Javni sektor - sektor lenuhov

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
1.746
1.054
113
Hmmm ... malo se bom še smešil. Priznam, nikoli se nisem hotel poglabljati v tole gnojnico (duševni mir pač)...

Prvi link, ki ga vrže gugl ven

Razlika med izhodiščno plačo in minimalno plačo, kdo plača? Delodajalec? Čemu potem kolobocije s postavkami? Merkator delavcem preko agencij ne plača minimalca. Torej agencija pokrije razliko? Od kod?
In po tvoje torej razliko do zakonsko opredeljene minimalne plače (privatni!!) agenciji plača kar država iz proračuna :valjamse: .
Ofak :nigladek:.

SamSvoj

Fizikalc
28. okt 2010
1.633
62
48
Za splošno razgledanega in pismenega kot se očitno imaš te daje slabo razumevanje napisanega.

Še enkrat; nisem se poglabljal v to gnojno jamo (in sem imel prav, živci letijo v nebo ...).

Vedel sem da je razlika do minmalca, splošno razširjeno mnenje pa je da to plača država. Hvalabogu zdaj vem da temu ni tako in da to plača delodajalec. Sistem je zgrešen in je na mestu samo zato, da se ohranja izkoriščanje delvcev!

Dodatek; živel sem v zmoti! Svet ni po mojem zasvetljenju nič boljši. Nikoli pa ne bom razumel tipov kot si ti, ki očitno veste (kar pač veste) in imate potrebo drkat na nekoga, ki stvari ne pozna v globino. Aroganca brez kakšne hude potrebe me neizmerno moti. Moja aroganca je samo odziv na tvojo. Na to nisem ponosen!

Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: boc

SamSvoj

Fizikalc
28. okt 2010
1.633
62
48
Sicer sem izbrisal vprašanje, pa me po premisleku vseeno zanima. Agencijski delavec je napoten v večji sistem (merkator). Seveda za nezahtevno delo. Plača minmalec. Delodajalec agencija. Ta od merkatorja dobi kaj? Izhodiščno ali minimalno plačo? Ne predstavljam si, da da agencija krije razliko do minimalne plače ...

Pepe

Guru
20. sep 2007
9.427
515
113
Saj ti že nekaj logike pove, da agencija fakturira stranki še kaj več kot samo bruto plačo delavca. Kake pa so te vrednosti, pa ne vem. Firme se tega najemanja delavcev poslužujejo, da se ne ukvarjajo z odpravninami, bolniškimi, dopusti ... Gotovo pa na fakturi za 160 ur dela ni samo minimalna bruto plača delavca + malica + prevoz. Je nekaj več in omogoča agencij, da se (bi se naj) ukvarjala s prej naštetimi rečmi in imela tudi dobiček.

SamSvoj

Fizikalc
28. okt 2010
1.633
62
48
Logika že. Jasno da agencija zaračuna svoje. Ne predstavljam pa si da agencija iz teh dodatkov ki jih zaračuna sistemu (se pravi zaslužek zase) krije razliko do minimalne plače. Smo le v gnojni jami (vsaj ko gre za kolobocije okrog financ) in se ne zanašam več na logiko.
Sprašujem če kdo ve kako dejasko stojijo zadeve.

wilburxxx

Majstr
29. sep 2010
1.428
379
83
Kolk se mi zdi najeti agencijski delavci firmo stanejo cca 10-20% več kot redno zaposleni, so pa takoj odpustljivi.

Glede dodatka do minimalne plače, osnova za izplačilo plač so panožne kolektivne pogodbe, vezane na minimalen zajamčen dohodek, ker ta ne dosega vedno minimalne plače, je delodajalec obvezen plačati ta dodatek do minimalne plače, dodatek pa ni obremenjen z prispevki in davki.
Se pravi, da tudi ne gre v pokojninsko osnovo.

Gavran

direktor!
22. jul 2007
4.630
496
83
Nuku`Alofa

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
872
3
18
Povprečna neto plača na Kitajskem približno 900$ v Sloveniji pa 1270 $. Povprečna plača na kitajskem je že višja kot pa na Hrvaškem. Tako da kitajska delovna sila ni več tako poceni.
Povprečna plača elektroinženirja na kitajskem je 3900€, v Sloveniji vsakemu stoji če ima 3000 bruto.
Mogoče kakšen link?
Je morda še kakšna druga država zraven opisana

Floki

Majstr
6. sep 2007
5.478
381
83
Mogoče kakšen link?
Je morda še kakšna druga država zraven opisana