jetra in brezalkoholno pivo

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.327
954
113
Jest bi reku da ne... Ker je za jetra problem alkohol in ne samo pivo... Sicer je še minimalno alkohola v brezalkoholnem pivu... Po drugi strani pa so v pivu (tudi brezalkoholnem) vitamini skupine B, ki pa so dobri za jetra...
wink-1.gif


Naj me kdo popravi če se motim...
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.958
3.250
113
Jetrom škodi alkohol. V brezalkoholnem ga takorekoč ni.
Je pa res da tudi nekatere kisline (samo nekatere), ki jih najdemo v nekaterih pijačah niso nedolžne - recimo ortofosforna.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.958
3.250
113
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
in ta kislina je v ...?
Te kisline so v raznih brezalkoholnih pijačah. Katera, če sploh kakšna, je v brezalkoholnem pivu pa ne vem ker pred nosom nimam deklaracije.

Kakorkoli, so pa neprimerno manj škodljive za jetra kot alkohol. Omenil sem samo, da ne bo ko zmotno mislil da se pač od brezalkoholnih pijač (v velikih količinah) nikakor ne da dobit poškodb na jetrih.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Brezalkoholno pivo je še najbolj potencialno škodljivo zaradi visokih vrednosti ogljikovih hidratov (slad). V smislu alkoholne jetrne ciroze pa je po mojem odgovor precej trivialen.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Tip ima verjetno 120kg+ in BMI 30+ in zamaščena jetra kot posledica splošne debelosti - sedaj pa ga zanima, če lahko pije brezalkoholno pivo.
confused-1.gif


Jetrna ciroza pač ni edina bolezen jeter, čeprav je že ponarodela.

Saj odgovor sem napisal... precej podoben kot na zgornjem linku. Kaj točno te še zanima v zvezi s tem? J
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.354
5.866
113
pri taščici
Sicer sedaj nimam vec 70-80 kg pri 185cm, ampak pri taki kilazi sem ze imel zamascena jetra.
Aja bil sem eno leto v bolnci na njihovi "zdravi" hrani, po prihodu sem imel zamascena.
Predvidevam da so mi zdravila zjebala jetra, samo ne vem katera.
Sedaj se mi pitju alkohola predvsem vina(pijem se radler, pivo, zgano redko) pospesi prebava.
Sicer se se nimam za alkoholika, se pa toliko "opazujem" da sem to opazil.
Moram pa sedaj kg dol zbit ker blizu 100kg pa je prevec
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Tudi jst sem dobil diagnozo zamaščenih jeter po UZ. Imam pa 78kg na 179cm višine.
Torej ni problem prekomerna teža. Kako vplivati na boljšo kondicijo jeter?!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.358
6.547
113
Že ja, ampak nekaj je moralo biti narobe, da si šel na ultrazvok, ali zgolj tako...preventivni pregled, pa so ugotovili, drugače pa nisi opazil nekih problemov?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Jetra so zelo trdoživ organ (Slovenci smo dober dokaz te trditve
smirk-1.gif
).

Zamaščena jetra so najpogosteje naključna najdba na ultrazvočnem pregledu. Napredovalo stanje je najpogosteje v sklopu jetrne odpovede (alkohol, hepatitisi, raznorazni strupi in podobno).

Simptomi, dokler bolezen ne preide v končno stanje jetrne odpovedi z izrazito povišanimi jetrnimi encimi, so praktično neobstoječi.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Že ja, ampak nekaj je moralo biti narobe, da si šel na ultrazvok, ali zgolj tako...preventivni pregled, pa so ugotovili, drugače pa nisi opazil nekih problemov?

Moj primer kako so ugotovili zamaščena jetra, tako na kratko... KLIK
Bil skoraj dva meseca v bolniški in slab mesec na antibijotikih...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.358
6.547
113
Zajebano...

Zgleda človeku res ne ostane drugega, kot da si vsakih par let plača preventivni pregled, kjer te verjetno pregledajo "od glave do pet", ker v javnem zdravstvu verjetno ne gredo kar tako nekoga gledat z ultrazvokom, etc?