kako dobro in lepo oprati motor

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
Kako pa vi perete motorje
Veliko YT videov sem že videl...najbolj se mi dopade "bela pena", dvojne posode pa mikrofibra sistem.
Ampak teh čistil v Sloveniji se ne da kupit...Katera čistila so RES DOBRA in KJE v slo jih kupujete?

Cel zadnji del motorja imam našprudlan od masti iz ketne-kako najbolje to očistiti??

Kako oprati vizir, da ni prask, ko drgnem mušice??

Hvala za namig
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Ze maščobo uporabi meglio (in podobni zvarki drugih znamk)..gre odlično dol. Ostalo uporbaljaj navaden avtošampon. Prej dobro splahni umazanijo dol nato z gobo operi vse skupaj. Za težje dostopne dele uporabi čopič.
Splahneš z vodo in na suho obrišeš z mikro kripico.

Za čelado uporablaj mikro krpico, zmočiš z vodo, malo šampona za roke in nežno zbrišeš.

Za steklo na čeladi ter lakirane stvari na motorju...nabavi si tekoči vosek ali detailier (oboje v spraju)..našpricaš in prebrišeš na suho.

Primer:

http://www.operi-avto.si/quick-detailerji/1426-angelwax-qed-detail-spray-500ml.html

http://www.operi-avto.si/quick-detailerji/1491-auto-finesse-finale-500ml.html
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik sulaco pravi:
Kako pa vi perete motorje
Veliko YT videov sem že videl...najbolj se mi dopade "bela pena", dvojne posode pa mikrofibra sistem.
Ampak teh čistil v Sloveniji se ne da kupit...Katera čistila so RES DOBRA in KJE v slo jih kupujete?

Cel zadnji del motorja imam našprudlan od masti iz ketne-kako najbolje to očistiti??

Kako oprati vizir, da ni prask, ko drgnem mušice??

Hvala za namig

vizir: voda ali šampon z gobo (že leta tako perem)

masta zadaj malo wdja na krpico po platišču in drugje pa je

sicer pa isto, voda, šampon...
 

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
A to je tisti Meglio za kuhinje sčistiti?

A mikro krpica ne pušča sledi na vizirju?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Lej, 9 let pucam vizir ali samo z vodo in gobo (ne vileda, ampak tista spužva za pranje) al pa dam še gor malo avto šampona.
Perem tako prozoren kot temen vizir.
Nobenih risov.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Kakršenkoli razmaščevalec bo ok (kuhinjski).
Samo ne pozabit potem ketne nasprejat.
grin1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Ponavadi grem na samopostrežno avto pralnico. Kjer so mušice našpricam z stelexom, pustim nekaj minut, nato z wapo z šamponom in toplo vodo, da je motor čisto bel, malo pustim, nato sperem z wapom z destilirano vodo. Motor je po pranju kot nov, še brisat ga ni treba, ker je pran z destilirano vodo.