Kako najboljse izvesti selitev XP na drug laptop

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Oj!



Ta teden dobim nov prenosnik v katerem bo 160 gb SATA disk in namescena Vista.



Imam pa stari prenosnik, kjer je 80 GB disk in Windows XP.



Ker sem prelen in nimam casa, bi 160 gb disk razdelil na 2 particiji, na eno bi rad kopiral Windows XP iz stare masine, na drugo pa bi namestil Visto.



Kot prvo: VEM, da se taksni mirroring ne obnesejo najbolje, ce delas to na razlicen hardware, ampak sem pripravljen tvegat
smile-1.gif
.



Na voljo imam ohisje USB 2.0 za prenosni disk.



Nasveti kako in s katerimi orodji se tega lotim?



Spomnim se, da sem podoben manever ze izvajal na tem prenosniku, ko sem nadgradil iz 40 gb na 80 gb.



Hvala in LP,

PIC
 
Nazadnje uredil moderator:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.388
6.553
113
Sem skoraj prepričan, da se windowsom ne bo uspelo bootati.

Lahko narediš naslednje:

- na starem prenosniku v windowis odstraniš vse naprave, tudi za čipovje, plato, etc...
- rebootaš oz izklopiš prenosnik
- na novem računalniku vstaviš CD z XP in bootaš iz njega
- ko prepozna, da že imaš nameščene XP ti mora predlagati opcijo "repair", say YES
- in moliš boga da bo delalo.

Za prenašanje imagov pa imaš google poln nasvetov, v takšen osnove pa se ne bomo spuščali
wink-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pa predno boš karkoli počel naredi recovery DVD, saj HP nima več gonilnikov za svoje notebooke na spletni strani...Pa verjetno drugi proizvajalci tudi ne.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
jaz sem za selitev winXP iz starega na novi računalnik uporabil nortonov ghost. na starem sem naredil image diska C, prenesel image na nov računalnik in ga postavil z ghostom. ob ponovnem zagonu so winXP zahtevali gonilnike za novo strojno opremo, ki sem jih naložil, in zadeva dela bp
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Če ima novi laptop drug chipset, se xpji ne bodo bootali, vsaj jaz mojih nisem mogel prepričat (sem menjal plato+proc, disk je ostal) - sem čist za foro priklopil, pa 98 so se nekako pobrali (s sto in enim problemom z gonilniki, ampak sem prišel do desktopa
grin1.gif



lp
Peter
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
aja, pozabil sem omeniti: ko sem postavil image na novem računalniku, sem najprej izbral opcijo Repair Windows z namestitvenim Cd, šele nato sem zagnal winXP in naložil nove gonilnike
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Če ima novi laptop drug chipset, se xpji ne bodo bootali, vsaj jaz mojih nisem mogel prepričat (sem menjal plato+proc, disk je ostal) - sem čist za foro priklopil, pa 98 so se nekako pobrali (s sto in enim problemom z gonilniki, ampak sem prišel do desktopa
grin1.gif



lp
Peter

naredis repair in dela
cheer.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Oj!

Hvala vsem. Sem naredil tako, da sem na USB disk naredil image laptop diska, zdej pa pocasi instaliram na novega, kjer je gor svez sistem
smile-1.gif
.

Prejsnja instalacija je bila stara 2,5 let, a je delovalo vse OK:).

LP,
PIC