Kaj naredit iz orehov?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Hej vsem...

Doma imamo dosti orehov in me zanima, kako jih porabit? Za kako potico in kako pecivo že vem, ampak zanima me še kaki drugi nasvet... Včasih jih damo grobo nasekane tudi v kako solato...

V mislih imam kake žitne rezine (kot npr.: frutabela) in pripravljene kašice (kot npr: https://www.mulc.si/)...

Imate še kake druge nasvete?

Pač vem, da so orehi zdravi in so vredu živilo (v mejah normale) in bi jih radi čim bolje porabili... Kar nekaj jih imam bolj temnih (ki so ostali od prodaje), a še vedno uporabnih in bi jh pač radi nekako porabili... ;)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Aja, zanima me tudi, če ima kdo kako idejo, če se da kako porabiti lupine od orehov (jih imam par žakljev) in jih mislim odpeljat na snago ali pa v jih posipat v gozd... Lani jih je tast skuro, ampak letos je reko, da jih nebi več (ker kao da preveliko temperaturo naenkrat)...

Nevem, kako hitro se razgradijo te lupine, ker bi jih drugače "kompostiral" (na parceli imamo pod drevesi neke jame (pač neravni teren) in bi jih nametal v te jame), če se le v kakem letu dni razgradijo...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Orehove lupine lahko zmelješ v granulat in prodaš našim Alter mehanikom, da bodo lahko čistili sesalne kanale raznih tsi, tce itd motorjev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Jst sm prvo na orehovca pomislil :)

Včasih ga je delal uporabnik gretzky če se ga še kdo spomne...

Torej manjka ti kak šnop'c ;)
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Orehe zdrobis, bolj na grobo, in zmesas z medom - v med jih das kolikor le gre.

Zlicka za zajtrk je zdrava energetska bomba