Kako najti GPS Port%Baud

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Dobil sem kar veliko navigacijo CAMOS CN-780 in nanjo spravil Miota ki dela. Zdej mi pa ne uspe najt pravega porta in hitrosti iz GPS sprejemnika. Ročno sem v sys.txt vpisal že vse kombinacije od porta 1 do 9 in hitrosti 4800 do 57600 pa nič
confused-1.gif


Kakšna ideja?

produktbild_gross.gif
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Ne vem kaj ne najde sprejemnik/signal. V nekakšnem BIOSu vidim da NMEA laufa nikjer pa ne piše port niti baudi. Mio pa ne trza z nobeno nastavitvijo
frown-1.gif


Z originalnim MARCO-POLO je delalo.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
aja pa če si notri v stanovanju gps tudi ne dobi nobenega signala tako da moraš biti zunaj

mogoče boš pa rabil kak gps proxy ampak to bi ti moral kdo k se bolj spozna na te zadeve razložit

lp
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Zagnal sem že kar nekaj stvari na raznih MIOtih in podobnih stvareh tako da vem da moram bit zunaj ...........
smile-1.gif


GPSPROXY pa noče startat ker se neki zgovarja na nekompatibilen sistem Win CE 5
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Citat:
Uporabnik Florjan pravi:
Uporabi program GPSGate ( domača stran ), ki bo vrata z GPS (COM 40) prestavil na bolj "kulturno" številko.

prej sem napisal tole

Citat:
Uporabnik Shando pravi:
Zagnal sem že kar nekaj stvari na raznih MIOtih in podobnih stvareh tako da vem da moram bit zunaj ...........
smile-1.gif


GPSPROXY pa noče startat ker se neki zgovarja na nekompatibilen sistem Win CE 5

in za GPSgate velja enako ...
uf-1.gif
 

Florjan

Pripravnik
1. sep 2007
444
1
16
Ljubljana
Potem pa ni problem v iskanju porta in hitrosti (kot si napisal v naslovu) ampak v operacijskem sistemu. A se port COM40 ne da nastaviti?
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Ne vem kje bi ga sploh nastavljal? Če bi vedu kje nastavit (razen v MIOtu) bi tudi vidu kako je nastavljen.
wink-1.gif


Iskal sem tud po celem RegEditorju brez uspeha ...... GPS hardware sploh ni omenjen v registru
stupid-1.gif


BTW, zakaj ciljaš ravno na COM 40 ?
 

ceko

gps navigator
21. jul 2007
184
0
16
Na začetku tudi moja navigacija ni našla gpsa oz. noben baud ni bil pravi. Fora je bila v tem, da je gps uporabljal originalen software in potem je bil nekako "zaseden" za druge programe. Ko sem orig. software zbrisal, je mio gps našel v trenutku. Mogoče boš kakšen info o baudu našel v originalnem programu? Prebrskaj malo z notepadom
smile-1.gif
 

Florjan

Pripravnik
1. sep 2007
444
1
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Shando pravi:
Ne vem kje bi ga sploh nastavljal? Če bi vedu kje nastavit (razen v MIOtu) bi tudi vidu kako je nastavljen.
wink-1.gif


Iskal sem tud po celem RegEditorju brez uspeha ...... GPS hardware sploh ni omenjen v registru
stupid-1.gif


BTW, zakaj ciljaš ravno na COM 40 ?

Tvoj problem je bolj s hardware strani. Jaz imam na prenosniku nRoute program in se nisem mogel nikakor povezati z GPS napravo. Po inštalaciji GPSGate programa mi je omogočil, da sem COM 40 (tako je povedal za GPS napravo) preusmeril na katerikoli drugi port, dosegljiv iz nRoute.
Pri tebi bo verjetno treba uporabiti GPSGate za Win CE (ali kako se že imenuje). Poskusi nastaviti izhod na GPSGate na COM 5, izgleda, da so to Garminova privzeta vrata.
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Florjan in Mikrohard
rolleyes-1.gif
...... sem že 3X napisu, da se PROXY in GATE ne pusti instalirat ...... bo sedaj z rdečim dovolj jasno?
Pa ne govorimo o Garminu (mimogrede: ta mi BP na IPAQu sprejema GPS na BT COM7 in daje v Garmina na COM4) ...... sedaj je govor o MIOtu.

ceko, kako pa si pobrisal original software? Pri meni je skoraj ves na SD kartici - le nekaj datotek v win folderju je verjetno dodanih. Skoraj vse *.ini datoteke pa kažejo linke na shell s ciframi iz katerih ni mogoče nič razbrat V systemu original softwera pod Add/Remove/programs ni. Na slepo pa iz Windows mape ne bi kar nekaj brisu ker se zna zadeva totalno
uf-1.gif


Tele oskubljene verzije Win CE so cel
evil.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Težava je čisto drugje
wink-1.gif
V datoteki data.zip najdi datoteko common\gps.ui in v njej
Koda:
 runif vPNA 1 'btn_s_config.hide, btn_s_detect.hide'
spremeni v
Koda:
  [COLOR=red] ;[/COLOR]runif vPNA 1 'btn_s_config.hide, btn_s_detect.hide'

Sedaj ti namreč ne "vklopi" gps sprejemnika. Po tej obdelavi, pa ti bo tudi samodejno iskanje zaznalo gps.
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Težava je čisto drugje
wink-1.gif
V datoteki data.zip najdi datoteko common\gps.ui in v njej
Koda:
 runif vPNA 1 'btn_s_config.hide, btn_s_detect.hide'
spremeni v
Koda:
  [COLOR=red] ;[/COLOR]runif vPNA 1 'btn_s_config.hide, btn_s_detect.hide'

Sedaj ti namreč ne "vklopi" gps sprejemnika. Po tej obdelavi, pa ti bo tudi samodejno iskanje zaznalo gps.
THX
Če prav razumem tisto podpičje spredaj se ta del programa izklopi?

Vendar to ni bil problem ...... sem sedaj odkril.
smirk-1.gif


Problem je bil s tem ukazom portname_template="VSP%d:" v sys.txt
wink-1.gif

Ko sem to odstranil je stvar takoj zalaufala.
cheer.gif


Torej CAMOSi delujejo na COM1 9600 baudov
zmaga.gif


Pa še to ..... a obstaja MIO za resolucijo 480x234 ker se wide MIO 480x272 vidi gor bolj bogo?