Kaj izbrati Galaxy Tab 4 10.1 ali Galaxy Tab A 9.7

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.841
3.362
113
40
Lj
Jaz imam tega in lahko samo priporočam, enostavno zakon tablica:
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_s_8_4-6439.php

Ker nucam več ali manj za gledanje filmov mi 4:3 razmerje ni všeč, 16:10 je veliko boljše. Ampak sem ugotovil da tudi za brskanje po internetu je zelo dober, dosti raje brskam v portrait načinu kot pa v landscape. Tudi tipkati je lažje, ker dosežeš vse tipke lepo.
Tablica je izredno lahka in tanka, pa zelo majhni robovi. Potem osemjedrni procesor, AMOLED zaslon 1600 x 2560, fingerprint reader, micro SD, itd. Slika na zaslonu je res nekaj drugega, AMOLED in visoka resolucija naredita svoje.

Sicer je na voljo že S2 tablica, ampak so se odločili iti na 4:3 format, hardwersko pa je praktično ista kot S. Jaz sem jo dobil za dobrih 200€, bil pa je razstavni model pri Ram2, to je tam v BTC-ju. Se pa da dobit najbrž še ceneje na Bolhi, nove pa ne vem če se da še kje dobiti, večinoma prodajajo samo novejši model.

Ima gor Lollipop 5.0.2, baje pa da bo tudi na voljo Android 6.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Naabo pravi:
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
alzashop
http://www.amazon.de/gp/produc...=A3JWKAKR8XB7XF
Še dobrih 8h ur...
Hvala
nahrung002.gif
.

Danes sem si namreč vzel čas in šel malo primerjat vse te bolj low budget zadeve.
Galaxy TAB A 9.7 je estetsko enormno boljši od Lenova TAB 2 A10-70. Popolnoma pa pogori pri samem ekranu in pa hitrosti delovanja. Sem imel možnost preizkušat enega zraven drugega in je razlika pri ekranu (ne samo resolucija temveč barve, svetilnost, itd.) izredno na strani Lenova. Ravno tako hitrost delovanja. Recimo za prikaz Nastavitev si Samsung vzame lepo sekundo, da jih prikaže, Lenovo to hipno naredi
cheer.gif
.
Hkrati sem imel zraven še Lenovo Yoga Tablet 2 10.1, ki ima glede na moj subjektiven vtis še boljši ekran od A10-70, poleg tega je estetsko tudi precej nad njim. Sem že omahoval in da bom preveril ponudbo Yog, potem pa vidim tale link zgoraj.
Za ta denar sploh ni debate, res pa, da bo zraven še 14 EUR za Cheaper and More, ampak je to še vedno konkretno ceneje kot vse druge možnosti.
Upam, da bo komu to pomagalo pri odločitvi in pa hvala še enkrat za ta link zgoraj.
nahrung002.gif

Se bom pa moral malo navaditi na bolj ''kmečko'' obliko (sedaj imam elegantnega Galaxy Tab-a 2 10.1), ampak bo že. Itak bo v gumijastem ovitku, tako da ne bo več tako opazno.
grin1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Kratek povzetek po dvodnevni uporabi.
Ekran odličen in to tako resolucija kot tudi barve. Žal nima samodejne nastavljivosti osvetlitve, kar sem bil vajen pri Samsungu, ampa to je pač low-cost zadeva...
Tablica se mi zdi, da je celo lažja od Samsunga, ki sem ga imel do sedaj.
Zvočniki naj bi bili po review-ih odlični, ampak so absolutno premalo glasni. Recimo proti TAB-u 2 so zanič. Morda je to posledica tudi tega, da so na zadnji strani in se zato zvok ''izgubi''. To mi zna biti malce problem.
Sicer pa deluje zadeva odlično, YT laufa bp, občasno se zazna pri scrolanju po spletni strani da ni tako tekoče ampak kot bi se za stotinko sekunde ustavilo.
Občutek imam, da bo baterija malce slabša od Samsunga.
Zaključek: za 195 EUR čista zmaga. Samo še gumijasto zaščito nabavim in bo.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
A mogoce ve kdo, kako s s tablice (samsung tab 3)znebit zaznamkov, ki se jih kao ne da izbrisat ? To so neke telekom, siol in podobno, ki mi gredo samo na zivce ..
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Gatto potrebno bo rootat tablico al pa drug uradni rom gor naložit, da se znabiš te navlake. Čeprav telemomovo navlako naj bi se dalo odstranit.. saj pri mojem prešnjem Samsung S3 je bilo tako, pa tudi na Note 4 sem lahko vse dol pometal. Zablico mam pa Nexus, tko da tam pa tko al tko ni nič bloatweara gor
smile-1.gif
Odpri programe, potem maš pa v zgornjem desnem delu možnosti, tam izbereš odstrani/skrij programe, pa se ti mora pri vseh, ki se jih ta odstranit pokazat minus v krogcu. Če tega ni, potem je edina varianta tako kot sem napisal zgoraj.

