Izravnava stene z MPI25

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
V kuhinji sem iz stene "odštemal" vso keramiko. Lepilo je večinoma ostalo gor, saj se močno drži, zdaj bi rad pred nanosom izravnalne mase najprej še na na tanko(0,5 - 1cm) izravnal neravnine z ometom (MPI25), zametal stare doze od štekerjev itd... Moram pred tem steno navlažiti ali premazati z emulzijo? V navodilih za MPI25 sicer piše da podlaga mora biti suha, ampak to potem drži, glede na to da je stena verjetno prašnata?

Trenutno stanje:

IMG_4420.JPG
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Mpi25 je precej grobi apnenocementni omet, kar bo ok za ponovno limanje keramike. Če se bo pleskalo, pa bi jaz raje uporabil nekaj zelo finega mavčnocementnega ... npr. QUARZOLITH GZ31. Našpricat pa je vsekakor trebab oz. se dobi emulzija za take primere renovacije, pa se sedaj ne spomnim imena.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Za pleskanje sem probal z ratio 26 in se mi zdi ok. Lepo "smrkast" da ga lahko tudi po stropu potegneš.
25 se mi zdi ok za podlago keramike.
Emulzija najbrž ne škodi
Prah pa zagotovo. Vsaj s kakšno metlo pojdi po steni prej.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.836
379
83
V kuhinji sem iz stene "odštemal" vso keramiko. Lepilo je večinoma ostalo gor, saj se močno drži, zdaj bi rad pred nanosom izravnalne mase najprej še na na tanko(0,5 - 1cm) izravnal neravnine z ometom (MPI25), zametal stare doze od štekerjev itd... Moram pred tem steno navlažiti ali premazati z emulzijo? V navodilih za MPI25 sicer piše da podlaga mora biti suha, ampak to potem drži, glede na to da je stena verjetno prašnata?

Trenutno stanje:

Poglej priponko 30069
Za take oz se bolj razbite stene mi je profi malar v penziji jih zravnal z kemaglet fx. Jst sem potem samo zbrusil z zirafo in preko nalepil vinil. Tam kjer pa je bila ravna stena, samo ne gladka, je pa mislim da bil jubolin.
Se pa je kemaglet susil 2 dni...
 

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Steno bom izravnal in pobarval, ne bo gor več keramike. Keramika je bila do zdaj, sem jo odstranil, večje neravnine izravnal z MPI25, zdaj pa še Kemaglet FX.