Kaj se dogaja s to generacijo mladih?

I

Izbrisan uporabnik #9334

Zadeva je čisto logična. Tam okoli pol enih zjutraj se ti kjurac digne in greš v nadaljevanju nadlegovat ženo itd ... kwa pa pol še sploh ostane od noči?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Raje spim 5 ur namesto 8 in une tri porabim za življenje kot pa da tri ure več sanjam stvari ki jih nikoli nebom doživel. Pač Sori meni je spanec overrated. V zadnjih dvajsetih letih sm imel 22.000 ur več od lajfa ker sm spal samo 5 ur namesto 8.... To 890 celih dni
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Po doživetih 40 letih ti bo zmanjkalo špage in boš izumrl. :obesise:
V nekaterih pogledih imajo črnogorci prav.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ma - odspiš tisto urico pred polnočjo, potem ga pa biksaš celo milo noč dalje. Ženske to zdržijo, bp.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Če fukava tak zvečer ali pa čez dan. Vstajam prezgodaj da bi se mi dalo ob 3 vstajat za fuk. Ka je tak lepše po seksu zaspat. Al pa vmes
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.658
3.543
113
Dejstvo je, da je za človeka 3-5 ur spanja dolgoročno premalo, kljub temu da mogoče tebi že 10 let to znese. (to je tako kot pri kravah, ravno jo navadiš na brez hrane, pa ti hudič crkne).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113

Spati večkrat dnevno ob določenem času, se imenuje polifazično spanje. Obstaja več načinov, a umetniški genij je poskusil svoj način in kljub spanju »po obrokih«, ni bil nikoli utrujen.
Polifazično spanje je povezano z imenom najbolj poznanega umetniškega genija in izumitelja Leonarda da Vinci. Spal je uro in pol do dve uri na dan, tako, da je vsake štiri ure spal le 15 minut. Prav takšen način spanja se imenuje polifazični kar pomeni v več fazah. Da Vinci je to metodo uporabljal več let in nikoli se ni počutil utrujeno.
Poleg tega je dobro poznano, da je čas po spanju najbolj produktiven, saj takrat lahko storimo največ in smo zelo kreativni. Da Vinci je to znal dobro izkoristiti. Po njem so več let in let preučevali in izvajali nešteto različic polifazičnega spanca, to je le nekaj od njih:
– Dymaxion metoda: spanje 30 minut na vsakih šest ur
– Uberman metoda: spanje okoli 20 minut vsake štiri ure
– “Običajen človek” metoda: ponoči se spi od 1.30 do 03.00 ure, nato pa še trikrat čez dan po 20 minut
– Tesla metoda: ponoči spati dve uri, nato sredi popoldneva še 20 minut
– Siesta metoda: ponoči se spi pet ut, nato pa eno uri in pol popoldne
Vse naj bi bile učinkovite, a odvisno je od posameznika, saj smo si ljudje in naše potrebne različne. Vsak mora najti način, ki mu odgovarja, saj se bo lahko le tako naspal, poroča Bright Side.
 
  • Wow
Reactions: navlixx

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.931
2.405
113
Lublana
Obišči stran

Spati večkrat dnevno ob določenem času, se imenuje polifazično spanje. Obstaja več načinov, a umetniški genij je poskusil svoj način in kljub spanju »po obrokih«, ni bil nikoli utrujen.
Polifazično spanje je povezano z imenom najbolj poznanega umetniškega genija in izumitelja Leonarda da Vinci. Spal je uro in pol do dve uri na dan, tako, da je vsake štiri ure spal le 15 minut. Prav takšen način spanja se imenuje polifazični kar pomeni v več fazah. Da Vinci je to metodo uporabljal več let in nikoli se ni počutil utrujeno.
Poleg tega je dobro poznano, da je čas po spanju najbolj produktiven, saj takrat lahko storimo največ in smo zelo kreativni. Da Vinci je to znal dobro izkoristiti. Po njem so več let in let preučevali in izvajali nešteto različic polifazičnega spanca, to je le nekaj od njih:
– Dymaxion metoda: spanje 30 minut na vsakih šest ur
– Uberman metoda: spanje okoli 20 minut vsake štiri ure
– “Običajen človek” metoda: ponoči se spi od 1.30 do 03.00 ure, nato pa še trikrat čez dan po 20 minut
– Tesla metoda: ponoči spati dve uri, nato sredi popoldneva še 20 minut
– Siesta metoda: ponoči se spi pet ut, nato pa eno uri in pol popoldne
Vse naj bi bile učinkovite, a odvisno je od posameznika, saj smo si ljudje in naše potrebne različne. Vsak mora najti način, ki mu odgovarja, saj se bo lahko le tako naspal, poroča Bright Side.

