem panelu ali pa kje ob strani).
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Priklopi naj na scart, kot sem predlagal in bo najboljše. Signal bo linijski, pa še kabel bo skrit.
Če vežeš na 3.5. jack je signal že ojačan ( popačen), pa še kabel bo viden, saj so ponavadi 3.5. jack izhodi na sprednjem delu tvjev, ali pa ob strani.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
To se strinjam da je SCART boljša opcija. Ampak nikoli ne veš, mogoče ima 3.5 priključek skrit kje ob strani in mu bo čisto dovolj.
Če ne drugo je lahko začasna varianta dokler ne nabavi vseh pretvornikov
tongue-1.gif