kako klonirati SDD na prenosniku, če imaš samo en m2 port?

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.816
202
63
Slovenija
Torej, kako se spraviti k temu. Imam namreč samo en m2 port na prenosniku, tako da ne morem imeti 2 ssd-ja hkrati vključena. Ima kdo kakšno idejo?
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Lahko kupiš M2 to USB ohišje. Pazi, kaj kupiš, meni neka poceni zadeva ni delala.
Ker zadeva ni delala, sem naredil dvojnik na en drug ssd preko USB, zamenja disk v m2 in ponovil vajo.
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Narediš kopijo (image) na nek drug SATA/USB3 disk in od tam "preslikaš" na nov SSD ki ga montiraš v prenosnik.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.816
202
63
Slovenija
usb to m2 vmesnika nimam časa kupovati, bom poskusil z Acronis True image, pa da vidimo, če deluje metoda od Utiševalca
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
usb to m2 vmesnika nimam časa kupovati, bom poskusil z Acronis True image, pa da vidimo, če deluje metoda od Utiševalca

Ta del bo šel skozi, v kolikor imaš ustrezni program. Večina "SSD migration" software je namreč zaklenjeno na proizvajalca in ponavadi ne postijo kreirati niti image fajla. Zgolj disk na disk, pri čemer mora biti target disk njihov.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Nekateri novejši imajo samo M2 port ali pa že NVME. Cenejše verzije seveda samo enega.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Najboljše izkušnje imam z Samsungom. Samsung ima orodje za kopiranje, a dela le na samsungih kot ciljni SSD. Samo to dela brez da nek posredni USB disk priklapljaš.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Lahko kupiš M2 to USB ohišje. Pazi, kaj kupiš, meni neka poceni zadeva ni delala.
Ker zadeva ni delala, sem naredil dvojnik na en drug ssd preko USB, zamenja disk v m2 in ponovil vajo.
To pa zato, ker nisi kupil pravega, ne zato ker je bil poceni. Namreč, če daš v sata m2 pretvornik nvme m2 ssd, to pač nebo delal.
 

stariata

Pripravnik
12. jul 2010
55
1
8
Kar nekaj proizvajalcev diskov oziroma SSD-jev (recimo Samsung, WD) ponujajo tudi software za take stvari.
Sicer zaklenjen na njihove diske, ampaj je to Acronis True image. In če imaš katerega od teh potem lahko dobiš tudi software,
lp
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Gladko se ti.
Macrium reflect free verzija je še vedno klonirala tako, da se je vse dvignilo kot v starih časih nekdo na pogled Jenne Jameson.
Samo ciljni disk more bit večji ali enako velik od onega ko ga kloniraš.
Ciljni disk naj bo malo večje kapacitete, ker ne zna vsak program "stisnit" na manjši prostor. Koloniral sem enkrat na malo manjši disk (par megabajtov manj) in izgubil celi dan, dokler nisem našel pravi program za to.
Kateri program je to, moram pogledati na PC-ju, ker pišem na tablici.
Mislim da je EaseUs.