Dejstvo je, da smo ljudje zelo različni in nam pašejo različni režimi in ure spanja. Vsak zase ve kako mu najbolj sede. Bi bilo za sprobat vse te načine spanja po obrokih ampak nekatere zaradi sistema, ki ga imamo niso mogoče. Smo pa vsi nekako prisiljeni in naučeni, da je edino pravilno iti spati okoli 22h in vstati okoli 06h in za večino je edino kar je v okviru tega normalno in je vse kar je drugače narobe. Zaradi tega smo vsi, ki se enostavno ne moremo držati tega, čudaki in stalno izpostavljeni posmehu in kritiziranju ter nas hočejo zdravit s tabletami. Res bolano. Recimo zame vsi pravijo, da me muči nespečnost in kako bi moral to zdravit. Zakaj? Jaz nisem nespečen, jaz zelo rad spim in tudi zaspim in dobro spim ampak ne ponoči.

Sem pa že imel en svoj način spanja kadar sem moral za službo vstajati on 05h zjutraj. Ponoči seveda ni šans da bi zaspal in spal do petih. Zato sem po službi ko sem prišel domov okoli 15h šel spat za cca eno uro, bil potem pokonci do cca 17-18h in šel spet spat do cca 23h, potem pa vstal in bil buden do petih, ko je bil čas da se počasi odpravim v službo. Edino tak režim je deloval, da sem lahko kaj spal in v službi funkcioniral. Seveda pa zaradi takšnega načina nisem imel nič od dneva, samo služba in domov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.931
2.405
113
Lublana
Obišči stran
kak ne sej si ponoči vandral okoli.

Mah vandral ravno nisem, grem pa rad ponoči na sprehod po mestu. Saj sem se in se zamotim ali pa kaj počnem tudi kadar ne delam, pogrešam pa več 24/7 storitev. Recimo kakšne mirne normalne kavarne kjer lahko ob 03h piješ kavo v miru, kot ob 15h popoldan, pa seveda kakšen hipermarket kjer bi laho v miru naredil shoping ponoči, da se mi nebi bilo potrebno gužvat čez dan.... žal je Ljubljana glede tega v srednjem veku.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mah vandral ravno nisem, grem pa rad ponoči na sprehod po mestu. Saj sem se in se zamotim ali pa kaj počnem tudi kadar ne delam, pogrešam pa več 24/7 storitev. Recimo kakšne mirne normalne kavarne kjer lahko ob 03h piješ kavo v miru, kot ob 15h popoldan, pa seveda kakšen hipermarket kjer bi laho v miru naredil shoping ponoči, da se mi nebi bilo potrebno gužvat čez dan.... žal je Ljubljana glede tega v srednjem veku.

Nočna žolna. Tempo nas je zjahal. Ni v redu. Čez par let se bo poznalo. Saj nekaj časa takole švedraš po svetu, potem te pa zadeva dohiti.

Noč je zato da se žensko nategne, ne pa za švedrat naokoli po mestu. Ti ni mama tega pojasnila? :evil:
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.931
2.405
113
Lublana
Obišči stran
Nočna žolna. Tempo nas je zjahal. Ni v redu. Čez par let se bo poznalo. Saj nekaj časa takole švedraš po svetu, potem te pa zadeva dohiti.

Ah, marsikaj te lahko dohiti. Čeprav mene bo verjetno dohitelo kaj drugega, kot nočno življenje, saj se ne matram in se ne silim biti pokonci, dovolj spim in se spočit zbudim. Pa ne pijem alkohola vse te noči, vem da mnogi takoj samo na to pomislijo, ko izvejo, da sem celo noč pokonci. Matral sem se pa vedno kadar sem zjutraj delal to pa je za umret, vedno premalo spanca.

Noč je zato da se žensko nategne
Hehehe
No glede na to, da sem zelo buden ponoči ti je verjetno jasno, da mi to ni problem ;)

Zgleda, da je po moji krivdi debata šla v čisto drugo smer, nisem imel tega namena.
Zdaj grem pa počasi spat, se mi že oči zapirajo.:)
 
Nazadnje urejeno: