Kaj izbrati?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.153
2.251
113
Idi peljat Octavio in Mondea in se odloci na podlagi voznje. Mislim pa da je Mondeo kar visji rang vozila od Octavie. Ceprav sorry, ta Mondeo res izgleda tako veni kot notri zastarel in neatraktiven, verjamem pa da je Mondeo boljsi avto.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Mondeo je ranga Passat. Octavija pa ranga Focus. Octavija mislim, da ima najvecji prtljaznik v svojem segmentu, torej nekaj cez 600l, Mondeo pa nekaj cez 500l, kljub temu, da je zunaj vecji. Ko ze imas enoprostorca, naj ti samo za info omenim, da sem novo Opel Zafiro 1.4 T bencinar 140KM dobil za slabih 22k€, pa je avtomatik in ta boljsa oprema + se neke bomboncke sem si dodal. Sem pa nabavil tudi rabljenega Superba 2 in ima zadaj za noge vec placa, kot Zafira. Ce ti pride v postev rabljen avto tam 1leto star, si poglej ta novega Superba, drugace spreglej ta nasvet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.153
2.251
113
Nova Zafira je meni zelo lepa, bi jo imel bistveno raje od vsega nastetega na prvi strani... Kako pa je po kvaliteti pa ne vem... jih ni kaj veliko...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.054
1.267
113
Kaj pa hyundai i40? Lep, velik, prostoren. Motor je bp, 5 let garancije brez omejitve kilometrov (garancije, ne jamstva), ceno precej dobro drzijo.

Renault je renault. Ni slab, dalec od tega. V modeu se osebno pocutim kot v 40let starem trabantu. Ta plastik fantastik grda armaturka, da te vse mine.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.223
2.049
113
SV SLO
Kaj pa hyundai i40? Lep, velik, prostoren. Motor je bp, 5 let garancije brez omejitve kilometrov (garancije, ne jamstva), ceno precej dobro drzijo.

Renault je renault. Ni slab, dalec od tega. V modeu se osebno pocutim kot v 40let starem trabantu. Ta plastik fantastik grda armaturka, da te vse mine.

Zdaj ali nikoli nisi sedel v zadnji generaciji mondea ali pa nikoli nisi sedel v trabantu. Mondeo res ni biser glede oblikovanja to je res ampak je pa najboljša izbira glede na ceno. i40 sploh nevem kako zgleda pa še rižar je v cenovnem razredu passata ali več(BMW 3).
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
hyundaija mel pred mnogo leti lantro 1.6 bencinar..
žejna + da je tista garancija veljala je bilo treba nenormalno pogosto vozit menjat olje (ne spomnem se - ampak pomoje nekje 7.5 - 10k km)
pustila slab vtis..
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Nova Zafira je meni zelo lepa, bi jo imel bistveno raje od vsega nastetega na prvi strani... Kako pa je po kvaliteti pa ne vem... jih ni kaj veliko...
Kdo se kupuje Ople? Resno sprasujem, ker naceloma sem objektiven glede znamk in ne gledam neki na znacke ampak se v nemciji vidim bolj al manj Corse kot drugi avto pr bajti. Insignije recimo (ki mi osebno zgleda cisto vredu) so v 95% taksiji.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kdo se kupuje Ople? Cela Slovenija je polna Insignij, Aster, Mokk....
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.153
2.251
113
Kdo se kupuje Ople? Resno sprasujem, ker naceloma sem objektiven glede znamk in ne gledam neki na znacke ampak se v nemciji vidim bolj al manj Corse kot drugi avto pr bajti. Insignije recimo (ki mi osebno zgleda cisto vredu) so v 95% taksiji.

Malo butast komentar se ti ne zdi? Razmisli se enkat kaj si napisal in kaj si hotel s tem sporociti...? Kdo pa se kupuje Hyundaje, Kije, Citroene, Mercedese, Audije, Peugeote in Suzukije? Wtf? :) Bilo kako obrnes se vse na polne prodaja in povsod so cakalne dobe, vsak se pa nekam uvrsti. Saj verjetno ves pri svojih letih da pri plehu ni optimuma? Vsak imw svojo filozofijo, logiko in matematiko... To so teme brez pametnega argumenta :)
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Če jo najdeš rabljeno ja. Jaz sem jo iskal/čakal več kot eno leto, da sem našel primerno (karavan, bencin, avtomatik).
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
hyundaija mel pred mnogo leti lantro 1.6 bencinar..
žejna + da je tista garancija veljala je bilo treba nenormalno pogosto vozit menjat olje (ne spomnem se - ampak pomoje nekje 7.5 - 10k km)
pustila slab vtis..

Razlika je da je od "lantre" do danes Hyundai napredvoval svetlobna leta (po meri voznika), razni mondei, renaulti in podobno pa so nazadovali in so za hyundai navadne kante.
Sicer pa kar se motorne zanesljivosti tice je ze od Pony-ja nadalje Hyundai pojem za omenjene znamke.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Če jo najdeš rabljeno ja. Jaz sem jo iskal/čakal več kot eno leto, da sem našel primerno (karavan, bencin, avtomatik).

X2

Pa še zelo redke so, meni je bil to samo plus. Bencinar 145 ima smešno nizko porabo, tudi zato, ker ima zelo dolgo preračunana prestavna razmerja. 165 PS se pri 130 vrti s 3000 obr/min, 145 PS samo z 2700. Kako je z avtomatikom? Meni je bil na testni 165 AT preveč anemičen.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: VanZ

koliko

Guru
21. avg 2007
4.223
2.049
113
SV SLO
Hjuu pred mnogimi leti. Od takrat je hyundai naredil ogromen preskok.
Razlika je da je od "lantre" do danes Hyundai napredvoval svetlobna leta (po meri voznika), razni mondei, renaulti in podobno pa so nazadovali in so za hyundai navadne kante.
Sicer pa kar se motorne zanesljivosti tice je ze od Pony-ja nadalje Hyundai pojem za omenjene znamke.

Daj no daj hyundai in Kia še vedno samo kopirata evropsko tehnologijo in to zelo slabo. Poglej si enega rabljenega korejca starega tam 5, 6 let ni za drugo kot za avtoodpad, ker se popravilo enostavno ne splača. Sploh veš kak je zgledal hyundai i30 tam okrog 2010. Neveš ker so vsi na odpadu in ni nikjer več nobenega. Edino kjer so korejci napredovali je v ceni in nategovanju prek reklam. Zdaj stanejo več kot originali. Moraš bit en posebnež, da si greš kupit za isto ceno recimo en i40 namesto VW passata(ali pa kateregakoli drugega evropejca). Notranjost sodobnih korejcev je še vedno zelo neokusna. Plastika kot da imajo samo enega dobavitelja pa še ta ne ve najboljše kaj dela. Preproge so še vedno tanke ko nekoč v mojem lanosu(od takrat korejcev ne prenesem in jih nikoli ne bom). Skratka korejci so še vedno kopije originalov in to slabe kopije za visoko ceno.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.031
113
za šankom
se mi ne zdi da bi bilo danes zunaj tako vroče, da se ti je zaradi tega skisalo :eek:,
da človek nasuje toliko neumnosti v enem postu, se mi zdi skoraj nemogoče v dobi, kjer ima vsak hlev doma internet