Je cena kmetijskega zemljišča arbitrarna?

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.341
5.372
113
Hočem kupiti kmetijsko zemljišče (travnik). Lastnik mi je postavil ceno zemljišča = "vrednost po GURS * 20". Smrtno resno.

Je kakšen način, da ga stisnem na realno ceno? On mi ta travnik hoče drago prodat z izgovorom, ker meji na mojo gradbeno parcelo. So pa v preteklih letih ta travnik razparcelirali na podoben način, in praktično iste kvadrature je tip prodajal za 300-600 EUR. Meni pa pride s ceno 8k :rolleyes:

Ga lahko peljem na občino na kak hladen tuš? Ali je cena kmetijskega zemljišča popolnoma arbitrarna? Ne bo me bolelo, če pozabim vse skup in grem dalje. Prepirat z idioti se ne mislim. Če pa imam kake pravice tu, bi jih pa uveljavil.

:valjamse: :valjamse: :valjamse: :valjamse:
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Dejansko si postavil malo naivno vprašanje, tako da odgovori niti niso bili nesramni, ampak realni. A nisi še nikoli slišal "zabavnih zgodbic", kako so se "ničvredni" kvadratni metri prodajali po ceni suhega zlata?

Tudi meni sosed prodaja par m2 (in bit tudi kupil tudi po "srebrni" ceni) in da bi me malo vzpodbudil k nakupu kosi enkrat letno (parcela poleg naše hiše, kjer je urejena zelenica), pa enkrat je navrgel, "bom še videl kaj bom naredil s to parcelo, mogoče bom kakšno drevje posadil" - se pravi, mi bo naredil grdo senco. Pa nimam kaj, bomo videli kako bo naprej.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Dejansko si postavil malo naivno vprašanje, tako da odgovori niti niso bili nesramni, ampak realni. A nisi še nikoli slišal "zabavnih zgodbic", kako so se "ničvredni" kvadratni metri prodajali po ceni suhega zlata?

Tudi meni sosed prodaja par m2 (in bit tudi kupil tudi po "srebrni" ceni) in da bi me malo vzpodbudil k nakupu kosi enkrat letno (parcela poleg naše hiše, kjer je urejena zelenica), pa enkrat je navrgel, "bom še videl kaj bom naredil s to parcelo, mogoče bom kakšno drevje posadil" - se pravi, mi bo naredil grdo senco. Pa nimam kaj, bomo videli kako bo naprej.
Lahko mu začneš kakšno ambrozijo malo dosajevati, če zanemarja posest.