Joomla

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
jaz sem se nekaj že igral in probaval ... nisem se sicer preveč poglablal, sem si pa pogledal osnovne funkcije ... morem se 1x malo bolj pošteno poleg spravit pa to naštudirat, ker je tud meni zelo zanimiva aplikacija
 

Stric

Slojoomla boss
21. jul 2007
143
14
18
Mambo je že zdavnaj out, je pa predhodnik Joomle.

Joomla sama ni alternativa UBB-ju, ker gra za CMS, medtem, ko je UBB v osnovi le forum.
Zelo dobra alternativa UBB-ju je forum SMF, ki se lepo vklopi v Joomlo.

Če koga kaj zanima na temo Joomle, kar pogumno z vprašanji.
Marsikaj se pa izve na www.slojoomla.si

lp
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Joomla je zelo u redu. Večino preprostih spletnih strani naredim kar v njej, ker jo tudi dosti strank že pozna (oz. poznajo Mambo, ki je njen predhodnik). Največja pomanjkljivost Mamba (predhodnika Joomle) je bila varnost, oz. pomanjkljivost le-te. Vsak script-kiddie, ki je imel 5minut časa je lahko vdrl v ne-patchano verzijo Mamba. In takih strani je na netu ogromno, na velikem deležu takih strani se potem pojavijo razne "phishing" strani. Joomla je glede varnosti bistveno boljša.

Moje mnenje je, da je tale Joomla/Mambo kar dobra zadeva za uporabnike, ki vejo, kaj delajo. Začetnikom pa bi priporočal raje kaj drugega, sploh če nimajo toliko znanja/samodiscipline, da bi delali update in spremljaji buge. Pa tudi, ko se kaj zalomi, je ponavadi treba nekaj več znanja, da azdeva spet špila.
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik Stric pravi:
Mambo je že zdavnaj out, je pa predhodnik Joomle.

Joomla sama ni alternativa UBB-ju , ker gra za CMS , medtem, ko je UBB v osnovi le forum.
Zelo dobra alternativa UBB-ju je forum SMF , ki se lepo vklopi v Joomlo.

Če koga kaj zanima na temo Joomle, kar pogumno z vprašanji.
Marsikaj se pa izve na www.slojoomla.si

lp



bi prosila če nekdo razloži kaj te kratice pomenijo
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Sicer ni bistvo v pomenu kratice, ker so to "vrste forumov" (grobo rečeno; uporabljajo se tudi za druge namene), ampak vseeno - spodaj imaš pomen.

UBB = Ultimate Bulletin Board
CMS = Content Managment System
SMF = Simple Machines Forum
 

Stric

Slojoomla boss
21. jul 2007
143
14
18
Mambo 4.6 je bil najbolj luknjast CMS v zgodovini. Zdaj so popravili v verziji 4.6.2

Joomla je pa trenutno poleg Drupala daleč najbolj uporabljan CMS. Kmalu bo pa izšla nova verzija 1.5, ki prinaša prednosti predvsem na področju varnosti.

Tako, da je tu primerjava precej v prid Joomle. Mambo ima problem, ker so ga zapustili vsi glavni razvijalci razširitev.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Kja vse pa potrebuješ za tako postavitev?

Rabis webserver s PHP podporo in mySQL ... (najbolje linux, gre pa tudi na Windowse) ... TIsti brezplacni hosting provedrji ponavadi nimajo podpore za mySQL... zato bo najbolje, ce pogledas naokoli za kaksen poceni hosting... skoraj vsi nudijo take pakete, da lahko das to gor...
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
lahko pa si tudi doma narediš server za joomlo, če jo želiš samo sprobati (na winsih)

inštaliraš si wamp server in to je to

-določiš mapo za branje spletnih strani (privzeto je mapa "www")
-v mapi "www" zbrišeš vse datoteke
-noter skopiraš joomla mapo z datotekami
-greš na spletni naslov http://localhost in prikazalo ti bo joomla mapo nato pa samo nadaljuješ po navodilih

jaz mam ta server je prav kul

imam pa tudi dynamic ip domeno, ki se samodejno posodablja in to je to ... narejeno pa imam preko DynDNS
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.189
8
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
na slojomla strani najdes ze en lustn "paket" allinone... je vse: apache, mysql, joomla... samo par klikov in zadeva dela!

preverjenu...
Varianta je tudi recimo Xampp.

Mogoče misliva celo enako
smile-1.gif