LP
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Še en dodatek po daljši uporabi
smile-1.gif
. S tablico sem še vedno izredno zadovoljen, deluje tekoče, itd.
Živcirata me le dve zadevi:
- izredno dolg čas vključitve (ne iz spanja, temveč prav iz stanja izključenosti: dlje kot minuta), ki se je še podaljšal z vključitvijo šifriranja. Tudi vnašanje PIN kode za disk je zelo čudno narejeno, včasih ne prime.
- svetilnost ekrana je pri najmanjši nastavitvi presvetla: recimo, če si v temi, ti prav buta v oči, pa še po nepotrebnem se baterija uporablja. To je imel prej Samsung bistveno bolje urejeno.
Kar se tiče baterije sem zadovoljen...
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Kateri model Lenovo tablice imas tocno? Ker Tab 2 sem videl obstaja nekaj verzij. Jaz imam tisto s 7000mAh baterijo in locljivostjo 1920x1080. Po nekaj mesecih se vedno tece tekoce, sistem pa se zalaufa v max pol minute. Kako je s stand by iz spanja pa ne vem, ker imam usnjen etui, ki tabico avtomatsko spravi v stand by in ko ga odprem je pripravljena na delo isto sekundo.

Baterija je res dobra, razocaran sem kvecjemu nad zvocniki, ceprav imajo certifikat dolby in se nekaj.

Ce ti prevec sije v ksiht ponoci, si namesti program Twilight, ki spremeni tablico v pravi bralnik. Pac moras vzeti v zakup sijoci zaslon.

Izklopi si vnasanje pin kode za dostop do diska in namesti Applock.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Točno tega: http://www.amazon.de/gp/produc...=A3JWKAKR8XB7XF
Ima 7000mAh baterijo.
Bom sprobal aplikacijo Twilight.
Še glede zvočnikov: očitno potem še dobro slišim
grin1.gif


Applock imam, ampak če kriptiraš disk, potem se ne moreš losat kode, kolikor vem. Traja pa tisti njihov logo Lenovo enormno časa. Ampak ok, itak imam tablico običajno samo v spanju in tam se zbudi hipno.

Aja, pa še ena zadeva: po vključitvi Wlan-a traja skoraj nekje med 10 in 15 sekund, da se poveže. Na katerikoli Wlan. To pa je tečno.
rolleyes-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Ce ti prevec sije v ksiht ponoci, si namesti program Twilight, ki spremeni tablico v pravi bralnik. Pac moras vzeti v zakup sijoci zaslon.
shocked-1.gif

Hvala za tale nasvet: Twilight je namreč top. Sicer sem imel nekaj težav z nastavitvijo, ampak sedaj pa dela odlično in dejanski ti vso tisto svetlobo ''poreže''. Bomba.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Je kdo imel kakšne težave s tem Lenovom Tab2 A10-70?
Meni se namreč boot-a, vpraša za PIN kodo (šifriranje) in potem obvisi na Lenovo logu. Čez kakšnih 10 minut se pa ponovno zažene.
Sem gledal in nisem edini, rešitve pa nekako ni...
Kakšen nasvet?
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
No samo da ti je uspelo, drugače to sem vprašal, ker imamo mi doma enako vendar nismo nič updejtali.