Javni "službeni" wi-fi skrivalnice

tejc007

Pripravnik
6. jun 2008
451
2
18
Lep pozdrav, ker vem da lahko na javnem w-fi ju dotični pregledujejo katere spletne strani si ogledujemo ali pa celo vidijo posnetke zaslona s tem ko se povežeš na wi-fi in vzpostaviš povezavo (upam, da imam za slednje prav) me zanima sledeče.

Ali z brskanjem incognito v recimo chromu lastnik wi-fija lahko pregleduje katere strani se ogleduje ali ne. Ali obstaja program ali pa pot, ki bi nadzor nad uporabo spleta v javnem wfiju onemogočila?

Hvala.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Lastnik wi-fija vidi lahko samo koliko bytov se pretaka v eno ali drugo smer in ne vidi strani, ki si jih ogleduješ
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Najprej odgovor glede incognito brskanja. To je "incognito" samo na računalniku, izven brskalnika (linije, switch, router) je vse enako kot pri običajnem brskanju. Ni zgodovine, ne shranjujejo se gesla in vnosi, samo to.

Glede kaj vidi admin, je pa odvisno kako opremo ima. Lahko vidi vse živo, posnetke ekrana uporabnika pa ne. Ve pa kje si bil in kaj vse si tam lahko videl.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Če strani, ki jih gledaš niso preko varne povezave (https), se lahko vidi katere strani si obiskoval. Incognito mode v chromu pri tem ne pomaga nič. Ta samo pomeni, da se ne shranjuje zgodovina na računalniku in da strani ne vejo, kaj si gledal prej.

Da se pa temu izogneš tako, da uporabiš VPN. Potem lastnik wifi omrežja ne more videti nič. Samo to, da je nekdo uporabljal VPN. Ne vidi pa kake podatke je pošiljal in kaj je delal na internetu.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Katere strani obiskuješ, se da do neke mere ugotoviti tudi preko DNS poizvedb, ki niso šifrirane... tukaj ti tudi HTTPS ne pomaga. HTTPS ti pomaga samo pri tem, da se ne vidi, kaj točno na teh straneh počneš.

Popolno se pa lahko zavaruješ z uporabno šifriranega VPN-ja.
 

tejc007

Pripravnik
6. jun 2008
451
2
18
So kje navodila kako nastaviti vpn? Google mi najde precej pa ne vem kaj uporabit. Bi kdo na kratko razlozil?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N