Kaj se dogaja s to generacijo mladih?

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Malo opazujem sem, tu, na šihtu, poslušam zgodbe od prijateljev. Nihče ni pripravljen švicniti na šihtu, vsi bi bajne plače. Nobenega, ampak nobenega občutka za odgovornost. Ves center pozornosti so oni sami...

Tale video, ki je parodija, ki dobro povzema celotno situacijo milenijcev.


Sam nisem star, sredina 30-ih let, ampak ko je naša generacija pridobivala npr prve delovne izkušnje, smo bili vsi pripravljeni poprijeti za delo, nič jamranja. Logično je bilo, da za nič znanja in izkušenj pač ne moreš dobiti dobre plače.

Vaše izkušnje s to (za moje pojme zblojeno) generacijo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas in Matey

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Kaj pa vem, fantje ki so pri nas na praksi so kar pridni in se lotijo dela (starost med 18 in 22). Mogoče imamo samo srečo, pa pridejo do nas ta firbčni...

Drugač pa v splošnem je tako ja, mene tudi del moje generacije čudno gleda, ker v povprečju delam več kot 8 ur na dan...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.187
5.732
113
desetina je vedno takšnih, ki se potrudijo, jih vse zanima, so pridni

ti postanejo nekoč šefi od neuspešnih, večno nezadovoljnih, samozagledancev, ki so (po njihovem) premalo cenjeni

po mojem je v vsaki generaciji podobno, edino dandanes je povečan procent sončkov, ki jih starši zavijejo v vato, jih napumpajo, da so posebni in najbolj sposobni in ti potem ne razumejo razočaranj, ki jih prinese realnost
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in sixpower
I

Izbrisan uporabnik #488

Poglej malo, že v vrtcu se začne, v osnovni šoli pa je sonček že izoblikovan.
Skor vsak drug ima "posebne potrebe", npr. se ne rabi preobuvat, kontrolke lahko piše ob drugih urah, ko mu deluje bioritem itd... = ker pač ima papir od nekoga, kateremu smo umetno ustvarili delovno mesto in potrebo po delu...

Zltije jeder nas samo reši :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Kaj pa vem, fantje ki so pri nas na praksi so kar pridni in se lotijo dela (starost med 18 in 22). Mogoče imamo samo srečo, pa pridejo do nas ta firbčni...

Drugač pa v splošnem je tako ja, mene tudi del moje generacije čudno gleda, ker v povprečju delam več kot 8 ur na dan...

Problem bo, ko boš moral delati 10+ povprečno, da boš izstopal. Dokler vas je takih bolj malo, je še ok. :)
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.152
113
Zakaj bi švical... svet je prostran.

"Daj večjo plačo pa boljše pogoje dela... če ne grem v tujino, mlad sem pa jezike znam".
"haha... pa pejt..."
... in grejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
In tam ga čaka 5+ jurjev plače, pa stanovanje, pa avto, pa topla pisarna s fejsbukom?

Tam ni mamice in atija, ki bi jih postavila spravila v varno službo ali pa doma finančno podpirala bluzenje.

Tam šele švicaš, da dokažeš kaj znaš, pol pa je med in mleko.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Malo opazujem sem, tu, na šihtu, poslušam zgodbe od prijateljev. Nihče ni pripravljen švicniti na šihtu, vsi bi bajne plače. Nobenega, ampak nobenega občutka za odgovornost. Ves center pozornosti so oni sami...

Tale video, ki je parodija, ki dobro povzema celotno situacijo milenijcev.


Sam nisem star, sredina 30-ih let, ampak ko je naša generacija pridobivala npr prve delovne izkušnje, smo bili vsi pripravljeni poprijeti za delo, nič jamranja. Logično je bilo, da za nič znanja in izkušenj pač ne moreš dobiti dobre plače.

Vaše izkušnje s to (za moje pojme zblojeno) generacijo?


Ja saj si sam pred časom pisal da svojo hčerko nemoreš spravit spat, pa ima 5 ? let. Kaj bo ko bo 15+.Ja to kar sedaj gledaš.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Saj to je globalen problem.

Profesionalni tenis.
Najstniki zaslužijo s nekim drugorazrednim turnirjem prvi miljon (prvih 100k) in od takrat jih samo še zanimajo profili na Instagramu, število lajkov in podobno.
Ko bi resno delo šele prišlo, je vsega konec. Ko je bil Becker star 17 let je zmagal Wimbeldon, Federer je "poslal v pokoj" Samprasa, ko je bil 19 in Sampras 30.
Danes pa ata Federer pri 36 šola mladince pri 22. V zadnjih dveh letih padajo rekordi povezani s starostjo pri tenisu, ker starci sploh nimajo konkurence pri mladini, ker jih enostavno ni.
Talent ni vse, je treba tudi delat in tega ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Za OP...

