Kaj povzroča "Road Rage"?

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Nisem mislil zgolj telefoniranja, pač pa tudi brskanje po spletu in uporaba družabnih omrežij, kar je rahlo večji problem... Na AC se taki modeli (in modelke) težko držijo svojega pasu, na regionalkah se ti zakantajo v avto (že doživeli v družini), v mestih pa cincajo pri speljevanju.

Ja, to je pa še slabše, se strinjam. So kazni nesorazmerne nizke zaenkrat glede na nevarnost takega početja, je pa seveda tudi problem kako to sploh kontrolirati.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
391
260
63
Agencija za varnost prometa predlaga 250 € in 3 kazenske točke za uporabo telefona med vožnjo, ampak dokler ni napredka v vozniški kulturi in/ali nadzoru, ne bo pričakovanega učinka.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Eno vprašanje - na telefonu aktiviram hotspot, srfam potem na iPadu - a se to šteje kot uporaba telefona ali pade pod kak drug prekršek? :sprasujemse:
Zakon ni omejen zgolj na telefon, ampak pravi da ne smeš uporabljati opreme ali naprav, ki bi zmanjšale tvojo slušno ali vidno zaznavanje, ali zmanjšale obvladovanje vozila.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Ne skrbi, vem jaz kaj zakon določa - nisem pa prepričan ali predlagatelji zakona (250 € in 3 pike) dejansko vejo kaj predlagajo ozr. ali je sploh potrebno “zaostrovanje” ozr. ali bo predlagana sprememba dosegla kar naj bi.
Naši “zakonski asi” so v 35. členu ZPrCP jasno “določili” kaj se smatra za “opremo”, ki “moti”. Kar pa z realnostjo nima veze - jaz lahko uporabljam telefon za navigacijo in sem v prekršku, ker na njemu “potrdim” novo ruto, ki mi jo ponudi zaradi zastoja pred mano, po drugi strani pa lahko “nekaznovano” tipkam po navigaciji, pa čeprav preko nje zbiram ne vem kaj.

Pa da ne bo nesporazuma - nikakor ne mislim, da je “dovoljeno” (še manj, da je pametno) se ukvarjati med vožnjo s čim drugim kot s prometom ozr. vožnjo. Samo do tega ne bo pripeljala stroga in do zadnje pike spisana zakonodaja, ampak vzgoja (voznikov, kontrole (represije) in zakondaj) in dovolj proste roke represivnim organom, da bodo lahko “po kmečki” pameti koga “opalil” in tudi dosegli kaznovanje (ne pa oprostitve zaradi pretogo napisane zakonodaje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Corvette

Majstr
6. nov 2008
391
260
63
Pri tovarniško vgrajenih navigacijah sem že marsikje opazil, da sistem med vožnjo oz. premikanjem ne pusti drugega kot tipkanje po menujih, torej tipkanje odpade. Kar z vidika zmanjševanja pozornosti ni slabo. Je pa moteče, da niso implementirali scenarija, ko sopotnik sedi in je pripet, da bi v tem primeru navigacija pustila tipkati...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.376
213
63
To vse drži. Saj jeza, če je, je večinoma kratka, v afektu. Potrobiš, poblendaš in gre ven :)

Gestikuliranje pa zna biti ponekod v tujini blagodejno predvsem za proračun. Kot zanimivost nemški "cenik" gest in žaljivk: https://www.bussgeldkatalog.org/beleidigung-im-strassenverkehr/

Poglej priponko 25585

Vegeta je v Nemčiji 750EUR? :)

vegeta.jpg