Izpušni kolektor megane

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Zdravo

Imam megane break 1,4 16V letnik 99 - pa imam smolo - sesul se mi je izpušni kolektor - no ja ne meni ampak avtu da ne bo pomote. Ima kdo idejo kje dobiti nadomestnega - nikakor original, saj stane skoraj pol toliko kot so mi v salonu ponudili pri zamenjavi staro za novo. Tak da prosim za nasvet,,...

Hvala

Borča
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
V Ljubljani mislim da pri enemu izmed izdelovalcev izpušnih cevi tudi varijo to. Na delo dajo garancijo in baje zrihtajo zelo dobro. Točno kdo to dela ne vem, nebi pa rad, da bo kdo rekel, da delam za koga reklamo. Sigurno se bo oglasil kdo, ki točne ve za koga gre.
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
He mam srečo baje, da mam karavana in ima neko finto da ni ponaredkov in original košta nekaj čez 400 EUR + DDV - nič druga kot grda beseda pi.da
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Mi lahko nekdo razloži kakšno vezo ima karavnska oblika z modelom kolektorja.Kje je razlika ?

Vprašaj pri potokarju.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Kolektor se da lepo zavariti,najbolje pa je,ce to stori kaksen star upokojen majsr
wink-1.gif

Treba ga je celega segreti in pri varjenju dodajati material batnih obrockov.
Verjetno vsi pravite
13.gif

Batni obrocki so siva litina
wink-1.gif

Seveda je potrebno kolektor po varjenju zasuti v pepel ali drug segret material in ga ZELO ! pocasi ohlajati
wink-1.gif
 

Mitja320

Pripravnik
8. sep 2007
53
0
6
Problem ni v samem kolektorju ampak zaščiti, ki jo je treba gosto navrtati da se lahko kolektor hladi.

Pozanimaj se pri nekomu ki popravlja izpuhe kaka je razlika. Mogoče je samo priklop na kolektor drugačen in bi se dalo kaj rešiti z drugo cevjo ki pelje iz kolektorja naprej.
 

Mitja320

Pripravnik
8. sep 2007
53
0
6
Spregledal sem da je avto 16V, sem mislil da je še 8V
redface-1.gif


Moj zgornji post je bil pisan za 8V motorje.
 
Nazadnje urejeno:

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Ja baje ima karavan kolektor za motorjem nekje, vmes pa imajo renaulti še nek predkatalizator. No ja na srečo, se ni sesul kolektor kot so domnevali na Renaultu, ampka so na nekem drugem servisu ugotovili, da se je sesul predkatalizator in delce je odneslo v pravi katalizator, ki se je zamašil in avto več nikamor ni vlekel. Sedaj so pa predkatalizator sesuli do konca in je od njega ostal le pisker, ta pravi katalizator je zamenjan in to je to - avto spet gre - ni ja razlika je očitna - dobrih 700EUR na Renault servisu, za del ki sploh ni bil uničen proti 193 EUR za del ki je bil uničen in avto spet gre..... Vse to za avto katerega cena se giblje tam nekje okoli 2000 EUR - mislim da bi bil kar srečen če bi dobil 2kEUR zanj. - Ga bom pa še nekaj časa vozil....
Hvala za vse ideje ki ste mi jih podali - poanta - pazite kaj vam povejo na original servisih, saj bi se skoraj opekel.....

Boris