Javni sektor - sektor lenuhov

• Spletno mesto uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Izvedi več...

elint

Fizikalc
17. mar 2012
1.723
1
38
Vsa čast redkim izjemam!

Medicinske sestre in gasilci kapo dol ostali DELAT!!!! 440 minut dnevo!!!
Tako kot dealvka za tekočim trakom v Gorenju!

Pepe

Fizikalc
20. sep 2007
8.335
52
48
Vsako posploševanje je čisti populizem. Imaš tudi medicinske sestre, ki ne delajo veliko in gasilce, ki preždijo dneve v pripravljenosti, ob požaru pa prihitijo na pomoč prostovoljne enote. In ljudi na drugih mestih, ki delajo dobro in povsem dovolj. Konkretno poznam eno medicinsko sestro, ki so jo morali prestaviti, ker zaradi zdravstvenih razlogov ni več sposobna za nočno delo. Sama ima slabo vest, kako malo sedaj dela glede na svojo delo prej, ki ga njeni kolegi še opravljajo. Plača je seveda praktično enaka.
Problem JS niso zaposleni in nikoli niso bili, temveč dejstvo, da se vsaj vsaka 4 leta menja fokus na vrhu in to zaveje navzdol. Tako "podjetje" enostavno nikoli ne dela dobro in optimalno. Zato mora biti JS omejen na nujne skupne stvari, izvršna veja, sodna veja in zakonodajna veja. Ostalo pa narediti bolj neodvisno od politike.

2. jul 2008
2.276
47
48
Kakšen populizem

Sploh se ne sekiraj, saj pride morda tvoj ljubljeni vodja na ablast sedaj, pa bo naredil red kot v prejšnjem mandatu, ko sta se cedila med in mleko, kadrovskih menjav pa ni bilo glede na pripadnost ampak na strokovnost

10. sep 2007
10.205
4
38
A dajte si vtaknit nekam te gasilce, kot da vsak mesec WTC "gasijo".

Grejo v akcijo se lokalci itak med sabo kregajo, potem ko zalivajo pa namesto, da zgori ostrešje še iz vhodnih vrat voda ven teče sredi zime. Ko drvijo v "akcijo", ker je polomljen odbijač po poti ogrožajo druge, ker so tako naspidirani za akcijo.

Mogoče še najbolj grozno je pa proizvodnja 30 letnih devičnikov, ki se cele dneve vlačijo po PGDjih in jamrajo, kako občina ne da 200k na leto za PGD.

cappy

Fizikalc
8. apr 2010
1.795
2
38
to je res samomor naredil da gasilce kritizira. pa čeprav je vsaj pol pravilno zapisal.

Nazadnje urejeno:
2. jul 2008
2.276
47
48
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
A na gasilce si se spravil...fino, fajn. Bedak.
Niti približno, da se spravljam na njih ampak naj mi nekdo pove, ki je malo bolj v teh vodah. Razumem, da morajo gasilci imeti kar nekaj znanja o požarih in ostalih zadevah s katerimi se srečujejo. Zavedam se, da ko je pizdarija morajo leteti v ogenj, iz avtov izrezovati trupla in ostale stvari, ki bi mene spravile verjetno do kozlanja.
Zanima me recimo poklicni gasilci v Lj. intervencij kakšnih hujših je verjetno precej malo, sama služba se mi zdi precej tako... verjetno so večino časa pač tam na stand by in uživajo.
Pa še enkrat, ne spravljam se na njih, ker vem da morajo ob pizdariji tvegati kar veliko, ampak sama služba imam pa občutek da je 80-90% časa, zabušavanje, zato me zanima ali se motim ali je res tako?

Pepe

Fizikalc
20. sep 2007
8.335
52
48
Ne vem, kako je razporejen dan. Zanimivo pa mi je, da zadnje čase videvamo gasilce, da denimo odstranijo podrto drevo na cesto. Pogosto prostovoljni. Kličejo jih verjetno policisti. Ali vsaj včasih. Ali ne bi policisti to opravili sami, ne pa PGD, oziroma bi to moral rešiti vzdrževalec ceste.

2. jul 2008
2.276
47
48
No saj to verjamem, da prizori niso lepi in moraš imeti kar močan želodec za to.
Potem si verjetno prav predstavljam, da 80% delovnega časa pač ''chillirajo''

Zgaga

Fizikalc
25. jul 2007
8.079
24
38
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
A dajte si vtaknit nekam te gasilce, kot da vsak mesec WTC "gasijo".

Grejo v akcijo se lokalci itak med sabo kregajo, potem ko zalivajo pa namesto, da zgori ostrešje še iz vhodnih vrat voda ven teče sredi zime. Ko drvijo v "akcijo", ker je polomljen odbijač po poti ogrožajo druge, ker so tako naspidirani za akcijo.

Mogoče še najbolj grozno je pa proizvodnja 30 letnih devičnikov, ki se cele dneve vlačijo po PGDjih in jamrajo, kako občina ne da 200k na leto za PGD.
In ti tlačiš prostovoljce v javno upravo/sektor?!

Še dobro, da dobim za dežurstvo in pripravljenost 24/7 v prostovoljni enoti za plačilo HVALA od tistega kateremu se reši premoženje pred totalnim uničenjem. Kje lahko vidim tvojih 200k€ ?! Še za nakup nove cisterne je treba od vrat do vrat fehtat za donacije, ker s 15k€ letnega proračuna občine pač ne moreš našparat, da nabaviš vso potrebno opremo katea se potebuje na intervencijah.

