Janez Janša predsednik SLO vlade

Demz

Guru
15. avg 2010
11.575
2.107
113
Benz rekordno nizek na svetovnem trgu, trošarine pri nas pa na polno do max.
Poglej Italjanske trošerine
Turistični boni. Komu pomagajo? Ciganom?
Za enkrat mnogi - poleg ciganov - zadovoljni z boni. Tudi tisti ponudniki.
Dodatki penzionerjem, ok, ampak kaj jim nucajo ob tako nizki penzion. Pokojninski sistem bi morali popravit.
Zopet. Dobili vsi, koristi kdor more
Pomoč gospodarstvu, ne vem, vpraš mal gospodarstvo, pa ne tiste z SDS povezane.
Veliki strokovnjaki tu so kar obmolknili. Treba pocuzati vse, kar se da:)
Višji dodatek za velike družine, ja res ful sem se opomogel.
Ne poznam vrednosti. Ti, z veliko družino, pa.
Realno gledano, vse sami bonbončki za lepšo sliko, zaradi katerih nas bo še glava bolela. Vse skup deluje po gasilskem principu gašenja požarov.

Dohodke imam že leta enake, stroški (prispevki davki in vse ostalo) pa se dviguje.
Vpraš sebe, kod delodajalca, kaj si z delavca naredil!
Trgovin vsak dan več, konkurenca, cene pa vsak dan višje. Vsaka vas ima že skoraj Supermarket, malo večja vas pa po 2-3 hipermarkete in 5-6 supermarketov in malo morje marketov, ko pa potrebuješ kaj konkretnega pa ne dobiš al je pa cena tolk zasoljena.
Kaj te žuli trgovina? Zaradi uspešnosti?
Pogrešam pri politiki, pa naj bo to leva al desna, dolgoročne rešitve v korist naroda in ne priviligerancev.
Ampak jamraš pa šele sedaj, v času korone in po 5 mesecih.

In kaj ti delaš? Pihaš v isti kotel kot vsi soudeleženi mafijaši?

Saj si že večkrat napisal svojo osnovno - da ste sedaj pa vi na vrsti za haranje. Gniloba preklemanska.

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
22.119
3.479
113
Ne bo mu težko, saj se itak na vse spozna in šola cel forum.
Niti približno. Ne spoznam se na vse niti oz. se na večino stvari dejansko ne spoznam in prav tako ne šolam celega foruma, se pa najdete kakšni, ki bi šolanje o realnosti definitivno potrebovali. In v določenih primerih, ki pa so mi za razliko od tiste večine stvari popolnoma jasne pa mi ni težko podati svojega mnenja kljub temu, da je to v glavnem izguba časa in energije - tako kot npr. točno ta post.
Poleg tega so pa forumi namenjeni ravno izražanju mnenj tako da vsako pisanje še ne pomeni šolanje niti ni nujno, da je zapis osnovan na strokovnem poznavanju zadeve. Samo kaj bi to razlagal levosučnemu, ki mu še koncept dvojnih meril ni jasen. Kot sem že rekel - izguba časa ampak se mi pač da.

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
1.901
646
113
Hipermarkete se izpostavil namenoma. Gostota trgovin pri nas v primerjavi z trgovino v tujini je nenormalna, npr. mesto z 25-30.000 prebivalcev v Nemčiji ali pa drugje po Evropi ima cca 1-2 SM, pri nas pa 3HM 5SM in 20 marketov. Na koncu kdo plača to kvadraturo? Potrošniki in zaposleni z nizkimi minimalnimi plačami.

Kaj hočem reči, ni strategije, samo kratkoročna korist, na dolgi rok pa vsi pušimo. Trgovina pa je v lasti tujcev, ki dobičke prelivajo ven, in če v obzir vzameš, da največji strošek gospodinjstev (povprečnih) je ravno prehrana potem ti je lahko marsikaj jasno.
Zaskrbljujoč podatek, ki je bil objavljen par dni nazaj pa je tudi, da je 65% zaposlenih pod oziroma na minimalni plači. Kako ti preživijo mi ni ravno jasno.

Fonzl

Guru
5. sep 2007
3.571
715
113
Hipermarkete se izpostavil namenoma. Gostota trgovin pri nas v primerjavi z trgovino v tujini je nenormalna, npr. mesto z 25-30.000 prebivalcev v Nemčiji ali pa drugje po Evropi ima cca 1-2 SM, pri nas pa 3HM 5SM in 20 marketov. Na koncu kdo plača to kvadraturo? Potrošniki in zaposleni z nizkimi minimalnimi plačami.
Dvomim, da bo to držalo.

