Je kriv napajalnik?

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Pozdravljeni,

Prizgem namizni comp, pride v windows, zazenem internet in puf, compe se ugasne. Iztaknem usb wifi, comp dela. Vklopim usb wifi in zopet ga zmanjka. Mislim si da je kriv usb wifi, kupim novega ista stvar. Dam ven usb wifi, priklopim še prenosni trdi disk , kamerco in se comp sploh ne prižge. Lučka za status bežno gori, vendar ventilator ne dela. Spet malo izklopim usbje ga ponovno zaženem in se postavi v windows. Takoj ko kaj vklopim se zopet ugasne. Je kriv napajalnik, ni dovolj moči da požene?

Sicer je star ene dve leti, je pa res v rangu 15eur.

Prosim za mnenja.
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Načeloma so naštete USB naprave dokaj majhni porabniki. Dela procesor precej večjo razliko v porabi med idle in max obremenitvijo.

Si poizkusil tudi na zadnjih USB portih, ki so direktno na matični plošči? Lahko da je kje kak kratek stik na sprednjih USB portih na ohišju in da zaradi tega prihaja do težav.
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Zadaj imam 4 usbje, in zadaj so tudi bili priklopljeni usbji. Spredaj imam dva, v enem je miska, v drugega sem dal usb wifi in je bilo enako. Ce imam vklopljeno misko in tipkovnico, se comp zazene. Cim dam se kaksen usb se ne zazene, gori pa zelo nezno status zelena lucka. Napajalnik ne starta. Bom malo odprl skatlo danes in pogledal ce je kaj sumljivega. Skoda ker nimam nobenega rezervnega napajalnika.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Kaj pa kaže Event Viewer_custom views_admin view...

9fk-Event.jpg
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Kot že rečeno razdri in preglej... Mogoče boš našel napihnjene kondenzatorje ali pa so samo spustili in se sploh ne vidi.
Take najdeš z UV lučko:
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Bom preveril se event viewer zagnati zvečer. Računalnik je srar cca 10 let, malo je bil upgrejdan vmes vendar sta maticna in disk se prvotna. Ker ga uporabljam le parkrat mesecno do sedaj ni bilo nekih tezav. Ampak sedaj ko nekaj ne dela ga zelo pogresam. Miska in tipkovnica ni tezav, ce vklopim prenosni disk z lastnim napajanjem in drugega z napajanjem z usb oba povzročita izklop compa. Usb kljuc prepozna, vendar takoj ko zacnem browsat po njemu povzroci izklop compa. Najraje bi kupil novega za cca 300eur, vendar bom kmalu nekaj adaptiral doma in nisem preprican ce bom se imel koticek za komp. Ce ne bom kar laptopa kupil. Bom probal se nekje sposoditi drugi napajalnik.
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Ugotovitev: kriv napajalnik. Sem enga starega dal in sedaj delajo vsi usbiji. Bo kar ostal notri, pokvarjeni pa nazaj pod garancijo, naj mi kar denar vrnejo saj ne verjamem vec v njihov proizvod. Drugic je ze crknu v garanciji. To je to od mene.