[cenzura]!

gr69

Fizikalc
15. dec 2009
7.157
32
48
še v SLO - ampak komaj
Mah - v JS je treba čimprej pozabiti Virantov poskus enotnega plačnega sistema in preiti na kolektivne pogodbe posameznih področij.

Tam pa določiti MINIMALNE plačne razrede - navzgor pa (pa čeprav omejeno) pustiti "direktorjem" izplačevati nagrade za uspešnost oziroma vsaj omogočiti kakšen vzvod nagrajevanja in tudi "kaznovanja". In ukiniti sistem "samodejnega napredovanja" in s tem pomik v plačne razrede. Plača učitelja je predvsem odvisna od dela, ki ga opravi - ne pa koliko let ga že opravlja. In ne - ni prava pot znižanje "ta starim", ampak pravilno ovrednotiti delo "začetnikom". Ustrezno urediti dodatke glede na pogoje in obseg dela itd . - vse to se da - samo je treba ustrezna volja stroke in predvsem politike. In dokler tega ne bo, se bodo pač delavci javnega sektorja uporabljali v namene političnih manipulacij.

In kot si rekel - preprečiti vmešavanje politike v operativno delo in sodelovanje le-te s sindikati. Celo tako daleč, da se SVIZ prepove z zakonom.
Bemti Štruklja - tiho kot rit, ko so se spreminjali normativi in so se zahtevale "prisotnosti" in sprejemali kurikulumi, ki nimajo podpore stroke, namesto da bi tam sindikat naredil ustrezno kampanjo in zaščitil svoje člane in s tem tudi otroke, ki jih le-ti poučujejo.
Zdaj pa je glasen, ko nabira sebi in kliki politične točke.

Glede stavke in odnosa vlade - v zakonu je bilo zapisano, da se bodo v primeru ustrezne gospodarske rasti uknili varčevalni ukrepi, torej so vedeli kaj jih čaka.
In če bodo sedaj požrli besedo, bodo dali jasen znak koliko so vredni naši zakoni in odločitve, ki jih sprejemajo na Šubičevi 4.
Bemti balkanizem ...

kalbo

Fizikalc
7. okt 2013
4.672
33
48
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
A na gasilce si se spravil...fino, fajn. Bedak.
Niti približno, da se spravljam na njih ampak naj mi nekdo pove, ki je malo bolj v teh vodah. Razumem, da morajo gasilci imeti kar nekaj znanja o požarih in ostalih zadevah s katerimi se srečujejo. Zavedam se, da ko je pizdarija morajo leteti v ogenj, iz avtov izrezovati trupla in ostale stvari, ki bi mene spravile verjetno do kozlanja.
Zanima me recimo poklicni gasilci v Lj. intervencij kakšnih hujših je verjetno precej malo, sama služba se mi zdi precej tako... verjetno so večino časa pač tam na stand by in uživajo.
Pa še enkrat, ne spravljam se na njih, ker vem da morajo ob pizdariji tvegati kar veliko, ampak sama služba imam pa občutek da je 80-90% časa, zabušavanje, zato me zanima ali se motim ali je res tako?
Ja spat hodjo na šiht
Sem delal nasproti LJ brigade en čas, izvozi so precej pogosti. Ko te bojo enkrat rezal ven, verjetno ne boš razmišljal o tem, da bi jim za "mirne" dni počil še proizvodni trak v garažo. Pejt pogledat en dan, nobenga ne napodijo.

Kar se pa PGDjev tiče. Gasilce so nekateri butlji (v teli temi se kar lepo javljajo) od nekdaj imeli za pijance, ki hodijo nalivat v gasilski dom, v resnici so pa gasilci prvi ob vsaki piz.dariji, ki se zgodi. Zunaj zavija veter okol vogalov, kante nosi po ulici, pa se nekaj plavega svetlika zunaj. Trop pijancev v zaščitnih oblekah leta okol pokopališča obdanega z visokimi drevesi in odstranjujejo nevarne veje v razmerah, v katerih normalen človek niti nosa ne pomoli ven. Noč precej neprespana, ker je butalo okol vogalov, se zjutraj peljem na šiht, ob cesti polno lepo obžaganih podrtih dreves, ki so jih eni palčki ponoč pridno odstranli s ceste....srečam na križišču soseda s podočnjaki, pelje se na šiht....verjetno je celo noč v orkanskem vetru gonil motorko, po šihtu ga pa še čaka čiščenje opreme....aja ups, pit bo šel v gasilca.

Nazadnje urejeno:
2. jul 2008
2.276
47
48
Dihaj in še enkrat preberi kaj sem napisal.
Samo res me zanima ''dinamika dela'' čisto iz firbca in jim nič ne očitam.

gr69

Fizikalc
15. dec 2009
7.157
32
48
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
No saj to verjamem, da prizori niso lepi in moraš imeti kar močan želodec za to.
Potem si verjetno prav predstavljam, da 80% delovnega časa pač ''chillirajo''
Samo ena izjava iz "gospodarstva":

"Vzdrževalci stanejo - ampak imam vseeno raje, da cele dneve sedijo, ker ko morajo kaj delati nas stane to še več."

In gasilce (in ostale servisne službe javnega značaj) je treba gledati tudi skozi te oči.

In potem še dodati ustrezno zahvalo in spoštovanje - glej @kalbo.