Avstrija ima recimo preko 1500 sparovih trgovin. Slovenija 134.

S tem da je v AT prisotnih cel kup trgovcev, pri nas jih je pa koliko?

M, Spar, Tuš... pol se pa že počas neha.

Demz

Guru
15. avg 2010
11.575
2.107
113
Niti približno. Ne spoznam se na vse niti oz. se na večino stvari dejansko ne spoznam in prav tako ne šolam celega foruma, se pa najdete kakšni, ki bi šolanje o realnosti definitivno potrebovali. In v določenih primerih, ki pa so mi za razliko od tiste večine stvari popolnoma jasne pa mi ni težko podati svojega mnenja kljub temu, da je to v glavnem izguba časa in energije - tako kot npr. točno ta post.
Poleg tega so pa forumi namenjeni ravno izražanju mnenj tako da vsako pisanje še ne pomeni šolanje niti ni nujno, da je zapis osnovan na strokovnem poznavanju zadeve. Samo kaj bi to razlagal levosučnemu, ki mu še koncept dvojnih meril ni jasen. Kot sem že rekel - izguba časa ampak se mi pač da.

"Poleg tega so pa forumi namenjeni ravno izražanju mnenj ... " - TAKO JE !

Toda ko se pojavi nek mladoletniški idiot v debati in izjavi : "Lažeš" , čeprav vsi vidimo da je zadeva povsem golo dejstvo, celo ti pri sebi odobravaš oz. ne reagiraš, medtem ko boš raje onega z dejstvom označil za levosučnega levaka, leftarda, levolucionarja in ne vem kakšne vse še vzdevke, ki jih najdemo samo tule in to z namenom omalovaževanja nasprotnega mnenja. Oprosti, si vodja tega načina komunikacije. Začel si pa celo v svojih moderatorskih časih.

Se ti zdi to primerno? Se s takimi ljudmi sploh splača it v debato?

• Všeč mi je
Reactions: jest5 and bizi

bizi

Guru
21. nov 2007
15.611
1.484
113
Kočevska
:zavijazocmi:

Naj ti bo, ker si ravno ti - sodišče ti ne more obrazložit zakaj je tožilka zamudila DVOLETNI rok za oddajo zahteve za sodno preiskavo, posledica česar je bila izločitev vseh dokazov ter izbris zvočnih posnetkov, ki so Jankovića bremenili in to očitno do te mere, da je nekdo moral posredovat. To ni stvar sodišča temveč je, kot omenjeno, nekdo pač nekaj nekomu naročil pa se je zadeva ustavila in podobno je pri drugih primerih. Ampak ti kar izvoli spraševat sodišča, ker je to sigurno najbolj pravilna poteza.
Ti boš pa to laž očitno trajbal do nezavesti. :nigladek: Ustavno sodišče je v primeru KANGLER odločilo, da je dvoletni rok obvezen in ne samo priporočljiv, kot je veljalo do tedaj. In tako so nekateri dokazi proti KANGLERJU odšli v večna lovišča. V primeru Jankovič se je pa samo sklicevalo na to odločitev.
Ti pa kar nadaljuj po gőebbeselsko. :gorjaca:

• Haha
Reactions: Matey

optiplex

Guru
13. dec 2015
1.993
655
113
Dodatki penzionerjem, ok, ampak kaj jim nucajo ob tako nizki penzion. Pokojninski sistem bi morali popravit.

Realno gledano, vse sami bonbončki za lepšo sliko, zaradi katerih nas bo še glava bolela. Vse skup deluje po gasilskem principu gašenja požarov.

Dohodke imam že leta enake, stroški (prispevki davki in vse ostalo) pa se dviguje.
Trgovin vsak dan več, konkurenca, cene pa vsak dan višje. Vsaka vas ima že skoraj Supermarket, malo večja vas pa po 2-3 hipermarkete in 5-6 supermarketov in malo morje marketov, ko pa potrebuješ kaj konkretnega pa ne dobiš al je pa cena tolk zasoljena.

