Jabolčni čips

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Well... moja mati to na polno začela jest, pa jo zanima, ker na vrečki ne piše, koliko ima to kaj kalorij
rolleyes-1.gif
morda kdo ve?

Se pa pridružujem njenemu okusu, tudi meni je zelo všeč in zelo praktično, kadar potrebuješ nekaj malega za potolažit lakoto, pa da te kmalu čaka obrok
cheer.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
če se ga dela tako kot jaz mislim ( samo posuši v pečici), potem je isto kot bi navadno jabolko jedla. torej si pogledaš koliko kalorij dobiš iz 100g jabolk
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Vprašanje, če ga ne pečejo na medu... Vem da je tist ogaben bananin čips tko narjen.

Zdej če je prou čips, če hrusta -pol niso ravno samo posušene...

Če so pa "krhlji" kot jim rečejo na kmetih, pol so pa res samo posušene zadeve in majo skoraj zanemarljivo malo kcal.
 

pikanika

Pripravnik
26. nov 2007
131
0
16
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
če se ga dela tako kot jaz mislim ( samo posuši v pečici), potem je isto kot bi navadno jabolko jedla. torej si pogledaš koliko kalorij dobiš iz 100g jabolk

Tole pa ne bo ravno držalo. 100 g jabolk (svežih) ima cca 50 kcal. Jabolko vsebije cca 80 % vode. Krhlji oz. čips pa precej manj, saj med sušenjem izhlapi. Sladkor in vlaknine pa ostanejo.

Na moji vrečki jabolčnega čipsa piše, da 100 g vsebuje 300 kcal, je pa samo sušen.

Suho sadje ne vsebuje zanemarljivo malo kalorij, saj vsebuje ogromno sladkorja.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
OMG... Js pojem na tone suhih marelic!!!
shocked-1.gif

Zdej mi je jasno, zakaj nisem anoreksično suha.
 

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
Citat:
Uporabnik Tjasa pravi:
OMG... Js pojem na tone suhih marelic!!!
shocked-1.gif

Zdej mi je jasno, zakaj nisem anoreksično suha.
Hehehe, mi imamo doma nekaj orehov, tako da sem jih veselo napadal kar dolgo časa. Dokler nisem izvedel, da imajo oreščki, lešniki in podobne zadeve ogromno kalorij.
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Ja, res so kalorijske bombe, samo imajo pa tudi veliko koristnih snovi, predvsem maščob, tako da si jih kar privošči,...seveda v mejah normale
wink-1.gif
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Kljub vsemu je suho sadje bolj zdravo kot piškoti ali čokolada - npr. marelice so bogat vir železa, kalija in vitamina A.
Suha jabolka pa imajo sicer veliko sladkorja, imajo pa tudi veliko dietnih vlaknin.

Glede na to, da v prehrani zadnje čase črtam stvari iz belega sladkorja (zaenkrat še kar uspeva) in bele moke (na temu bo treba še malo delati), je suho sadje zelo dobra pomoč, ko pade cukr
grin1.gif
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
LOL Mitzy
grin1.gif

Ampak je res ja. Js vedno rečem; U lej, posušeni japki
cheer.gif
njam. No ne.. Sej tud krhlji rečem, ampak kaj ko folk potem ne ve takoj, o čem govorim in kakšne krhlje mislm.
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
U šit!
hysterical-1.gif


Alo vedve, da vaju malo razsvetlim, vidve pa posredujta naprej vajinim mestnim kolegom in jih osvestita.
evil.gif


Torej, štromči svetuje - Lekcija 1 - Zmote o živalih pri mestnih otrocih:
- Če vključiš vtikač od depilatorja pujsu v nos, le ta ne bo deloval! To, da je nos od pujsa podoben vtičnici še ne pomeni, da
pujs proizvaja elektriko. Na kmetih tudi plačujejo elektriko.

- Zajčki niso simpatični ampak užitni! Korenčka ne marajo, trenutna generacija pa tudi vidi slabo (razhaja vnetje oči). Zajčjih repkov in tačk se ne pokoplje ampak posuši in natakne na vrvico. Na kmetih pravijo, da to prinaša srečo.

- Krave niso vijolične barve, ampak smrdijo! Molzejo jih ropotajoče naprave, podobne sesalcem za prah, svizec, ki priključi kravo na aparat, pa si pred tem ne umije rok, in natakne rokavic. Mučo, mučo bacilov v Milki! Na kmetih so ločene kante mleka za mlekarno in za domačo hišo.

Toliko za danes!
evil.gif