Izračuni zavarovanj

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Triglav Drive in navoziš 25% komercialca. Še najlaže.

In kako navoziš z Drive v enem mesecu 25% ??

Daj me malo razsvetli prosim ..

lp
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Delaj sistematično... za naslednjo registracijo že imam 25%, sedaj delam za leto 2018.
Lahko se pa prostituiraš (pa ne ravno dobesedno) agentom iz agencij in ti bo kakšen stisnil popust....
Halo, a kupuješ storitev ali popust?
 

makomako

Pripravnik
29. jan 2012
37
1
8
Pozdrav,

zanima me, kako se računa opcija zavarovanja za parkirišče in na kaj je treba pazit(odbitna franšiza), če lahko kdo malo razloži.
Koliko je to za golf 4, za divjad imam 20€ približno.

lp
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Faktorji, ki vplivajo na premijo so odvisni od posamezne zavarovalnice. V prvi vrsti nova nabavna vrednost vozila, starost vozila, potem pa še določeni tudi glede na naslov stalnega bivališča, starost lastnika vozila, paket vključenih kritij.
Glede na to, da samo za divjad daš 20eur, bi pakirišče bilo verjetno dodatnih 80-100eur.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Citat:
Uporabnik Belafonte pravi:
A mi kdo razloži prosim kaj vse vsebuje AO+ (AS)?

Citat iz AS spletne strani;

Kaj krije zavarovanje AO Plus?
Zavarovanje krije škodo, ki jo zaradi telesnih poškodb v prometni nesreči motornega vozila utrpi voznik, kot povzročitelj. Zavarovalna vsota je omejena na višino 51.000 EUR.
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.584
8
38
ima katera zavarovalnica v ponudbi da mi da isti PR za zavarovanje drugega avta???
 

Belafonte

Pripravnik
30. avg 2016
49
0
6
Osrednja Slovenija
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik Belafonte pravi:
A mi kdo razloži prosim kaj vse vsebuje AO+ (AS)?

Citat iz AS spletne strani;

Kaj krije zavarovanje AO Plus?
Zavarovanje krije škodo, ki jo zaradi telesnih poškodb v prometni nesreči motornega vozila utrpi voznik, kot povzročitelj. Zavarovalna vsota je omejena na višino 51.000 EUR.

Če se ne motim, sem nekje zasledil da ima ena izmed zavarovalnic 100.000 €. Se ve katera ali imam napačno informacijo?
stupid-1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Citat:
Uporabnik TMJ pravi:
ima katera zavarovalnica v ponudbi da mi da isti PR za zavarovanje drugega avta???

NE
(Imel je ERGO, do Avgusta 2015, sedaj pa nobena zavarovalnica ne podarja več bonusa...)

Grawe; prizna se 35% popusta "družinski" bonus in še komercialni popust, ni pogoj da je že katero vozilo zavarovano pri GW
AS; družisnki popust 55%, prvi avto mora seveda biti zavarovan pri AS
Triglav; je imel, da se na drugi avto prizna 15% bonusa (ne ve, če imajo še to), prvi avto mora seveda biti zavarovan pri ZT
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Citat:

Če se ne motim, sem nekje zasledil da ima ena izmed zavarovalnic 100.000 €. Se ve katera ali imam napačno informacijo?
stupid-1.gif

Zakaj emo
stupid-1.gif


Osnova zavarovalna vsota pri AO+ je običajno 51.000€ in jo lahko pri večni zavarovalnic podvojiš, doplačilo ni veliko....
Mogoče ima 1/100 stranko povečano doplačilo AO+ pri avtu, bolj se mi zdi smiselno na motorji a zanimivo da motoristi po
večini šparajo na AO+ zavarovanju, velik del ga sploh ne vzame, kaj šele da bi ga podvojil...
 

nelineli

Zelenc'
23. nov 2016
12
0
1
Pri nas se v tem primeru naredi družinska polica in ima lahko tudi tisti, ki je sicer v pr14, lahko do 55% popusta. Več na ZS
 

Belafonte

Pripravnik
30. avg 2016
49
0
6
Osrednja Slovenija
AO+ zavarovanje je vezano na AO zavarovanje, kar pomeni, da ga moraš skleniti pri isti zavarovalnici kjer imaš AO. Ali to velja tudi za kasko AK, ali pa lahko kasko zavarovanje skleneš npr. pri drugi zavarovalnici kot tam kjer imaš AO in AO+?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Citat:
Uporabnik Belafonte pravi:
AO+ zavarovanje je vezano na AO zavarovanje, kar pomeni, da ga moraš skleniti pri isti zavarovalnici kjer imaš AO. Ali to velja tudi za kasko AK, ali pa lahko kasko zavarovanje skleneš npr. pri drugi zavarovalnici kot tam kjer imaš AO in AO+?

