Kaj se splača kupit na Kitajskem?

Maestro

Zelenc'
16. sep 2007
11
0
1
www
Kam pa greš na kitajsko? Cene namreč zelo varirajo, je pa res da je so še vedno nižje kot pri nas.


Lp
 

Maestro

Zelenc'
16. sep 2007
11
0
1
www
Laptopi, defnitivno fotaparati in objektivi, itd! Še danes mi je žal za enega Siemens-Fujitsuja ki ga nisem kupil:( Bil je velikosti libretota z tauc screenom itd, pa mi je bilo žal tistih 500€
Pa embalažo stran pomeči da te ne bodo na carini "masirali"
 

iGE

Pripravnik
1. okt 2007
239
0
16
Sem ravno nazaj iz tam. Hongkong- vsa orig. tehnika, fotiči,kamere,... vse je cenej, samo bodi pozoren ker te radi "nategnejo".
Ostala kitajska, ponaredki za male pare, z družbo smo nakupili ene 25 raznih mp3/mp4 playerjev, od tega sta dva "crknila" ze prvi teden, ostali pa za enkrat delujejo.
Pa prijetno nakupovanje ti želim.
cool-1.gif
 

blustar

Pripravnik
1. okt 2007
230
0
16
Citat:
Uporabnik Maestro pravi:
Laptopi, defnitivno fotaparati in objektivi, itd! Še danes mi je žal za enega Siemens-Fujitsuja ki ga nisem kupil:( Bil je velikosti libretota z tauc screenom itd, pa mi je bilo žal tistih 500€
Pa embalažo stran pomeči da te ne bodo na carini "masirali"

Kako pa je s carino? A lahko te sploh ne ocarinjo?
 

darkokoper

Pripravnik
6. sep 2007
65
0
6
ko sem nekaj malega periferije kupil na kitajskem, je rabila roba do slovenije 5 dni. iz brnika do doma pa en teden in pol!!!
plačal pa sem carino in davek na ceno + poštnino...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.815
4.308
113
Vse kar boš kupil dobro stestiraj, je velika verjetnost da lahko dobiš ponaredek
ali pa predelan artikel, recimo MP3 predvajalnik ki ima programsko povečan
pomnilnik, ko ga sformatiraš ima pa kapaciteto bistveno manjšo...

Robo kupuj v večjih trgovskih centrih in ne na stojnicah ipd...
Pazi na carini, da neboš preveč založen in jim padel v oči...
Tudi cunje se splača, ampak moraš gledati zelo na kvaliteto...
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.718
39
48
Carine ni do 25 EUR ob pošiljanju. Osebni prenos pa je bil včasih do 150 EUR ... al so ble takrat še marke, ...? Povprašaj na carini, preden greš na pot.