Sva enakih let...tako da ja ok milenijci...majo svoje muhe...ampak bi pričakoval bolj objektivno sliko do dela. No ja mogoče si pa "guzonjin sin" pa se ti je ratal ugnezdit nekam za ok plačo (mal po Bajagi) :D


Ne vem...ampak če si opazil večina mladih pride delat po peesu praviloma za minimalca stem da kasira vse tisto kar se drugim ne da oz jim je odveč...brez možnosti napredovanja...brez prihodnosti. Bi ti bil pripravljen to podelat če te vržejo iz položaja in zopet začneš nekje iz 0?
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
ksz
sej mi smo včasih isto govorili za vas, vi isto pravite za mlajše od vas, oni bodo isto za naslednje generacije..........
sam z razliko, da mi smo edini šinfali upravičeno, ker res ste bli odpad, naravna katastrofa
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Drugač pa v splošnem je tako ja, mene tudi del moje generacije čudno gleda, ker v povprečju delam več kot 8 ur na dan...

Ni problema če se to ceni...ali pa da veš da stem vlagaš vase...

Problem je ko tako delaš in to ni cenjeno...sem nekoč spušil plačo...nekateri celo 3

Sedaj delam enako...ampak dobim zato še eno plačo poleg...ki lahko bp ostane na računu :)

Zj... sem enako...ampak je feeling drug :)

Oboje pa ni dolgoročno OK kakorkoli obrneš
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.187
5.732
113
ksz
sej mi smo včasih isto govorili za vas, vi isto pravite za mlajše od vas, oni bodo isto za naslednje generacije..........
sam z razliko, da mi smo edini šinfali upravičeno, ker res ste bli odpad, naravna katastrofa

ja samo mi smo zdaj srednjeslojaši, kaj pa ti?:valjamse:
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Jaz imam kar precej izkušenj z njimi. V bistvu je generacija 22,23+ še dokaj normalna, ja imaš paciente tudi sami smo jih imeli ko ti sredi dela reče da ima dosti in gre. Bolj me skrbi tista generacija 15-20 danes ker to so pa zblojenci vsa kar smo imeli pri nas izkušenj. Dobro saj so še mladi ampak nobene odgovornosti, zanimanja, delavnih navad nič.Če bi jim plačeval za drkanje po telefonu bi bili vsi milijarderji. Ma v bistvu niti ne vem od kje je to imam sodelavce pridne da bi vsak delodajalec ubijal zanje njihova mularija (pa ne vsa) pa kot zombiji. Saj se zjutraj smejim na kofetu ko stalno preklinjajo čez njih ampak kaj češ takle imamo.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
To je že Aristotel pisal, pa smo še tu.

“Every generation imagines itself to be more intelligent than the one that went before it, and wiser than the one that comes after it.”

George Orwell
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
354
43
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Kdo od naših mladih slovenskih patriotov je še pripravljen delati v težki industriji, 8 ur na dan, v treh izmenah? Sam sem zgleda edini bedak, 300 drugih sodelavcev je sam uvoz, ostalo nekaj starejših naših. V štirih letih je poskusno prišlo delat 5 slovenskih mladeničev, od teh je en ostal eno leto, drugih pa po enem šihtu ni bilo več. Vsi bi radi bili pisarniški gospodje, za težko delo pa nebi nihče prijel, saj raje uvozimo delovno silo, pol se pa taisti gospodje pritožujejo, zakaj je toliko raznih uvoženih, pa da nas bodo v številu premagali. Marš delat, banda, ne pa na Instagram selfije delat.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.187
5.732
113
zakaj bi garal v težki industriji za mizerno plačo, če mi to ne paše in imam izbiro?

fantje bi stali v vrsti, če bi bili lačni, zdaj pa pač že nekje dobijo tistih par fičnikov za po kafetih sedet pa selfije delat
 
22. jul 2007
12.692
1.259
113
123
Za OP...

Sva enakih let...tako da ja ok milenijci...majo svoje muhe...ampak bi pričakoval bolj objektivno sliko do dela. No ja mogoče si pa "guzonjin sin" pa se ti je ratal ugnezdit nekam za ok plačo (mal po Bajagi) :D


Ne vem...ampak če si opazil večina mladih pride delat po peesu praviloma za minimalca stem da kasira vse tisto kar se drugim ne da oz jim je odveč...brez možnosti napredovanja...brez prihodnosti. Bi ti bil pripravljen to podelat če te vržejo iz položaja in zopet začneš nekje iz 0?
BTW, ni to od Bajage;)