Janez Janša predsednik SLO vlade

Oakey

Fizikalc
3. feb 2016
373
159
43
Po komaj (še ne) dveh tednih vladanja nove vlade lahko končno z optimizmom gledam v prihodnost. Dejansko je ta vlada ostro potegnila črto, naredila konkretne poteze, brez mlačnega govorjenja v prispodobah kot je to nekoč delal nek kmetavzar, na hitro se bo zadolžila za ogromno denarja - ampak kritični časi zahtevajo kritične ukrepe in jaz jih podpiram. Tako ali tako se bo letos cel svet zadolžil za hudo hudo veliko denarja, če bodo hoteli obdržati gospodarstvo pri življenju, ne vem zakaj bi morala biti Slovenija neka izjema.

Me veseli, da so se vzeli pravi skupaj...

Disclaimer: Janeza praviloma ne maram, ker je v preteklosti naredil kar nekaj bedarij in po neumnosti razdelil narod. Vseeno pa se mi zdi, da je on za te čase prava oseba za vodenje vlade. To vidi tudi Pahor, to vidi Kacin, pravzaprav vidijo vsi razen kroničnih antijanšistov, samomorilnih skrajnih levičarjev (stranka Levica, SD, Bratuškova in LMŠ). Zato tudi dobro sodelujejo med sabo ne glede na politično usmerjenost. Vse skupaj me celo malo spominja na leto 91...
Še najbolj na roko pa nam je šel Erjavec, da je končno in pravi čas spokal kufre...če bi on še danes sral po parlamentu, bi bila današnja vlada spet na poti proti prepadu.

superfly

Fizikalc
12. feb 2008
665
55
28
To vidi tudi Pahor, to vidi Kacin, pravzaprav vidijo vsi razen kroničnih antijanšistov, samomorilnih skrajnih levičarjev (stranka Levica, SD, Bratuškova in LMŠ). Zato tudi dobro sodelujejo med sabo ne glede na politično usmerjenost. Vse skupaj me celo malo spominja na leto 91...
To vidijo tudi Hojs, Gorenak, Kangler, Mahnič, Počivalšek... in navsezadnje tudi Orban. In res spominja na leto 91. Čas ko je JJ obogatel s prodajo orožja. Sedaj si bo kos pogače odrezal kar direkt iz proračuna. Pogoje za to si je že ustvaril.

superfly

Fizikalc
12. feb 2008
665
55
28
Moj argument za navedeno trditev: "Vlada je z interventnim zakonom dolocila, da sami upravljajo s celotnim proracunom (10 milijard €). S tem so zaobsli nadzor s strani državnega zbora. Do nadaljnega tudi ne bo javljala na KPK (Komisijo za preprecevanje korupcije) podatke o porabi sredstev, ne bodo posodabljali podatkov o izvedenih transakcijah v aplikaciji ERAR, novinarje so skenslal."
Tvoj argument: "Volk iz sedem kozličkov te je očitno hudo zaznamoval za celo življenje"

Precej tipično za nekoga, ki strelja s praznimi naboji.

cappy

Guru
8. apr 2010
3.347
914
113
pa saj so vsi isti, bo pa še druga stran malo sebi pobrala. da bo fer.
saj se strinjaš da je treba bit fer, ane?

sicer pa malo manj obsedenosti z drugimi, malo več politike ZA nekaj ne samo proti pa bo janša odpadel ko gumb od gat. tole kar se dogaja ste omogočili obsedenci kot si sam.

superfly

Fizikalc
12. feb 2008
665
55
28
Fer bi blo, da se teli politični fosili, ostanki starega sistema, bivši komunisti spokajo u nezaslužen pokoj.

Preostali del tvojega odgovora, ki se spet spušča na osebni nivo, pa si ne zasluži replike.

Demz

Guru
15. avg 2010
10.675
1.612
113
pa saj so vsi isti, bo pa še druga stran malo sebi pobrala. da bo fer.
saj se strinjaš da je treba bit fer, ane?

sicer pa malo manj obsedenosti z drugimi, malo več politike ZA nekaj ne samo proti pa bo janša odpadel ko gumb od gat. tole kar se dogaja ste omogočili obsedenci kot si sam.
Ne, nadzor mora bit !
To so nam naredili leta 91 in od takrat naprej se Slovenija ne pobere. Izgovor kao - prej so oni kradli, sedaj bomo pa še mi malo, spada morda samo v Zimbabve.

Strinjam se z marsičim kar so pokrenili, z ukinitvijo nadzora pa nikakor in nikoli. Do sedaj v naši moderni zgodovini še čisto nihče, ki je vladal, ni dokazal brezmadežne poštenosti. Da je temu res tako, je tudi sedajle, v teh kriznih časih, poizkus dviga poslanskih plač :eek: . Ter sodniške kaste, teh nedotakljivih krastavih cepcev.

