Jupiter

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Pred kakšnimi dvemi tedni so me na mobi (kje so dobili številko, nimam pojma) klicali z agencije... kao ena kratka anketa, in da lahko dobim tudi kakšno nagrado.
No zdaj pa naj bi bil izžreban. Potovanje za 7 dni za dva... Plačati je treba neko pristojbino 45€, pa seveda prevoz v lastni režiji (lahko tudi z agencijo) in hrano, zastonj je samo prenočišče. Nagrada se lahko izkoristi tudi naslednje leto, destinacija pa v Evropi in Sredozemlju.

Po eni strani se sliši privlačno, po drugi pa... ne vem, a se skriva kakšen hakeljc za tem. Drug teden sem vabljen na razgovor z agentom.

Ve kdo kaj več o tem oz. ali ima kakšne izkušnje s tem?
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Jupiter je imel velikokrat tako akcijo.
Včasih se je splačalo včasih pa ne.
Jaz sem dobil kao zastonj grčijo za 8 dni. Lasten prevoz + vsi dodatki so bili za doplačati. Ko sem si izračunal se mi nikakor ni izšlo.

Na drugi strani je jupiter imel akcijo za do 8 oseb v apartmaju v grčiji zastonj in takrat ni bilo več tako drago.

Preračunaj si in boš ugotovil
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
No saj je res ženska nekaj omenjala tudi dodatno spremstvo, ki ga lahko vzameš s seboj.

Saj to me skrbi... dodatki. Kolikor sem jaz zastopil, naj bi bil samo apartma zastonj, hrano in prevoz pa je treba plačat. Kakšni pa so ti dodatki?
Samo da te potem ne dajo v nek tretjerazreden apartma, pa če hočeš kolikor toliko ugodja, doplačaš vse živo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
Saj boš čez prevoz in dodatke to plačal, razen če si car da boš dva dni na ladji kot klatež spal na tleh . Pa apartmaji tudi niso glih po zadnji modi. Če nisi zahteven gre. Če pa si pa je kakšen pavšal cenejša izbira.
 

gurman5

Pripravnik
5. avg 2013
77
3
8
Glede tega bodi raje previden..Raje se pozanimaj kakšen apartma oziroma prenočišče te čaka, da ne boš nazadnje pristal v garaži ali kaj podobnega. Pa res si dobro preračunaj kolko se ti splača, ker sem imel tudi sam podobno izkušnjo, pa sem šel preračunavat a se mi nikakor ni izplačalo.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
SIgurno če bi šel, bi šel v lastni režiji, torej s svojim prevozom, saj tako vsaj vidiš, kar hočeš, se ustaviš kjer želiš. Imam izkušnje s takimi potovanji v lastni režiji po Nemčiji in Avstriji.
Na morje (z ladjo) me sploh ne vleče, je še dosti drugih lepih lokacij. Seveda niti niso povedali, na katere lokacije je možno iti, to bi mi najbrž, ko bi šel na "sestanek".
Se mi zdi, da nekako niti nebi profitiral s to nagrado... ja res te na koncu dajo v napol podrt apartma... No že to, da moraš plačati neko pristojbino, me malo moti. Če sem zadel nagrado, mi izroči celo, ne pa da na koncu še plačam, da jo sploh lahko izkoristim.
rolleyes-1.gif
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ma kaka nagrada neki. To je po domače telefonska prodaja zakamuflirana kot nagrada.

So meli lani ali predlani neko podobno "akcijo" in je ene 15 mojih frendov dobilo to "nagrado" od Jupiterja. Če se ne motim, je bila takrat na tapeti Grčija.
Koneckoncev, je bil ta paket ki so ga takrat nudili dokaj ugoden, tako da niti ni bilo tako slabo (mal si se moral organizirati pri prevozu).
Ni pa bil drastično ugodnejši, kot če bi si sam poiskal dol kak apartma in odšel v lastni režiji.

Tko da če te zanima se sestani z tem agentom oz. prodajalcem
grin1.gif
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
No ok, sem se registriral na forum da odgovorim na tole. Tudi sam sem, ko sem ½zadel½ Grčijo za 8 dni iskal informacije kje je fora, ampak ponavadi v takih temah komentirajo tisti, ki se za akcijo niso odločili. No jaz sem pa probal in šel.

Izbral sem Krf za 8 dni in s sabo vzel še 3 ljudi (lahko bi do 8). Kar se tiče akcije je bilo tako, da je apartma zastonj prevoz pa možnost lastne režije, ali pa doplačilo da greš z njimi. Bus do Trsta, ladja do Igumenice in trajekt do Krfa, pa potem bus do apartmaja mislim da je bilo okrog 150€ doplačila. Na ladji smo bili palubni potniki, kar sigurno ni za vse, ampak ker je postelja v kabini kar veliko doplačilo smo preživeli. Včasih (pri nas na poti nazaj) brezplačno ponudijo letalske sedeže na ladji kjer pa je precej bolje.

Ker smo bili štirje smo dobila dva apartmaja za 2 osebe (studija). zadeva je bila velikosti povprečne spalnice, imela je kuhinjsko nišo,kopalnico in balkonček. oprema je bila za preživet, televizije ni bilo, klime so bile za neko majhno doplačilo. Kar se tiče apartmajev v tej akciji je tako, da nimaš izbire v katerih apartmajih bi bil rad nastanjen, čeprav agenti na začetku dajejo občutek izbire. No mi smo imeli srečo z apartmaji kjer smo imeli bazen in morje v neposredni bližini. Na splošno z apartmajem sem bil zadovoljen ker nismo bili dosti v njem.

Organizirani izleti so skoraj vsak dan, se doplačujejo enako kot doplačujejo tisti, ki so dopust plačali polno ceno (tam od 10 do 30€).
Vodiči so bili ok.

Kar se tiče cene je zadeva taka. Za brezplačno potovanje smo na koncu plačali okrog 230€ po osebi (s prevozom plus pristojbina - vse). Imeli smo enak paket in možnosti izletov kot tisti, ki so plačali polno ceno. V terminu v katerem smo šli je imel jupiter tudi enakovredno last minute ponudbo za isto lokacijo za 270€, redna cena naj bi bila pa okoli 400€. Na koncu ni bilo zastonj bilo je pa poceni.

LP
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
mene so tudi klicali prejšnji teden in sem jim v odgovorih lepo nakazal da dopustujem še samo v aziji ali srednji-južni ameriki tako, da meni se ne splača ponujati "zastonj" destinacij ala Grčija.

Sploh pa njihovega direktorja nateguna Čopiča dobr poznam tko, da že iz principa ne bi šel z njimi.