Pogrešam pri politiki, pa naj bo to leva al desna, dolgoročne rešitve v korist naroda in ne priviligerancev.
Pod šarcevm niso bile visoke trošarine?
Ni bilo zadolževanje
ni bil sprejet utopičen 10 miljardni proračun
je pomagal gospadarstvu kako?
na vprašanja o kokretnih zadevah odgovarjal z bobi?

nehej lepo te prosim...

ps presežek ni ustvaril lesar, ampak gospodarstvo, ki je bilo komplet proti learski doktrini. Vsi so se zgražali ob kvasenju nebuloz in za češnjo še nebuloze mesečhnika in ahilove pete.

optiplex

Guru
13. dec 2015
1.993
655
113

ps...

bone smo vse ponucali, očitno pa grejo teb v nos... tud slovenski turizem se ne pritožuje, ki so jih boni rešili, poglej hrčke!

cappy

Guru
8. apr 2010
4.027
1.422
113
Lažnjivce poznaš samo ti! :gorjaca:
nisem ti jaz kriv da si/ste tako očitni da jih še en tak "vstavi random žaljivko uglajenega privatnika demza" prepozna.

komentiral sem prvo trditev nevtralnega, katera je laž. do ostalih se mi ne da ker je stil pisanja jasen. po večini polresnice in/ali laži.

• Všeč mi je
Reactions: Matey

optiplex

Guru
13. dec 2015
1.993
655
113
Ti ne gobezdaj ! :mad:

Zate je to uspeh, ko država drvi v gospodarski zlom? :nigladek:
Kreten ubrisani. Lahko je premetavati denar ob polni malhi. Sedajle bo počasi prazna, pa se ni nič naredilo k povečevanju produkcije - zmožnosti filanja malhe.

Cepec idiotski. Ne vidiš drugega kot hinavski nasmešek na idolu. Polne šajnvelferje ga imaš :bonk:.
Kakšen zlom, Demz osnov nimaš, kar si pr fajmoštrih dokazal....
Ps Šarec se je zadolževal in gospodarstvo je ustvarilo presežek ne Šarec, vendar kljub temu jim ni olajševal nič.

ps.. pa od kje ti polna malha. Če lesar sprejme 10 miljardni proračun, še ne pomeni da ta denar je. To mu je že umar povedal v faco, vedar grimasa odgovarja z sobicami in krofi.

Vsi vidni gospodarstveniki so bili proti lesarju in gospodarska zbornica je samo poljuvala po bivši garnituri. Mesečnik pa je na nivoju tebe, ki razlaga godpodarstvo in ugotavlja kaj je naša ahilova peta.

Ti si en podobn patron, samo lapaš kr neki u tri dni.

Lesarju so zaradi budalaščin, odstopili praktično njegovi ljudje... Zakaj ti misliš da je čez noč spizdil.....

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
1.901
646
113
Pod šarcevm niso bile visoke trošarine?
Ni bilo zadolževanje
ni bil sprejet utopičen 10 miljardni proračun
je pomagal gospadarstvu kako?
na vprašanja o kokretnih zadevah odgovarjal z bobi?

nehej lepo te prosim...

ps presežek ni ustvaril lesar, ampak gospodarstvo, ki je bilo komplet proti learski doktrini. Vsi so se zgražali ob kvasenju nebuloz in za češnjo še nebuloze mesečhnika in ahilove pete.
A se je prej kdo tako po prsih tolkel in hvalil

msenjur

Guru
11. sep 2007
16.711
1.041
113
Nič novega? Ja zakaj pa potem govoriš o tem, da naj se sodišče povpraša?
ja, zakaj se ne uvede preiskave, ce mislis/te da je nekdo nekaj nekam zalozil?

kar hocem povedat je to, da so vsi isti. desnicarji in levicarji imajo vsi svoje heroje ki bi moral biti v kaksni celici ali pa vsaj odstranjeni s polozajev.

tko da ne govort o dvolicnosti. sodisce dela za obe strani tako da je prav obema stranema.

in tisti ki se bo upal narediti red v sodniji bo heroj. ampak, sej nihce nima tok moci, ker bi ga prej ali slej obtozili necesa... javnost bi nasedla na neke floskule o koruciji, kaksnem placanem dopustu in vsega bi bilo konec.

torej, mislim da jj, kolikor je gobčen in cinicen, bi lahko vgrizel v to kislo jabolko in se izkazal kot veliki resitelj.

na vladi ze vec kot pol leta pa tud besedice ni o odpravljanju korupcije v zdravstu in sodstvu. njega moti samo kaj pocnejo njegovi politicni nasprotniki.