Toliko.

Slovenija bo pravkar praznovala 30. letnico obstoja. Primerjajmo jo s prejšnjo jugo.
Koliko javnih pridobitev je v tem času ustvarila? Razen avtocestnega križa (prav tako poddimenzioniranega in zahojenega) ? Koliko bolnic, šol, javnih objektov v dobro naroda?

NIČ ! Juga je npr. pa postavila iz nule celo državo z infrastrukturo, ki jo še danes koristimo. Še prej Franc Jožef, je položil ajzenpon v parih letih skozi celo Slovenijo, "na roke" :fredi: . Čez 10 let bo Slovenija toliko stara, kot je bila juga ko jo je hudič vzel. Pa nimamo kej pokazat. :eek: Razen veletatvin in brezmejnega zadolževanja, z namenom še večjih tatvin.

Nazadnje urejeno:

cappy

Guru
8. apr 2010
3.347
914
113
Fer bi blo, da se teli politični fosili, ostanki starega sistema, bivši komunisti spokajo u nezaslužen pokoj.

Preostali del tvojega odgovora, ki se spet spušča na osebni nivo, pa si ne zasluži replike.
boli ker je res?
v zadnjih 12 letih si uspel sproducirat dobrih 600 prispevkov, vsi direktno ali indirektno povezani z janšo.
zdaj pa ti meni povej al si tooook zelo zaskrbljen za državo al si obseden?

ps: pa da se zastopmno, seveda je treba janši gledat pod prste, celo bolj kot ostalim. tudi več je za komentirat ko je janša gor ker se kej premika, čisto razumljivo.
a obsedencov ki pridejo forum in ga zavzamejo kot "antijanša forum" pa res ne rabmo no. vsakič isto, potem pomrkne ko janša gre. isto par novih "zaskrbljenih uporabnikov".

superfly

Fizikalc
12. feb 2008
665
55
28
To kar se je samo v Sloveniji obnovilo in zgradilo v povojni jugi danes še prebelit nismo sposobni.

Znamo pa naročat maske:
"Zavod za blagovne rezerve, ki ga vodi član SDS Anton Zakrajšek, spada pa pod okrilje ministrstva za gospodarstvo, jo je prejšnji teden podpisal s podjetjem MD Global Logistics iz Hoč.
Posel je vreden skoraj 10 milijonov evrov (brez DDV). Po pogodbi mora podjetje do konca tedna državi dobaviti 2,8 milijona mask tipa FFP2, ki nudijo učinkovito zaščito proti koronavirusu COVID-19. Za vsako masko bi torej država plačala 3,56 evra brez DDV."

• Wow
Reactions: navlixx

msenjur

Guru
11. sep 2007
15.870
658
113
Po komaj (še ne) dveh tednih vladanja nove vlade lahko končno z optimizmom gledam v prihodnost. Dejansko je ta vlada ostro potegnila črto, naredila konkretne poteze, brez mlačnega govorjenja v prispodobah kot je to nekoč delal nek kmetavzar, na hitro se bo zadolžila za ogromno denarja - ampak kritični časi zahtevajo kritične ukrepe in jaz jih podpiram. Tako ali tako se bo letos cel svet zadolžil za hudo hudo veliko denarja, če bodo hoteli obdržati gospodarstvo pri življenju, ne vem zakaj bi morala biti Slovenija neka izjema.

Me veseli, da so se vzeli pravi skupaj...

Disclaimer: Janeza praviloma ne maram, ker je v preteklosti naredil kar nekaj bedarij in po neumnosti razdelil narod. Vseeno pa se mi zdi, da je on za te čase prava oseba za vodenje vlade. To vidi tudi Pahor, to vidi Kacin, pravzaprav vidijo vsi razen kroničnih antijanšistov, samomorilnih skrajnih levičarjev (stranka Levica, SD, Bratuškova in LMŠ). Zato tudi dobro sodelujejo med sabo ne glede na politično usmerjenost. Vse skupaj me celo malo spominja na leto 91...
Še najbolj na roko pa nam je šel Erjavec, da je končno in pravi čas spokal kufre...če bi on še danes sral po parlamentu, bi bila današnja vlada spet na poti proti prepadu.
skoda. takoj ko zacnes z takim brezveznim zaljenjem "nasprotnika" postane tvoje mnenje in tvoj zapis nicvreden in nevreden kaksnega konkretnega odgovora.