Zavarovalnice pogojujejo sklenitev kaska z sklenitvijo AO zavarovanja in tudi zate je po navadi ugodneje, saj se upoštevajo
paketni popusti, ki vplivajo na skupno ceno...

Edini kasko paket, ki se ga da sklepati je "Kasko TOTALKA" Zavarovalnice SAVA d.d., ki pa je specifičen in je bil razvit tudi z namenom,
da se ga sklene ne glede na to kje je vozilo obvezno zavarovano.

Kasko TOTALKA, ni klasični kasko paket, v primeru škodnega dogodka, to je "ekonomska totalka" zavarovalnica izplača zavarovalnino;
vrednost vozila po Etax - vrednost razbitine. Možno je doplačati še opcijo prepustitev vozila zavarovalnici, tako da zavarovalnica proda
razbitino in krajo celega vozila ( franšiza pri kraji 500€)
Primerno za starejša vozila, ko se stranki ne zdi več smotrno polno kasko zavarovati vozila, bi pa radi imeli nadomestilo v primeru velike
škoda (aka totalka) ali krajo vozila...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Določene zavarovalnice omogočajo sklenitev splošnega kaska (in ob tem tudi delnih kaskov), ter asistence tudi za vozila, kjer AO ni zavarovano pri njih. Je pa tudi hakelc, da plačaš polno ceno (premijski razred 14 - 100% premije) v kolikor pri isti zavarovalnici nimaš sklenjenega AO zavarovanja.
 

Belafonte

Pripravnik
30. avg 2016
49
0
6
Osrednja Slovenija
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik Belafonte pravi:
AO+ zavarovanje je vezano na AO zavarovanje, kar pomeni, da ga moraš skleniti pri isti zavarovalnici kjer imaš AO. Ali to velja tudi za kasko AK, ali pa lahko kasko zavarovanje skleneš npr. pri drugi zavarovalnici kot tam kjer imaš AO in AO+?

Zavarovalnice pogojujejo sklenitev kaska z sklenitvijo AO zavarovanja in tudi zate je po navadi ugodneje, saj se upoštevajo
paketni popusti, ki vplivajo na skupno ceno...

Edini kasko paket, ki se ga da sklepati je "Kasko TOTALKA" Zavarovalnice SAVA d.d., ki pa je specifičen in je bil razvit tudi z namenom,
da se ga sklene ne glede na to kje je vozilo obvezno zavarovano.

Kasko TOTALKA, ni klasični kasko paket, v primeru škodnega dogodka, to je "ekonomska totalka" zavarovalnica izplača zavarovalnino;
vrednost vozila po Etax - vrednost razbitine. Možno je doplačati še opcijo prepustitev vozila zavarovalnici, tako da zavarovalnica proda
razbitino in krajo celega vozila ( franšiza pri kraji 500€)
Primerno za starejša vozila, ko se stranki ne zdi več smotrno polno kasko zavarovati vozila, bi pa radi imeli nadomestilo v primeru velike
škoda (aka totalka) ali krajo vozila...

Glede na to da imam 10 let star avto bi lahko to bila opcija zame. Hvala za nasvet.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Citat:
Glede na to da imam 10 let star avto bi lahko to bila opcija zame. Hvala za nasvet.

To je ravno za take primere, najbolj očiten očiten primerek je Golf5 ki je vreden 5 tisočakov, marsikdo ga ne zavaruje več kasko,
ali pa mi je slednji predrag, vseeno pa ga skrbi kraja ker je najbolj rizičen ali pa če bi ga orng razbil...

Če te še kaj zanima, pa lahko na privat.
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
2
38
mi kdo tu gor lahko naredi zavarovanje za drugi avto?
Prvi avto imam na Grawe.
Drugi avto: Astra Twin Top 1,8 16V Cosmo, letnik 2009, 103kW, 1796 ccm.
Na ZS prosim.
 

Belafonte

Pripravnik
30. avg 2016
49
0
6
Osrednja Slovenija
Hvala Garfildd. Zavarovanje za avto mi poteče maja meseca. Predvidevam, da lahko sklenem zavarovanje do maja meseca, potem pa vse skupaj podaljšam za celo leto kot običajno.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Kasko polica se dela za celo leto... če bi jo sedaj naredil in če ne bi bilo škodnega dogodka ob obnovi obveznega, se lahko takrat prekine in naredi na novo da je usklajena s tehničnim pregledom...

Lahko mi napišeš na zasebno...

Sem pa iz LJ

l.p.