JUGOWEBASTO tezava z delovanjem

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.202
2.440
113
v lokalni ostariji
zdravo



imam en problemcek... na traktorju imam montiran webasto (proizvajalec avtomontaza ljubljana) ki pa po vklopu kadi ko zmesan tako da ga ne morem uporabiti... ampak bi mi pa prisel prav pozimi (sploh za kaksno pluzenje...)



kaj nej postimam? morda dovod goriva? al je kaka druga "fora"?
 
Nazadnje urejeno:

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
ras je ze kar nekaj let,kar sem popravljal Webastorje ampak se se vedno spomnim,da je bila ob takih problemih vedno napaka v dizi-razprsilki nafte.Najprej se malo zasvinja,nato grelec zacne kaditi in se nabirajo same mastne saje
tongue-1.gif

je skoraj isto kot gorilec za centralno :smirk
Priporocam razdrtje in pranje v benzinu ali acetonu,da se raztopijo saje.Pri razdiranju predvsem pazi na grafitno tesnilo med komoro in motorjem-crpalko.Ce ga bos poskodoval ti bo v kabini lepo disalo pa naftnemu dimu,kar pa v traktorju ni nic nenavadnega
evil.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.202
2.440
113
v lokalni ostariji
najlepsa hvala za info... torej razstavt pa vse spucat... bom naredil kot naroceno:) pa da vidimo efekt... bi mi pa res prov prsu pozim in hocm da dela BP:)))

vonj po nafti in naftnem dimu pa res lepo disi mmm prou uzitek to vohat:)


mimogrede... koliko nafte pa skuri webasto na uro delovanja?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
mimogrede... koliko nafte pa skuri webasto na uro delovanja?

V avtobusu tolk, da če pozimi ne laufaš Webasta imaš dovolj nafte za celo leto za traktor.

Nas je zeblo ko prasce ko je en šofer, ki nas je vozil v šolo to počel.
stupid-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Vem ja.

Jaz imam v Zetorju "klasično" gretje pa kmalu začne pihat toplo/vroče.
cheer.gif


Pozimi si lahko not v kratkih rokavih.
grin1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.202
2.440
113
v lokalni ostariji
v zetorju sem tudi jst meu klasicno gretje (radiator) ampak zdej mam pa Torpedota ki je pa zracno hlajen... sej eni modeli so imeli "gretje" s zrakom ki je hladil cilindre... ampak tisto je taka revsna... bi blo bol ce bi si svecko not prizgal bi bl grela...

tale ima pa webasto... in mi bo prou prslo... sipe se ne bojo rosile pa se mrzlu ne bo:)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
mimogrede... koliko nafte pa skuri webasto na uro delovanja?

V avtobusu tolk, da če pozimi ne laufaš Webasta imaš dovolj nafte za celo leto za traktor.

Nas je zeblo ko prasce ko je en šofer, ki nas je vozil v šolo to počel.
stupid-1.gif

bonk.gif
)

Niti pomisliti nočem na možnost, da je bil webasto vgrajen, pa ga driver ni vklapljal
grims-1.gif