Javni sektor - sektor lenuhov

Demz

Guru
15. avg 2010
10.409
1.489
113
Zakaj torej tudi Fata kot čistilka sekretov nima vsaj srednješolske izobrazbe in dodatkov k njej? Pa vsi vemo, da je danes praktično vsa mladina izobražena do vsaj 5. stopnje.

sad

Guru
24. avg 2007
10.576
603
113
Zato ker Fato najema outsourcano podjetje, ki mu dol visi za Fatino izobrazbo.

Fonzl

Majstr
5. sep 2007
3.060
159
63
Zahtevnost dela na dotičnem delovnem mestu je pa realno za nekoga s srednjo šolo.
Plače za srednješolce se začnejo pod minimalcem, potem pa lahko, če so pridni, do penzije prilezejo do kakšnega jurja pa pol BRUTO.
Menda je jasno, da ne stojijo glih v vrsti? Zato se je pa zahtevnost delovnih mest čez leta umetno dvigovala, da vsaj kakšnen diplomiranec, ki je falil poklic, pride... ;)

sad

Guru
24. avg 2007
10.576
603
113
Vidiš, takšno “kreativno” rešitev problema so zmožni najti le mešalci megle v JU.
V privat sektorju bi tako rešitev nekdo predlagal le enkrat, potem bi pa knjižico na zavod nesel.

• Všeč mi je
Reactions: Matey and Demz

Miikech

Majstr
11. jul 2013
1.990
273
83
Plače za srednješolce se začnejo pod minimalcem, potem pa lahko, če so pridni, do penzije prilezejo do kakšnega jurja pa pol BRUTO.
Menda je jasno, da ne stojijo glih v vrsti? Zato se je pa zahtevnost delovnih mest čez leta umetno dvigovala, da vsaj kakšnen diplomiranec, ki je falil poklic, pride... ;)
Moj brat je s srednjo solo v Nemciji na 150k bruto letno. In predava tudi folku z vec doktorati.. Ampak tam se gleda to, kar znas. In ne papir.

sad

Guru
24. avg 2007
10.576
603
113
Moj brat je s srednjo solo v Nemciji na 150k bruto letno. In predava tudi folku z vec doktorati.. Ampak tam se gleda to, kar znas. In ne papir.
To je to, samo za mešalce megle v JU je to znanstvena fantastika, ker oni imajo “izobrazbo”, pa tudi če si z njo lahko le rit obrišeš.
Recimo tak primer so medicinske sestre s srednjo izobrazbo, ki od enega datuma naprej več ne znajo delat, hkrati pa uvajajo frišeraj z diplomo v delo. Samo v JS je to možno.

wilburxxx

Majstr
29. sep 2010
1.424
379
83
Vidiš, takšno “kreativno” rešitev problema so zmožni najti le mešalci megle v JU.
V privat sektorju bi tako rešitev nekdo predlagal le enkrat, potem bi pa knjižico na zavod nesel.
V privat sektorju ima cca 80% zaposlenih minimalca al pa še to ne, oziroma ga ima z vsemi dodatki in draginjskimi dodatki...
Kdo sedaj komu meglo meša ne vem, vem pa da privat sektor ne bo nikol dal več kot tolk kot je nujno, in če ne bi blo v javnem relativno več denarja, kateri se pretaka tudi v privat, bi privat sektor precej tanko piskal.

• Haha
Reactions: Matey

Denis

Guru
22. jul 2007
19.934
889
113
Štajerska, večinoma Maribor :)
V privat sektorju ima cca 80% zaposlenih minimalca al pa še to ne, oziroma ga ima z vsemi dodatki in draginjskimi dodatki...
Kdo sedaj komu meglo meša ne vem, vem pa da privat sektor ne bo nikol dal več kot tolk kot je nujno, in če ne bi blo v javnem relativno več denarja, kateri se pretaka tudi v privat, bi privat sektor precej tanko piskal.
Torej privat sektor je nad gladino zaradi javnega sektorja?

• Haha
Reactions: tomi

sad

Guru
24. avg 2007
10.576
603
113
Loool.
To kar si sedaj napisal je isto kot če si jaz sposodim denar od tebe in ti potem častim pijačo, avto in še vikend.

• Všeč mi je
Reactions: Matey

Fonzl

Majstr
5. sep 2007
3.060
159
63
Take "kreativne" rešitve se iščejo, ker ostale onemogočijo tisti, ki jih vsake štiri leta veselo izvolite. ;)
Mešalci mešajo meglo striktno po zakonih. Niti ni bistveno, da je zmešana, še manj je važno kako je zmešana. Bistveno je da se meša in da mešanje poteka "u granicama ustava i zakona".

Feodor

Zelenc'
4. jan 2020
2
0
1
Problem je da imajo tak občutek vzvišenosti, da se niti več ne trudijo mešati meglo v zakonskih okvirih. Vsaj tržiški uradniki ne.

Miikech

Majstr
11. jul 2013
1.990
273
83
Kje sem napisal kak dr znanosti? Je programer. Pri nas đunior, tam pa v 3mesecih svoj podrejen tim, pisarno, seminarji itd. Nazadnje bil v Ukrajini.