Demz

Guru
15. avg 2010
10.675
1.612
113
boli ker je res?
v zadnjih 12 letih si uspel sproducirat dobrih 600 prispevkov, vsi direktno ali indirektno povezani z janšo.
zdaj pa ti meni povej al si tooook zelo zaskrbljen za državo al si obseden?

ps: pa da se zastopmno, seveda je treba janši gledat pod prste, celo bolj kot ostalim. tudi več je za komentirat ko je janša gor ker se kej premika, čisto razumljivo.
a obsedencov ki pridejo forum in ga zavzamejo kot "antijanša forum" pa res ne rabmo no. vsakič isto, potem pomrkne ko janša gre. isto par novih "zaskrbljenih uporabnikov".
Tudi ti si iz Mahničeve lukne. V vsakem postu to dokazuješ - ni treba prav nič negirati, kot si že nekajkrat se nekaj ven vlekel.

Ne gre za Janšo kot pravkaršnjega premierja, gre za Janšo, ki ima 30 let aktivnega, direktnega razdiranja slovenske enotnosti, slovenskega duha !
Če je pravkar prišel na vlado, sam še vedno trdim, da je gnilo politično truplo, samo ne razume tega, mu je še posebno treba gledati pod prste.

Ker ima renome :fredi: .

Da bo res tako, je dokaz poizkusa dviga plač svoji eliti. Da je pa prav tako nemočen kot vsi ostali vodje do sedaj, pa reakcija sodniških oz. pravniških debilov, ki se še posebno dobro zavedajo, kako se ovce striže. Pa četudi gre država v cegrunt :nigladek: .

Pravi paraziti ! Šolski primer pravih parazitov, ki jih čisto nič ne skrbi, če jim bo vmes gostitelj crknil. :nigladek:

cappy

Guru
8. apr 2010
3.347
914
113
jap, iz trstenjakove kleti. karantena.
a 3 ponovno aktivni + jagababa v zadnjem tednu ni dovolj "dokazov"?

sicer pa tudi sds komentiram ampak ob poplavi vseh "zaskrbljenih" komentarjev se izgubi. ko ti "zaskrbljeni" komentarji gredo se pa mojega bolj vidi. in to "komentarji" gredo isto sekundo ko gre janša. zanimivo a?

mojga psa pa kot kaže nisi prebral.

Demz

Guru
15. avg 2010
10.675
1.612
113
jap, iz trstenjakove kleti. karantena.
a 3 ponovno aktivni + jagababa v zadnjem tednu ni dovolj "dokazov"?

sicer pa tudi sds komentiram ampak ob poplavi vseh "zaskrbljenih" komentarjev se izgubi. ko ti "zaskrbljeni" komentarji gredo se pa mojega bolj vidi. in to "komentarji" gredo isto sekundo ko gre janša. zanimivo a?

mojga psa pa kot kaže nisi prebral.
Nimaš kaj povedat. To je.

Zanima me pa, kdaj ste si prilastili tale forum? Takole po občutku - okoli leta 2012 ?
Ker do takrat je bila debata sproščena, od takrat pa samo še "politično" pobarvana, z jasno rumeno sds barvo. Pa - takrat se je začela tudi večina uporabnikov (tistih, konstruktivnih), umikati.

Mrš, prepaljenec zaslepljeni. :mad: Imamo osmico, ki odobrava samo tisto kar so gospot papež v Rimu objavili, ter vas nekoliko, ki pa odobravate samo janševe okrožnice :nigladek: .

Mi vas pa živimo! Amebe brez lastne pameti.

cappy

Guru
8. apr 2010
3.347
914
113
ma ti ne živiš nobenega če greš jokcat še isti teden ko morš zapret za par dni ob vseh privilegijih ki si jih dobil. tako da tukaj se kar hitro ohladi.
povedal sem ti pa dosti ampak namensko ignoriraš čemur se tudi ne čudim ob vseh tvojih blebetanjih.

forum pa niti pod razno ni sds obarvan razen za tiste kateri imajo radi enoumje. kam sam spadaš pa tudi veš.

superfly

Fizikalc
12. feb 2008
665
55
28
kje si bil ko je bil šarc vladajoči? pa cerar? pa alenka? ni bilo dovolj "motivacije"?
Cerar ni znal krast. Ni mel jajc. Šarec še ljubice ni znal nastavit, ne da bi ga dobil pri tem. Torej še manj okradljivo sposoben. Alenka na drugi strani je pa na nivoju Jankoviča in Janše. Mogoče še kak procent višje.

Motivira me pa populizem, oživljanje domobranstva, pritlehnost, razdiranje. In v tem je JJ absolutni zmagovalec.

• Všeč mi je
Reactions: navlixx and bizi