kaj jest namesto mesa, da dobiš proteine?

• Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Izvedi več...
26. apr 2012
673
0
16
Stvar je taka da sem se naveličal mesa. Na bruhanje mi gre ob raznih klobasah, piščančjih in puranjih prsih, tudi jajca jem bolj na silo že.
V bistvu bi rad jedel čimbolj hitro in preprosto. Od same zelenjave bi težko živel.

Zanima me ali je ok, če nadomestiš meso z proteini v prašku? Koliko je to zdravo oz. ali ni škodljivo?

Demz

Fizikalc
15. avg 2010
6.285
84
48
Naveličal si se mesa zaradi aditivov.

Kupuj sveže meso v klavnici, ko pa kuhaš juho ali golaž, pa delaj brez raznih kock in "argotov". Mislim da boš prijetno presenečen.

11. sep 2007
13.618
8
38
Citat:
Uporabnik musicfreak pravi:
Stvar je taka da sem se naveličal mesa. Na bruhanje mi gre ob raznih klobasah, piščančjih in puranjih prsih, tudi jajca jem bolj na silo že.
V bistvu bi rad jedel čimbolj hitro in preprosto. Od same zelenjave bi težko živel.

Zanima me ali je ok, če nadomestiš meso z proteini v prašku? Koliko je to zdravo oz. ali ni škodljivo?
za kaj bi rabil meso?

kolega je vegeterijanec, pa se cist normalno precej sporta in hodi v hribe...

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
26.302
72
48
Dej ti nam pokaž tega športnika vegeterjanca
poj se bomo oa naprej menil...

ozze

Fizikalc
24. jul 2009
1.517
5
38
Ne jem mesa že 26 let. 1 leto sem pa vegan. Tu se bodo sam norca delal iz tebe. če boš take stvari spraševal..

Vabljen v FB skupino: Vegetarijanci, vegani, presnojedci,...

5. dec 2007
19.572
3
38
36
Dejmo se norca delat iz veganov. Oni že vejo očitno da se je iz njih treba delat norca. Če ne njihove besede ne veljajo.

On topic. Veliko je proteinov v ne-mesu. A samo eno je meso.

5. dec 2007
19.572
3
38
36
Dejmo se norca delat iz veganov. Oni že vejo očitno da se je iz njih treba delat norca. Če ne njihove besede ne veljajo.

On topic. Veliko je proteinov v ne-mesu. A samo eno je meso.

26. apr 2012
673
0
16
Tudi nemški kuhar je športnik in vegan: http://www.attilahildmann.com/en/vegan-chef-attila-hildmann.html
Glede delanja norca pa me ne skrbi :D

Pa ni moj cilj postati vegan. Rad bi čimhtreje nareje čimbolj kakovostne obroke, ker bi rad čimprej skuhal in čimprej končal kosilo. Za to me zanima če so ti praški enako kakovosten vir energije za telo, kot je če poješ 150g puranjih prs ali 4 kuhana jajca ali to ni priporočljivo.

Nazadnje urejeno:
26. apr 2012
673
0
16
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Se enkrat, zakaj bi vnasal kemijo, ce ni potrebno?
Ker lažje spiješ 20 sekund šejk, kot pa da si prvo kuhaš 15 min (najbolj enostavno stvar), potem pa še ješ 5-10 min in izgubiš 25 min dneva. Pa še te stvari gredo težje dol ko se navadiš na eno in isto hrano, kot pa tisti šejk.

11. sep 2007
13.618
8
38
Hehe... Cas ti je bolj pomemeben kot zdravje telesa? Al bos vegeterijanec samo neko doloceno obdobje, al govorimo o celem zivljenju?

Kupi si tiste mesanice od vojske... Zlijes toplo vodo v vreco, zmesas in ze jes...

Aja, pa se to, a praskov se pa ne bos prenajedel? Pomoje majo vsi podoben okus....

Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
35.501
8
38
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik musicfreak pravi:

za kaj bi rabil meso?

kolega je vegeterijanec, pa se cist normalno precej sporta in hodi v hribe...
Vegetarian men have more depressive symptoms after adjustment for socio-demographic factors. Nutritional deficiencies (e.g. in cobalamin or iron) are a possible explanation for these findings, however reverse causation cannot be ruled out.