Kako je včasih izgledalo služenje vojaškega roka v JNA

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.181
18
38
Potem si bil za mano. Jaz sem bil decembra 85 v Čapljini, potem pa do konca v Muzilu v Puli.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Niš, radiotelegrafija. Prvih 6 mesecev učilnica, potem sem se uspel uturiti v vod veze komandanta, relativno udobna službica do konca. So ga pa nekateri najebali, tudi vezisti če niso vedeli kaj bi z njimi, nekaj jih je končalo skoraj kot pomožna delovna sila za raznorazna fizična dela znotraj kasarne. Malo sreče, malo pameti pa smo se udobno izvlekli, ista logika kot v vsakdanjem življenju.

Sem tud bil v Nisu na “obuki” za telegrafista... Kasarna Bubanjski heroji...od marca 1987 do septembra 1987.. 6 mesecev slusalke na glavi in teleprinter ;) .... potem pa v Prokuplju ...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
A obstaja kakšna informacija, katera lokacija je bila rezervirana za najboljše oz za tiste, ki so imeli dobre veze in poznanstva?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Odvisno kaj si želel, moj sošolec, ki je bil na letalski gimnaziji zavrnjen, bi ubijal za moj Kovin, drugače pa so slovenski VIPovci služili v raznih slovenskih "smučarskih" destinacijah (Pokljuka, Kanin,...) ali pa recimo v LJ je moj svak učil tenis oficirske otroke, ali pa Zagreb komanda.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Odvisno kaj si želel, moj sošolec, ki je bil na letalski gimnaziji zavrnjen, bi ubijal za moj Kovin, drugače pa so slovenski VIPovci služili v raznih slovenskih "smučarskih" destinacijah (Pokljuka, Kanin,...) ali pa recimo v LJ je moj svak učil tenis oficirske otroke, ali pa Zagreb komanda.

Kaj so pa delali na Pokljuki, Kaninu in podobnih gorskih destinacijah? urjenje v smislu reševanja ali kaj drugega?
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
Sem tud bil v Nisu na “obuki” za telegrafista... Kasarna Bubanjski heroji...od marca 1987 do septembra 1987.. 6 mesecev slusalke na glavi in teleprinter ;) .... potem pa v Prokuplju ...

Jaz 81/82. A je kasarna še stala? V naših časih se je govorilo da gre v rušenje (tudi stanje je bilo temu primerno) :obesise:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Me mika da bi si enkrat ogledal te vojaške bunkerje po jugi. Ajd zeljavo so "zbili", v Bosni so nedotaknjeni Titovi bunkerji. Najprej pa kočevska reka.....to bi si lahko že zdavnaj.
Ali je sploh še odprta za javnost?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Me mika da bi si enkrat ogledal te vojaške bunkerje po jugi. Ajd zeljavo so "zbili", v Bosni so nedotaknjeni Titovi bunkerji. Najprej pa kočevska reka.....to bi si lahko že zdavnaj.
Ali je sploh še odprta za javnost?

Imam znanca iz Loškega Potoka, je takrat pravil, da - ko se je jugo vojska pokala iz Slovenije, da so se dve leti tla tresla, ko so minirali pod Kočevsko Reko. Vprašanje koliko je sploh ostalo celega.
 
  • Wow
Reactions: Hanzi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Imam znanca iz Loškega Potoka, je takrat pravil, da - ko se je jugo vojska pokala iz Slovenije, da so se dve leti tla tresla, ko so minirali pod Kočevsko Reko. Vprašanje koliko je sploh ostalo celega.
Aja so se do 93 umikali?
Hahahahhahaha

dej se kako pravljico napisi o kocevski reki... ker ze ob teh iz tvojih JLA casov se zabavamo
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Imam znanca iz Loškega Potoka, je takrat pravil, da - ko se je jugo vojska pokala iz Slovenije, da so se dve leti tla tresla, ko so minirali pod Kočevsko Reko. Vprašanje koliko je sploh ostalo celega.
Bunker Škrilj je odprt po predhodni najavi, za Gotenico pa ne vem. Za večje skupine je bil pred leti odprt, sedaj ima pa spet roko čez policija.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Gotenica ima status varovanega obmocja in se nadzira vstop in izstop na obmocje. Podzemna objekta sta dva. En je v operativni uporabi in naj ne bi bil mozen vstop, drugi pa je v uporabi arhiva RS, arhiva MNZ itd.... in so v preteklosti ze imeli oglede sploh za kake skupine... je za vprasat na MNZ - urad za logistiko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bero1
I

Izbrisan uporabnik #9334

Aja so se do 93 umikali?
Hahahahhahaha

dej se kako pravljico napisi o kocevski reki... ker ze ob teh iz tvojih JLA casov se zabavamo

Torej so naši minirali?
Pravim, znanec ki je tam doma, je pravil da so se dve leti tla tresla in pokalo je zaradi miniranj. Pravil mi je pa to okoli 95. leta.
Sedaj pa ti razloži, če hočeš, ko si ravno pri koritu.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
A obstaja kakšna informacija, katera lokacija je bila rezervirana za najboljše oz za tiste, ki so imeli dobre veze in poznanstva?

Kdor ni bil zagret vojak, mu je bilo po moje važno samo da je čim bliže domu oz. v Sloveniji...

Star foter je tako, ker je poznal pravega na občini, konec 70ih zrihtal mojemu stricu vojaški rok v Bohinjski Beli, fotru pa v Delnicah (še vedno zelo blizu Slo)... Nekaj manevrskega prostora je tako bilo, ampak, če si vlekel študij do zadnjega si pa kljub kao vezam moral iti tja kjer je bilo kaj placa za tvojo generacijo...