kaj buš gospa?

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
mesa se včasih (moji starši in pa moja zgodnja leta, 70-ta) NI jedlo tako veliko kot sedaj. mi smo ga imeli za nedeljo večinoma. sedaj se ga pač je kot kruh-ker je na voljo. veganstvo (sem šel pogledat na wikipedio) se je "začelo" leta 1944, vegetarijanstvo pa je že od "davnine" in bi rekel, da je bolj zdravo. se pa moram strinjat z eno izjavo tukaj-če bi moral "humano" ubiti žival, da bi jo pojedel...no, ali bi začel jest travo ali pa bi postal "morilec". zelo se zavedam dejstva, da tale preobilje, ki ga furamo, ni dobro ne za nas, ne za živali. in da prenekatera žverca dolgo dolgo umira samo za naš užitek. a kaj naj naredim? zaradi tega dejstva (še) ne bom postal vegan/vegetarijanec. zmerne količine in pa pestrost prehrane je recimo dober recept. a semkaj spada (tudi) meso.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
pa sej tole ne morem niti gledat...(je hudič, če maš doma kako domačo živalco...se ti koleščki čist drgač vrtijo). ampak, kdo smo mi, da bi sodili te navade, ki obstajajo že xxx let? prej niti nisi vedel, da obstajajo. sedaj pa že vsak kekec objavlja tako ali drugačno smrt/mučenje/izživljanje na youtube. in se ti milo stori...pa za koji k....se mora tale kamela nekaj minut matrat, da opravičijo "versko pravilno" meso. eh...človek ni dovolj pameten, ali pač pusti ljudem, da opravljajo in živijo po svojih običajih ali pa v svoji verski gorečnosti prepričuješ sebe in svet, da je to narobe.
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
pa sej tole ne morem niti gledat...(je hudič, če maš doma kako domačo živalco...se ti koleščki čist drgač vrtijo). ampak, kdo smo mi, da bi sodili te navade, ki obstajajo že xxx let? prej niti nisi vedel, da obstajajo. sedaj pa že vsak kekec objavlja tako ali drugačno smrt/mučenje/izživljanje na youtube. in se ti milo stori...pa za koji k....se mora tale kamela nekaj minut matrat, da opravičijo "versko pravilno" meso. eh...človek ni dovolj pameten, ali pač pusti ljudem, da opravljajo in živijo po svojih običajih ali pa v svoji verski gorečnosti prepričuješ sebe in svet, da je to narobe.
Saj tudi pri nas se je še ne tako dolgo nazaj vse na nož klalo in prašiča se je slišalo na sosednje hribe. Samo smo vsaj malo napredovali, ti retardi pa nočejo. Za svoje vojne takoj posvojijo vsa novejša orožja, ampak žival pa hočejo mučit in vidi se, da prav uživajo v tem.
To sem pripel zaradi Mamce, ki vpije na nas. Njih pa namensko spregleda, se spomnim njenih zapisov, kjer je celo zagovarjala njihove migracije k nam, čeprav se ve, da s sabo prinesejo tudi svoje navade in zahtevajo njihovo izvajanje tudi od drugih. Se prav Mamca posredno podpira mučenje živali, nam pa očita kakšni da smo. :nigladek:
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
ampak, kdo smo mi, da bi sodili te navade, ki obstajajo že xxx let?

Recimo, da se imamo za napredno raso, ki je šla v korak s časom in danes živali omamljamo ali streljamo pred nožem...


Prej tudi nisi vedel, da župniki matrajo mlade in da se bradači poročajo z deklicami, zdaj pa veš. In obsodiš oboje. Če si normalen. Če si.
 
  • Všeč mi je
Reactions: muho

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ja, ja, to je itak odpuljeno. ampak, ker si tako vzgojen (poudarek na vzgojen), da se mularije ne sme šlatat :) un kekec dol pa te bo zabodeno gledal, zakaj mu to prepoveduješ (ne šlatanje...na splošno govorim), ker to je pa ja že njegov fotr, pa dedek, pa magari alah delal...
mislil sem v tem smislu. saj če si ti vrtaš nos, je tudi to tvoja navada, recimo. ker si se tako navadil... samo da bi te pa zdaj kdorkoli obsojal/napadal/žalil zaradi tega...???
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
[QUOTEker to je pa ja že njegov fotr, pa dedek ][/QUOTE]
Tudi naši so marsikaj delali, mi pa ne več
to je smisel civilizacije, napredovanje na boljše, ne pa kot žival -kar je ata opica delal dela tudi vnuk opica. Živali ostajajo iste, ljudje napredujemo, v tem je razlika, zato se imamo za nekaj več od živali.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Razkritje v Nemčiji: drogirani Slovenec (32) vozil meso za kebab

Dober tek:

REGENSBURG – Nemška obmejna policija je na avtocesti pri kraju Marktredwitz v bližini meje s Češko med rutinskim pregledom v slovenskem kombiju našla 600 kilogramov pokvarjenega mesnega pripravka za kebab. Meso je bilo delno že odtaljeno, embalaža pa je bila ponekod strgana, piše na spletni strani bavarske policije.
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
Me zanima, kako se bo to poznalo kebap stantom, za sebe že vem, da ne stopim več v tak lokal, čeprav pečejo tudi burgerje (no saj že zdaj nekaj let nisem....).
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
eh, zdele mel bojo kratkorocno krizo, potem bo slo pa na stare tirnice. cez par mesecev noben vec ne bo o tem govoru.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83