Izvozne zoll tablice

solata2

Zelenc'
24. jul 2018
8
0
1
Morda, malo hecno vprašanje, ampak skladno z letnim časom:

Ali izvozne zoll tablice veljajo tudi na hrvaškem?

Pričakujem, da odločbe za DMV ne bom dobil do časa ..
 

solata2

Zelenc'
24. jul 2018
8
0
1
Sem zvedel na Avto Krka, da se pri nas dobi za največ 5 dni. Gremo z nemškimi na dopust, bojo pač nemške zavarovalnice nekaj več zaslužile od naših. Vloge za DMV ta čas ne morem vložiti, ker je potrebno poslati vse original dokumente ..
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Pazi da ne boš prekoračil 14 dni od izdaje računa do prijave za obračun Dmv.
SI v davčnem prekršku potem.
 

solata2

Zelenc'
24. jul 2018
8
0
1
Kje pa to piše? Meni je bilo rečeno, da je pomembno da oddam vlogo za homologacijo v 8 dneh
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Je to nekje zapisano, se pa ne držijo ravno 100% tako da mogoče lahko rizkiraš. Se pa itak pelješ čez slo, pelji na homolomo in pošlji papirje na durs, kje je problem?
 

solata2

Zelenc'
24. jul 2018
8
0
1
Preveril predpise. V ZDMV piše, da je potrebno oddati vlogo za DMV v 15 dneh od pridobitve vozila.
Kako to zgleda v praksi zvem v kratkem.

Malecky Problem je v original dokumentih, ki jih je treba poslati na FURS. V tujino ni ne bi tvegal brez original dokumentov o vozilu, ker bi posledično lahko imel probleme z identifikacijo vozila in tudi z zavarovanjem v primeru kakšnega nepredvidenega dogodka.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
a ti še zmer nisi šu na dopust?

kje maš original dokumente?

prijavi na davčni na kopije, dopiši da boš originale dostavil naknadno, pa ne kompliciraj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Malecky

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Nisem si mislil, da je tole še aktualno. :D

Čeprav sem imel tudi sam primer, enega je želel peljat na morje, vendar ni bilo mogoče, ker je imel italjanske papirje v nemčiji in tako 5 dnevne, drugi pa je bil itak VW California, tako da je sploh bilo težko čakat na papirje. :)
 

blazek33

Fizikalc
3. nov 2012
128
54
28
Najbolje je da prineseš original in ga sami skopirajo,če boš prinesel že kopije,hočejo videti original,da je identičen.
 

solata2

Zelenc'
24. jul 2018
8
0
1
Ekola. Opravil korak DMV, so si vzel cca. 1 teden. Z datumi ni bil noben problem in je bilo od datuma na pogodbi do datuma pošiljanja dokumentov več kot 1 mesec. Poslal sem vse original dokumente in seveda ostal brez njih (ne vam kaj z njimi naredijo). Ampak itak dobiš SLO homologacijo, posledično ostali dokumenti nimajo veze.

Ampak, ja, še bolj optimalno bi bilo poslati overjene kopje pred dopustom. Plačati na remote in ko bi prišel domov bi me v nabiralniku čakalo potrdilo o plačilu :D

Še to: splača se po parih dneh poklicati, kakšno je stanje. In meni so kao že prej poslali email z plačilnim nalogom, no mail je prišel v 5-ih minutah po klicu ;)
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Zraven potrdil o placilu dmv si dobil tudi original papirje tako da ce jih ni kar pot pod noge in iskat.
 

solata2

Zelenc'
24. jul 2018
8
0
1
Ja res je, dobil sem nazaj originale, ki so jih potem odvzeli ob izdaji homologacije. Za DMV vlogo so dovolj overjene kopje.