Jubin metal barva

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Lep pozdrav

Doma imam za prešmirglat in prepenzlat 12 nosilnih štang za trto in to še predno se razbohoti, ker je potem nemogoče delat. 3 od teh štang sem danes prešmerglal in ugotovil, da rje dejansko ne bom čisto odstranil razen če bom spustil dušo na teh štangah. Ker pa se temeljne barva naj nebi nanašala na rjo sem se spomnil da sem videl reklamo za JUBIN METAL BARVO , ki jo lahko po podatkih proizvajalca naneseš direktno na rjo in to brez predhodnega nanosa temeljne barve. Sliši se super vendar sem malo skeptičen. Ker je zadeva nova na trgu me zanima če ima kdo kake izkušnje z to barvo. Aja, pa neglede na to da lahko barvaš direkt na rjo bom vseeno štange prešmirglal kolikor se le da, če ne drugega je treba odstranit vsaj nekaj stare barve vsaj tam kjer se lušči.

Lep predpraznični pozdrav
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Zakaj si pane bi pmagal z kislino ferorost ali nekaj takega, ki uniči rjo in potem samona fino pobrusiš in temeljna barva čez ....
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
@matofil: Ker je preveč dela za brezveze. Kot prvo se moraš rešit rje in potem barvat najprej temeljno barvo in potem še dve roki še barve.

Drugače pa sem dobil barvo od firme Hammerite (http://www.hammerite.com/index.html). Po besedah prodajalca je jubin metal narejena po licenci barve od Hammerite firme in je tudi slapša. Sam ne bom ničesar trdil ker ne vem, lahko pa rečem da se je tale barva izkazala super. Lepo se nanaša in prokleto hitro suši. Po 1h lahko barvaš že drugič. Kaj bo pa na dolgi rok pokazala tale barva bomo pa še videli saj spodaj ni temeljne barve in nekaj malega rje je ostalo (kjer se je dalo sem potegnil kar z fleksarco ostalo pa na roke, nisem pa se trudil spucat do čistega).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.983
5.406
113
In kje prodajajo to hammerite barvo?? Se dobi kartako al maš special prodajalne?