Kako pravilno sinhronizirati gmail na Androidu?

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Prosim za malo pomoči, ker nikakor ne morem uštimati prejemanja mailov.
Torej na pametnem telefonu (Anroid 4.4.2) imam, kot verjetno vsi, aplikacijo za gmail. Mobilnih podatkov nimam vedno vključenih. Vključim jih samo, ko želim pregledati nove maile ali pa kakšno malenkost na internetu. Ko vključim mobilne podatke, mi po nekaj sekundah "zacinglja" obvestilo, da imam nove maile. Do tukaj vse lepo in prav.
Sedaj pa že nakaj dni testiram, kako to izgleda ob non-stop vključenih mobilnih podatkih. Kar naenkrat ni več nobenih obvestil o prispelih mailih. Ko odprem gmail aplikacijo, moram najprej osvežiti zadevo, da prikaže nove maile.
Kaj moram narediti, da me ob vsakem novem mailu telefon opozori (enako kot SMS)?
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
-internega spomina ne zmanjkuje
-kaj je to push mail?
-kje vključim sinhronizacijo za Gmail?
 

RAST

Pripravnik
5. avg 2013
116
7
18
Velenje
Verjetno je res samo sinhronizacija ki ni vključena. Če ni potem kljub stalni podatkovni povezavi ne včeče dol mailov, saj pri meni je bilo tako. Za vklop potegni z dvema prstoma od gornjega roba navzdol in tapni na ikono sinhronizacije!
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Zakaj pa z dvema prstoma?
hysterical-1.gif
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Samodejna sinhronizacija je pri meni vedno vključena. Sem preveril (potegnil sem z enim prstom
cool-1.gif
), če sem jo slučajno kdaj po pomoti izključil, pa je nisem. Ta sinhronizacija naj bi načeloma veljala za vse aplikacije. Ali ima mogoče Gmail še kakšno svojo nastavitev?
Zanimivost: ko samodejno sinhronizacijo izključim, in jo čez sekundo ponovno vključim, takoj javi, da imam neprebrane maile. Ko pa je sinhronizacija non stop vključena, pa ne opozarja na nove maile (moram vedno osvežiti v Gmailu, če jih hočem videti).
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Imaš pod računi in sinhronizacija pod tvojim google računom vklopljeno sinhronizacijo z gmailom?
 

RAST

Pripravnik
5. avg 2013
116
7
18
Velenje
No, z dvema prstoma sem mislil zato da prikličeš vse nastavitve če slučajno ni gumba sinhronizacija v vrstici ji jo dobiš s potegom enega prsta.
In ja, v samem gmailu je potrebno dati kljuko za sinhronizacijo z gmailom!
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:
Imaš pod računi in sinhronizacija pod tvojim google računom vklopljeno sinhronizacijo z gmailom?
Jaz imam tako:
nastavitve/računi/google/
Tam kliknem na moj račun in se pojavi:
-sinhroniziraj Gmail
-sinhroniziraj Keep
-sinhroniziraj Koledar
-sinhroniziraj stiki
... itd
Pri vseh je sinhronizacija vključena. Celo piše zraven, kdaj in ob kateri uri je bilo zadnje sinroniziranje.
Je potrebno še kje nastaviti kakšen časovni interval?
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Je potrebno še kje nastaviti kakšen časovni interval?
v sami aplikaciji gmail imaš v glavnem meniju,če se pomakneš čisto navzdol nastavitve:
-splošne nastavitve
-gmail račun(xy@gmail.com)
-dodaj račun
pod gmail račun:
imaš obkljukane obvestila?
zvok in vibriranje?
sinhronizacija z gmailom?
za koliko dni?
upravljanje oznak?
tam notri se malo poigraj.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Zdaj sem vse to pregledal. Pokljukano je vse kot mora biti.
Je pa zanimivo nekaj. Ko gledam (v nastavitvah/računi/google) kako se aplikacije sinhronizirajo, so tam različni časi. Recimo neke aplikacije so se mi sinhronizirale pred tremi urami, Gmail pa pred eno uro. Sedaj sem si poslal nekaj testnih mailov, in so vsi prispeli takoj. Ko pa je ekran ugasnjen nekaj minut, potem pa maili ne prihajajo več. In potem se očitno sinhronizira na vsakih nekaj ur.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ali imaš Wi-fi nastavljen, da ti dela tudi pri izključenem ekranu? Da se tiu pošta vedno sinhronizira, je najbolje, da so mobilni podatki vedno vključeni in da je wi-fi vedno vključen.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Nekje v nastavitvah sem videl, kateri programi so dejavni ob izključenem ekranu. Noben!
Torej bo verjetno to razlog. Moram se še malo poigrat. Vendar se bojim, da če vključim aktivnost programom tudi ob ugasnjenem ekranu, da bo potem baterija zelo hitro prazna.